Skocz do zawartości

Rzeszów


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę,z edo mojego "Drakula" też by 16" na dobsonie się z mieściła. Tylko liczba pasażerów ograniczyłaby się do jednego, a czasami trzeba coś ze sobą jeszcze zabrać. Jak to wyglądało w przypadku 10" w Odernem, patrz załącznik.

Tylko gdzie ja bym ten mebel zmieścił. MNzŻ by mi takiej szafki w mieszaniu nie darowała. ;)

Myslę, że taki sprzęt trzebaby zbudować samemu i nadać mu postać eleganckiego mebelka :lol: wówczas WAF (Wife Acceptance Factor) by wzrósł :)

 

Co do obserwacji: Wczoraj chmury, chmury, chmury, wychodzę wyrzucić makulaturę ok. 22:00 patrzę a tu niebo czyste po horyzont, zero mgiełki, nic tylko jechać. Na pocieszenie: seeing był raczej do kitu.

BN_Czas_do_domu.jpg

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja, a ja, mogę się zabrać z Wami, mogę??? :lol: proszę, pozwólcie mi zobaczyć gwiazdki i te gławice, ławice czy jak im tam. A i słyszałem jeszcze o alatykach czy jakoś tak, że mają ramiona i że są spiralne i nie spiralne, tak bardzo bym chciał być w ich ramionach. Pokażecie mi?

Ja na takie obserwy z Wami mogę przywieść brak humoru i czarnowidztwo :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja, a ja, mogę się zabrać z Wami, mogę??? :lol: proszę, pozwólcie mi zobaczyć gwiazdki i te gławice, ławice czy jak im tam. A i słyszałem jeszcze o alatykach czy jakoś tak, że mają ramiona i że są spiralne i nie spiralne, tak bardzo bym chciał być w ich ramionach. Pokażecie mi?

Ja na takie obserwy z Wami mogę przywieść brak humoru i czarnowidztwo :szczerbaty:

 

Jedź jedź... musze Cie przesluchac :D - z czolowka ustawiona na maksa latwiej pojdzie przesluchiwanie;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Łukasza P. Liczba bezsprzętowców w naszym gronie spada. I... tak trzymać! :)

 

http://astropolis.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=76645

 

To co? czwartek?!

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Łukasza P. Liczba bezsprzętowców w naszym gronie spada. I... tak trzymać! :)

 

http://astropolis.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=76645

 

To co? czwartek?!

 

Ja się piszę na czwartek. Proponowałbym Dylągówkę, bo to chyba najlepsza miejscówka. Brak jej jedynie utwardzonej drogi (choc ostatnio była i tak w niezłym stanie) i dużego parkingu. Niemniej jednak warunki do obserwacji są świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dylągówkę, bo to chyba najlepsza miejscówka. Brak jej jedynie utwardzonej drogi (choc ostatnio była i tak w niezłym stanie) i dużego parkingu.

i pomieszczenia socjalnego przy obserwatorium :szczerbaty:

Jestem za.

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników forum, w szczególności obserwatorów z Rzeszowa- to mój pierwszy post- cześć wszystkim :)

Jestem astronomicznym greenhornem, tematyką interesuję się od 2 tygodni. Mimo wszystko nabyłem już lornetkę i nie zdążyłem się zniechęcić.

Mieszkam w Rzeszowie i natrafiwszy na ten wątek, chciałbym skorzystać z okazji i zapytać się czy istniałaby czasem możliwość ewentualnego podpięcia się pod planowane tu eskapady.

Pozdrawiam serdecznie,

Emdzej88

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Rzeszowie i natrafiwszy na ten wątek, chciałbym skorzystać z okazji i zapytać się czy istniałaby czasem możliwość ewentualnego podpięcia się pod planowane tu eskapady.

Pozdrawiam serdecznie,

Emdzej88

 

Witomy!!!

"oczy" "wiście", że możesz się podpiąć, pytanie tylko czy będziesz miał ze sobą 220v, bo my tylko na takim prądzie jedziemy :szczerbaty:, a tak na poważnie, to jutro szykuje się wielki bal i pewnie jutro ustalimy miejscówkę, więc zaglądaj jutro co chwila i się szykuj już dziś.

Edytowane przez Amper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wygląda to nieźle:

http://meteo.icm.edu.pl/um/php/meteorogram_list.php?ntype=0u&fdate=2012042600&row=465&col=269&lang=pl&cname=Rzesz%F3w

 

Zastanawiam się co wziąć :g: czy bojler na dobsonie czy betoniarkę na EQ5?

It to fajnie i to :astronom:

Myślę, że uda mi się wystartować na obserwacje przed. 19:00

Kogoś zabrać?

 

Jak dobrze pójdzie, to zalicże dzisiaj Dylagówkę 3 razy.

Pytanie

Pozdrowienia z Przemyśla!

P.S>\>

No to logout bo idę na zajęcia :rolleyes:

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a ja nie wiem, o której mi się uda wyrwać na obserwy, bo mam jedną sprawę do załatwienia wieczorem. Najgorsze jest, to że mi się nie chce pakować sprzętu, a jechać na pustko, bez sensu.

 

Ja z samochodu ostatnio nie wyjmuje :D - nie chce mi sie wnosic na 1 pietro ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.