Skocz do zawartości
  • 0

Problem z podłączeniem HEQ5 do mini pc


Olek8900

Pytanie

Witam dzisian zmodyfikowałem mój zestaw o mini pc lecz po próbie podłączenia mojego montażu przez usb-B pc nie wykrywa go w portach.Montaż mam ustawiony w pc direct i z laptome się łączy normalnie lecz z pc nie.Mini pc widzi montaż jako USB-Serial Controller D

17087856814917596715145182007476.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
3 minuty temu, Gość na chwilę napisał(a):

Normalny. Zrób aktualizację drivera po prostu. Wejdź we właściwości tego urządzenia i tam znajdziesz odpowiednie ikonki.

Daje aktualizuje sterownik potem daje automatyczne wyszukiwanie aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, Wiesiek1952 napisał(a):

Tak długo jak masz trójkącik z wykrzyknikiem przy tym USB Controller to coś źle z driverem. Sprawdź drivery od HEQ5 - ściągnij aktualny ze strony SkyWatchera.

Problem jest taki że na stronie od skywatchera nie ma drivera do HEQ5 a synscan driver nie wiem jak zainstalować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, MaPa napisał(a):

First things first. Jakim kabelkiem podłaczasz HEQ5 ? Rozumiem ze nie podłączasz pośrednio przez np pilota tylko bezpośrednio do montażu ( czyli kabel Rj45<->USB ) ?
 

Podłączam przez pilota na pilocie mam włączomy tryb pc direct lecz problem jest ze strony mini pc bo z laptopem normalnie się łączy i laptop go normalnie widzi w zakładce porty com lecz na mini pc takiej zakładki nawet nie mam w menedrzeże urządzeń 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Żeby działało, musisz mieć zainstalowanego ASCOMa, sterownik ASCOM SW (do pilota, jeżeli się łączysz przez niego, albo do aplikacji SynScan) i sterownik USB-serial. Wygląda na to, że brakuje Ci tego ostatniego.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał(a):

Żeby działało, musisz mieć zainstalowanego ASCOMa, sterownik ASCOM SW (do pilota, jeżeli się łączysz przez niego, albo do aplikacji SynScan) i sterownik USB-serial. Wygląda na to, że brakuje Ci tego ostatniego.

A mógłbyś podesłać link do sterowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, Olek8900 napisał(a):

A mógłbyś podesłać link do sterowników?

Masz w poście powyżej, poprawiłem linki. Poza tym są do pobrania ze strony SW ze sterownikami, ten ostatni to "Windows Driver: Prolific USB-to-Serial Device Driver" w sekcji "Accessories".

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A, jeszcze jest taki temat: jak na kompie łączysz się przez aplikację SynScan albo EQMod, to na pilocie musisz ustawić tryb PC-Direct, ale jeśli używasz innego oprogramowania wykorzystującego sterownik ASCOM, to wtedy już tego trybu nie włączasz. Więcej do poczytania tutaj:

https://www.cloudynights.com/topic/739979-help-skywatcher-heq5-pro-to-pc-connection-help/?p=10655635

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Krzysztof z Bagien napisał(a):

A, jeszcze jest taki temat: jak na kompie łączysz się przez aplikację SynScan albo EQMod, to na pilocie musisz ustawić tryb PC-Direct, ale jeśli używasz innego oprogramowania wykorzystującego sterownik ASCOM, to wtedy już tego trybu nie włączasz. Więcej do poczytania tutaj:

https://www.cloudynights.com/topic/739979-help-skywatcher-heq5-pro-to-pc-connection-help/?p=10655635

Wszystko działa dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.