Skocz do zawartości

Miejscówka Bieszczady


Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, A d a m napisał(a):

Cześć wszystkim! 😁

Znacie dobre miejscówki w Bieszczadach, mam na mysli pole namiotowe lub miejsce gdzie można rozbić namiot oraz jednocześnie popatrzeć przez teleskop?

Podpinam się pod temat bo wybieram się w przyszłym tygodniu i rozglądam się za takim miejscem, niekoniecznie z rozbiciem namiotu bo będę spał w samochodzie 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę na Perseidy do Roztok Górnych,  ośrodek Cicha Dolina. Wybrałem namiot by mieć spokój, i sprzęt do focenia przy sobie. Jak chcę  wspólnie pofocić, polukać, pogadać o astro zapraszam, jestem do wtorku...

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ignisdei napisał(a):

Jutro jadę na Perseidy do Roztok Górnych,  ośrodek Cicha Dolina. Wybrałem namiot by mieć spokój, i sprzęt do focenia przy sobie. Jak chcę  wspólnie pofocić, polukać, pogadać o astro zapraszam, jestem do wtorku...

Zerknąłem na internecie na ośrodek, super wygląda! Ale nie zauważyłem nic o namiotach, trzeba do nich wcześniej zadzwonić i umówić się, że będzie się z namiotem? 

Niestety, miniemy się. Ale bardzo dziękuję za propozycję i życzę udanego wyjazdu i czystego nieba! 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pole dość duże ogrodzone w obrębie ośrodka są też prysznice i toalety. Roztoki Górne to bardzo fajne miejscówka ze względu na ciemne niebo, to już naprawdę totalne peryferie Bieszczad.

CIEKAWOSTKA: Kiedyś dawno było to schronisko poza tym... to bardzo stary ośrodek  w którym  w latach 60 przebywał nawet Karol Wojtyła i jako jeszcze zwykły ksiądz  na wędrówkach z młodzieżą  odprawiał mszę... 😀 

Możesz poprosić nawet pokój który nazywa się JP2... nocowałem w nim.😁

Edytowane przez ignisdei
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że to jest tak znany ośrodek w tutejszym środowisku, ale tak to jest jak się nie czyta często uważnie forum 😁 @tex88 patrzac na google maps i street view to jest tam miejsce żeby rozstawić sprzęt, nawet w okolicy, przy skrzyżowaniu tam dróg, jest jakieś lądowisko dla paralotni. Myślę, że jak się pokombinuje to się da radę, zwłaszcza jak chce się popatrzeć dla czystej radości i satysfakcji

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomekL napisał(a):

Przecież Cicha Dolina to kawał historii naszych bieszczadzkich, wiosennych zlotów astronomicznych :) Kiedyś super miejscówka pod względem nieba, nie wiem jak teraz. Chyba @TUR tam czasami bywa.

 

Teren idealnie nadaje się na astrofoto poza obiektami nisko nad horyzontem. Można spokojnie rozłożyć się obok schroniska. Pozdrówcie Emila, właściciela obiektu.

Edytowane przez TUR
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ignisdei napisał(a):

Jest pole dość duże ogrodzone w obrębie ośrodka są też prysznice i toalety. Roztoki Górne to bardzo fajne miejscówka ze względu na ciemne niebo, to już naprawdę totalne peryferie Bieszczad.

CIEKAWOSTKA: Kiedyś dawno było to schronisko poza tym... to bardzo stary ośrodek  w którym  w latach 60 przebywał nawet Karol Wojtyła i jako jeszcze zwykły ksiądz  na wędrówkach z młodzieżą  odprawiał mszę... 😀 

Możesz poprosić nawet pokój który nazywa się JP2... nocowałem w nim.😁

 

JP też tam często nocował, choć nie był to JP 2 :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, A d a m napisał(a):

Nie spodziewałem się, że to jest tak znany ośrodek w tutejszym środowisku, ale tak to jest jak się nie czyta często uważnie forum 😁 @tex88 patrzac na google maps i street view to jest tam miejsce żeby rozstawić sprzęt, nawet w okolicy, przy skrzyżowaniu tam dróg, jest jakieś lądowisko dla paralotni. Myślę, że jak się pokombinuje to się da radę, zwłaszcza jak chce się popatrzeć dla czystej radości i satysfakcji

prawdopodobnie będę jutro i pojutrze, zapowiadają się 2 pogodne nocki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy teraz cały tydzień u Emila. Niestety pogoda była hmm mieszana i sporo deszczów sprowadziło wilgoć i mgły. Zakazy wjazdu na Przełęcz faktycznie trochę komplikują temat, gdyż zwykle to właśnie tam podjeżdżaliśmy na obserwacje z odsłoniętym południem oraz mniejszą wilgocią. Nie testowaliśmy wyrozumiałości straży granicznej i policji - kto wie, być może uprzejmą rozmową i wyjaśnieniem, że jesteśmy stałymi bywalcami Cichej Doliny wystarczyłoby aby nie dostać mandatu. Tylko że straż i policja jeżdżą na Przełęcz dość często, nocą, co widywaliśmy w tym tygodniu. Może jakieś pismo o pozwolenie na daną noc byłoby możliwe aby na legalu tam zajechać ze sprzętem? Niemniej przedwczoraj wybraliśmy się pieszo z lornetkami na szczyt Jasło na zachód Słońca oraz na początek pełnej nocy, aby zobaczyć jak wygląda sierpniowa Droga Mleczna ze szczytu. Widok zacny i mgły zostawione na dole ;)

 

20240809_194539.thumb.jpg.3ad58167e074fc6f9036882af555a977.jpg20240809_202445.thumb.jpg.ed6c0ef67960f02d2c532fa667c92b4b.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2024 o 16:40, TUR napisał(a):

Teren idealnie nadaje się na astrofoto poza obiektami nisko nad horyzontem. Można spokojnie rozłożyć się obok schroniska. Pozdrówcie Emila, właściciela obiektu.

Pozdrowienia przekazane.

Pogoda dopisuje

 

Panorama.thumb.jpg.d1ed5ea7f164adfa2b968726f68319c1.jpg

 

 

  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
6 godzin temu, GalacticGiraffe napisał(a):

Masz zdjęcie tego miejsca?

Byłem tam w zeszłym tygodniu i niezmiennie od lat ściana wody w nocy więc przygotuj się z suszarkami, grzałkami itp.
Horyzonty były dla mnie zbyt przesłonięte dlatego pojechałem 15km w inne miejsce na astrofoto. Jeżeli chodzi o odpoczynek to miejsce polecam

Tutaj masz namiar na ośrodek. Może znajdziesz jakieś zdjęcia w internecie
https://www.cichadolina.info/

Edytowane przez tex88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.