Skocz do zawartości

Veil z małego APO


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

Zerknąłem na moją fotkę tego samego obszaru z zeszłego roku, wykonaną również modyfikowanym Canonem (120x60 sekund) i chciałem rzec, że była również wykonana ,,małym APO"... Jednak był to Jupiter F4 200 mm... Pamięć ludzka to rzecz zawodna. :D

Pętla Łabędzia 1,5 h.jpg

Edytowane przez abuhene
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Milek666 napisał(a):

Też mam takiego jupitera, tylko twoje gwiazdy wychodzą lepiej, zupełnie jakby ostrzył w przeciwieństwie do mojego.

Nie wiem jak Jupiter 200 mm, ale mój Jupiter 135 mm wymagał do wyostrzenia zeszlifowanego pierścienia M42, bo oryginalny był za gruby, i nie dawało się wyostrzyć na nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem Panowie, spojrzałem na Wasze fotki no i te zdjęcia jakieś takie mocno niemrawe są, że aż z ciekawości sięgnąłem mocno do tyłu na moje pierwsze zdjęcie Veila czyli do 2006. Fotka robiona Canon 70-200L@180mm f@4.5, 20x300s, ISO800, Canonem 300D mod. To był mój drugi rok fotografowania czyli mało człowiek wtedy wiedział i dlatego tutaj brakuje biasów i flatów, z kalibracyjnych tylko darki w ilości 15. Processing współczesny.

2006-09-23_Veil.thumb.jpg.5b64f0f633c1f91dd2757b7ad2227b50.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/2/2024 at 5:12 PM, Charon_X said:

Mgławica Veil - APO 60/360 + Canon 6D mod ok 110 klatek po 60 sek, ISO 1600

 

Może wrzucisz gdzieś ten materiał, bo nie chce mi się uwierzyć, że nic lepszego się nie da wyciągnąć z tego. Canon 6D to przepaść w porównaniu do tego mojego 300D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tomekL napisał(a):

Może wrzucisz gdzieś ten materiał, bo nie chce mi się uwierzyć, że nic lepszego się nie da wyciągnąć z tego. Canon 6D to przepaść w porównaniu do tego mojego 300D.

 

Na pewno się da. Trzeba mieć te nowe płatne programy co robią cuda na kiju, i zapewne z tego mojego materiału można zrobić coś co nie będzie podobne do tej fotki w temacie. W sirilu coś jeszcze można zrobić, chociaż ja akurat tego programu nie umiem. 

Ta fota z 2006 to jak dobrze rozumiem materiał z 2006 obrabiany niedawno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Charon_X said:

 

Ta fota z 2006 to jak dobrze rozumiem materiał z 2006 obrabiany niedawno?

Tak, to jest aktualna obróbka. Poniżej zdjęcie ze starą obróbką. Używałem wtedy programu o nazwie ImagesPlus i potem reszta w PS.

veil_2006-09-23_01-20-00.jpg.d8e0cafb8605a20fe72b42b9d1c72780.jpg

 

Edytowane przez tomekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.