Skocz do zawartości
  • 0

Asi 2600 MC Pro


Kajojk

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
56 minut temu, Kajojk napisał(a):

A tanio to ile??

 

Tanio jest wtedy, gdy płacisz mniej, niż jesteś gotowy wydać :g:

 

A już poważnie: jeśli możesz sobie pozwolić na Asi2600, to bierz, bo to bardzo fajna, bezproblemowa kamera. Mam jej nowszą wersję Duo.

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, tomekL napisał(a):

Chyba nie ma na co zwracać uwagi, jeśli już się na nią zdecydowałeś to po prostu, musisz wziąć i zacząć focić.

To jest używka ma 2 lata. Jutro będzie u mnie a zapłata dopiero z mojej strony jak przetestuję czy jest ok dlatego takie pytanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli kupujesz używana, to wystarczy przed zakupem przeanalizowac biasy, a także darki o różnych czasach ekspozycji zrobione przez sprzedawcę na Twoje życzenie. Sprawdzasz ilość hot i dead pikseli i szum na darkach. Oczywiście oceniasz czy jest to jednolity obraz i brak w nim jakichkolwiek dziwactw w postacie ciemnych pasów itd. Warto takze spojrzeć na kilka surówek L i na L flata. Można wykalibrowac sobie takie L i ocenić w ten sposób zanieczyszczenie matrycy… Obejrzeć dokładne zdjęcia czipa i chyba tyle. Dwuletnia powinna być OK. 

Edytowane przez dimis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ASI 2600 z początków produkcji miały "chorobę wieku dziecięcego" czyli wyciekanie silikonowego (chyba) kleju uszczelniającego na szybkę kamery od wewnątrz a i chyba na sensor też.  Mnie się to nie zadrzyło a 2600 MC mam od dwóch lat ale znam takich co czyścili toto co 2 miesiące i nawet doszli do wprawy. 🙂 Nawet Przemek Majewski opisał to na fejsbuku włącznie z opisem jak czyścić.

 

 

Edytowane przez Wiesiek1952
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kamery mają wbudowany "program schładzania" Nie uruchamiją Peltiera na maksa tylko robią to powoli zwiększając moc po jakies 10%. Cały proces powinien trwać około 5-6 minut. Nic szybciej bo za szybko to niebezpiecznie dla kamery.

 

Edytowane przez Wiesiek1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, Wiesiek1952 napisał(a):

Kamery mają wbudowany "program schładzania" Nie uruchamiją Peltiera na maksa tylko robią to powoli zwiększając moc po jakies 10%. Cały proces powinien trwać około 5-6 minut. Nic szybciej bo za szybko to niebezpiecznie dla kamery.

 

Ok dzieki za odp. u mnie właśnie tak około 6min się schładza.
Jestem przyzwyczajony z QHY gdzie chłodzenie szło pełną parą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
33 minuty temu, Wiesiek1952 napisał(a):

Kamery mają wbudowany "program schładzania" Nie uruchamiją Peltiera na maksa tylko robią to powoli zwiększając moc po jakies 10%. Cały proces powinien trwać około 5-6 minut. Nic szybciej bo za szybko to niebezpiecznie dla kamery.

 

Mam prośbę zrobiłem Darka tej kamery możesz zobaczyć czy jest wszystko OK :)

https://drive.google.com/file/d/1C3GvO_LJSzPgmNLug7wVHRf0v6xFosv3/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

poniżej screenshoty z:

 

1.  Pixelmath -> jaka formuła została użyta,

2. Wyniki u góry z mojego Master Dark z 300 sek dla - 20°C

3. Porównanie klatek (po lewej mój Master po prawej Twoja.

 

Niczego niepokojącogo nie widać - u Ciebie jest pojedyncza klatka u mnie Master więc zapewne stąd różnice (drobne). Moja 2600 MC tez ma ok 2 lata - ciut ponad.

 

 

 

 

 

 

image.png.0d27516161793d46d2f3176082a2d6f2.pngimage.png.66510c823a58be181e40c69e235141d8.pngimage.thumb.png.94d08c8cb16b32e8828cd5345a163f95.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Wiesiek1952 napisał(a):

 

 

poniżej screenshoty z:

 

1.  Pixelmath -> jaka formuła została użyta,

2. Wyniki u góry z mojego Master Dark z 300 sek dla - 20°C

3. Porównanie klatek (po lewej mój Master po prawej Twoja.

 

Niczego niepokojącogo nie widać - u Ciebie jest pojedyncza klatka u mnie Master więc zapewne stąd różnice (drobne). Moja 2600 MC tez ma ok 2 lata - ciut ponad.

 

 

 

 

 

 

image.png.0d27516161793d46d2f3176082a2d6f2.pngimage.png.66510c823a58be181e40c69e235141d8.pngimage.thumb.png.94d08c8cb16b32e8828cd5345a163f95.png

Wielkie dzięki . Czyli jednym słowem brać i kupować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze jedno pytanie mam podłączony zestaw SW Evostar 72ED z korektorem po przez redukcję (M48 korektor )na M42 podłączona jest kamera ASI 2600MC .

Jak wczoraj zrobiłem kilka zdjęć dla próby wyszło że jest winieta . Wiem że można skalibrować flatami tą winiete ale zastanawiam się czy jak bym wyszedł złączką M48 z korektora i na sam koniec dał redukcję M42 z kamerą to nie było by lepiej. Na zdjęciu widać jak jest teraz podłączona kamera.

image.thumb.jpeg.cbbb8e2e18ffedb7bc555826eaf0e042.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na pewno powinno się jak najszybciej "uciekać" z gwintu M42 czyli pierwszą złączką na kamerze to przejściówka z M42 na M48. Najlepszym rozwiązaniem jest dorobiona złączka - SerwisAstro.pl takie Ci zrobi za przyzwoite pieniądze - na dodatek będzie sztywniejsza od chińszczyzny.

 

Mam natomiest wątpliwość czy i na ile to cokolwiek zmieni. Nie wiem czy ED72 jest w stanie oświetlić APS-C. Niewykluczone, że nie i że cobyś nie robił to zawsze będzie winieta. Jak masz możliwość to podłącz aparat FullFrame zamiast kamery i na Live View zobacz co się wyświetli - obstawiam, że będzie kółko w centrum i całkiem czarne rogi - no prawie całkiem czarne. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, Wiesiek1952 napisał(a):

Na pewno powinno się jak najszybciej "uciekać" z gwintu M42 czyli pierwszą złączką na kamerze to przejściówka z M42 na M48. Najlepszym rozwiązaniem jest dorobiona złączka - SerwisAstro.pl takie Ci zrobi za przyzwoite pieniądze - na dodatek będzie sztywniejsza od chińszczyzny.

 

Mam natomiest wątpliwość czy i na ile to cokolwiek zmieni. Nie wiem czy ED72 jest w stanie oświetlić APS-C. Niewykluczone, że nie i że cobyś nie robił to zawsze będzie winieta. Jak masz możliwość to podłącz aparat FullFrame zamiast kamery i na Live View zobacz co się wyświetli - obstawiam, że będzie kółko w centrum i całkiem czarne rogi - no prawie całkiem czarne. 🙂 

Cześć

No niestety nie ma FullFrame ale zmienię wszytko na M48, oprócz złączki w kamerze bo jest M42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
46 minut temu, dobrychemik napisał(a):

A gdzie miejsce na filtry? Sugeruję zakup szuflady filtrowej, żeby móc łatwo i szybko dokładać np. DuoBand do toru optycznego.

Na razie mam to tak rozwiązane że montuję filtr przed korektorem ale racja muszę to zmienić.

Edytowane przez Kajojk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.