Skocz do zawartości

Rzeszów


Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś próbował stwierdzić o której godzinie (oczywiście w ciągu dnia) jest w stanie dostrzec Wenus , Jowisza ... ?

Mnie "udało" się tego dokonać o 17:09 Wenus i jakby przez chwilkę mignął mi 3y minuty później Jowisz , ale nie wiem na pewno czy aby nie było to złudzeniem .

Ciekaw jestem czy ktoś ma jakieś podobne quizy , czy może w inny sposób "zabija" czas w oczekiwaniu na ciemność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej panocki,

od kwietnia będę trochę więcej w domu niż do tej pory, a jak dobrze pójdzie, to może nawet zostanę na zawsze :D. W planach mam rozbudowę obserwatorium w kierunku robotyzacji i ustrzelenie pierwszych możliwych fotonów, bo sprzęt coraz starszy, a ja coraz głupszy :szczerbaty: . Mam też nadzieje, że nasza grupa będzie rosła w siłę. Nawet nie wiecie jakie są plany na wiosenne obserwacje :yahoo:, mogę Wam tylko powiedzieć, że na taki wypad trzeba sobie zarezerwować całą noc i może nawet kawałek ranka. Oczywiście wszystko będzie zależało od tego ilu nas będzie.

Rozmowy są w toku.

 

Pzdr i do zobaczenia

Jakie plany? NIe trzymaj nas w niepewności, uszczknij rąbek tajemnicy :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie plany? NIe trzymaj nas w niepewności, uszczknij rąbek tajemnicy :yes:

 

Ostra impreza na polu ornym :szczerbaty:. Na dziś dzień nie będę nic mówił, bo nie chcę zapeszać, ale takie plany były już od dawna, gorzej z ich realizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz a możesz pochwalić się jaki zasięg gwiazdowy jest w tym polu ?:D

 

Łuuuu, to zależy. Jeżeli trafimy na pole gdzie wypasa się krowy, to gwiazdek Ci będzie dostatek, a tak na poważnie, to myślę że 6-6,5mag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, przechodzili tam tacy różni. I jakoś tk dziwie od nich ciągnęło. Chłodem.

 

Znacznie ciekawsze bylo to, ze nawet w takich warunkach zajezdzaja tam ludzie, ktorym nie obcy jest problem przetrwania gatunku :) Obawiam sie, ze zajelismy najlepsza miejscowke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, na dzisiaj zapowiada sie całkiem dobra pogoda. Mamy plany wybrać się na obserwacje z Piotrem, prawdopodobnie na Matysówkę (,a może do Dylagówki podskoczymy) ale to narazie informacje nie oficjalne. Zapraszamy chętnych. Będę informował o rozwoju sytuacji.

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładne, możesz się pojawić. Wyruszamy ok 20:10 spok Delikatesów centrum. Jesli będziesz wcześniej to zapraszam do mnie na kawę :). Mój nr. tel: 889-717-019

 

Łukasiewicza pętla to ostatni przystanek 18, dalej nie jedzie.

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze obserwacje jak nabardziej sie udały. Co prawda dość dużo czasu poświecilśmy na ustawianie sprzetu a i stan atmosfery był mało zadowalający ale widoki planet były niesamowite. Teraz już mogę powiedzieć: tak, widziałem czapę polarną na Marsie :astronom:

 

Co do dzisiaj to jeszcze nie wiem mam sporo zobowiązań na przyszły tydzień i nie wiem czy dam radę. Jeszcze się odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.