Skocz do zawartości

Rzeszów


Rekomendowane odpowiedzi

... oby bardziej dla mnie udane niż wczoraj, ale ciiiiiii nie mówcie o co chodzi, bo mój pech przejdzie na WAS :szczerbaty:

 

Oj tam oj tam. Za to widok M13 w twojej 13-to calówce - bezcenny. Galaktyki Bodego i kilka innych obiektów też świetne. W mojej ocenie obserwacje udane, choć dzisiaj żałuję że jeszcze kilku rzeczy nie obejrzałem. Może jutro napiszę jakąś relację w wątku z relacjami.

 

Co do obserwacji - Ja dziś odpadam. Poza tym dziś już nie będzie takich warunków - chmurki i silny wiatr. Niemniej jednak uważam że musimy się częściej wybierać na obserwacje bo wiosna to najlepszy do tego okres. Mnóstwo galaktyk i sporo gromad kulistych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej, miało być bezchmurnie, a chmury są więc dzisiejsze plany odstawiamy na zaś.

 

Trzynastka w trzynastce rzeczywiście była całkiem git, a przecie ona była jeszcze nisko. Następnym razem inaczej się przygotuję do obserwacji i mam nadzieje, że poleci sporo Emek.

 

3majcie się chopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwacje były udane:D No i m13 wyglądała genialnie trzeba przyznać.

 

Szkoda ze jednak było jakieś zamglenie głównie wenus i pierścienia ale punkty wyżej nad horyzontem były już super widoczne:D

 

Dzięki Łukasz że dałeś cynka o wypadzie:D

Edytowane przez bartoszkk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej, miało być bezchmurnie, a chmury są więc dzisiejsze plany odstawiamy na zaś.

 

Trzynastka w trzynastce rzeczywiście była całkiem git, a przecie ona była jeszcze nisko. Następnym razem inaczej się przygotuję do obserwacji i mam nadzieje, że poleci sporo Emek.

 

3majcie się chopy.

Fajnie było, ale dzisiaj i tak nie dałbym rady: jutro o 8:30 muszę być w Przemyślu. No chyba, że zostałbym na miejscówce do rana :yahoo:

Alee, piątek wygląda (na razie obiecująco):

 

http://meteo.icm.edu.pl/php/meteorogram_list_coamps.php?ntype=2n&fdate=2012041112&row=151&col=101&lang=pl&cname=Rzesz%F3w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tych wykresikach, ale zdjęcia satelitarne nie dają według mnie szans w najbliższym czasie. :)

 

"Wykresik" pokazuje,jeśli wierzyć szamanom, że w piątek po południu będzie praktycznie bezchmurnie, potem po 21 przyjdą cirrusy, ale do 24 "zasięg" nadal wynosi 15 km, czyli troposfera praktycznie przejrzysta, a potem kicha....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej, miało być bezchmurnie, a chmury są więc dzisiejsze plany odstawiamy na zaś.

 

Trzynastka w trzynastce rzeczywiście była całkiem git, a przecie ona była jeszcze nisko. Następnym razem inaczej się przygotuję do obserwacji i mam nadzieje, że poleci sporo Emek.

 

3majcie się chopy.

Na następny wypad trzeba Łukasz będzie wziąć jakąś porządną przeciwwagę do columbusa, bo plecak z termosem może nie wystarczyć :szczerbaty: Trzynastka w trzynastce powaliła na kolana i trzeba sobie to jasno powiedzieć: APERTURA RZĄDZI :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na następny wypad trzeba Łukasz będzie wziąć jakąś porządną przeciwwagę do columbusa, bo plecak z termosem może nie wystarczyć :szczerbaty: Trzynastka w trzynastce powaliła na kolana i trzeba sobie to jasno powiedzieć: APERTURA RZĄDZI :yes:

Przekonales mnie - jak tylko sprzedam nerke to kupie ta synte rozsuwana na dobsonie - 16" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

h'Ech,

Obrazy w 13" były świetne. :astronom:

 

16" też mi się podoba (cena mniej) a to zew zględu na aperturę i położenie wyciagu okularowego:

http://www.teleskopy.pl/images/gso_dobson_16_2.jpg :szczerbaty:

 

http://www.skywatcher.com/swtinc/product.php?id=202&class1=1&class2=106

http://teleskopy.pl/Teleskop-GSO-Dobson-16--TRUSS-DeLuxe-406/1800-M-CRF-%28mikrofocuser-1:10,-ch%C5%82odzenie-lustra,-rozsuwany%29-teleskopy-2040.html

 

Niestety, taki sprzęcik, jest właściwie quasistacjonarny, ponieważ:

Tubus: 33kg

Podstawa: 25kg

_______________

Razem: 58 kg

z okularem i szukaczem to jakieś 60 kg a sama podstawa ma z 800 mm średnicy :lightning:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

h'Ech,

Obrazy w 13" były świetne. :astronom:

 

16" też mi się podoba (cena mniej) a to zew zględu na aperturę i położenie wyciagu okularowego:

http://www.teleskopy.pl/images/gso_dobson_16_2.jpg :szczerbaty:

 

http://www.skywatcher.com/swtinc/product.php?id=202&class1=1&class2=106

http://teleskopy.pl/Teleskop-GSO-Dobson-16--TRUSS-DeLuxe-406/1800-M-CRF-%28mikrofocuser-1:10,-ch%C5%82odzenie-lustra,-rozsuwany%29-teleskopy-2040.html

 

Niestety, taki sprzęcik, jest właściwie quasistacjonarny, ponieważ:

Tubus: 33kg

Podstawa: 25kg

_______________

Razem: 58 kg

z okularem i szukaczem to jakieś 60 kg a sama podstawa ma z 800 mm średnicy :lightning:

 

Można to zamontować na podwoziu np od działa samobieżnego :). Najlepiej gąsienicowym i można iść nawet dalej w cale 20...30...40 cali - żaden problem. Sprzęt może nie będzie przenośny, ale będzie samobieżny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to zamontować na podwoziu np od działa samobieżnego :). Najlepiej gąsienicowym i można iść nawet dalej w cale 20...30...40 cali - żaden problem. Sprzęt może nie będzie przenośny, ale będzie samobieżny ;)

 

Tо есть самоходная зенитная установка :yahoo:

Tak sobie pomyślałem, nośnik mógłby się znaleźć. MT-LB mógłby się nadać. W końcu w "Stalówce" go robią :szczerbaty:

 

Jest i tańsze rozwiązanie. Powiedziane jest: "Jeden drugiego telepa noście.." [1]

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa schorzenia została wymyślona przez MNzŻ a "sex" w świętym łacińskim języku znaczy sześć :ha:

P.S>

ktoś oddawał za bezcen 22" gdzie, gdzie?

Dowiedziałem się, iż jest możliwość nabycia 22" poniżej 3000$ :yes: Gdybym miał kasiurę i ranczo pod ciemnym niebem, ani bym się zastanawiał B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, taki sprzęcik, jest właściwie quasistacjonarny, ponieważ:

Tubus: 33kg

Podstawa: 25kg

_______________

Razem: 58 kg

z okularem i szukaczem to jakieś 60 kg a sama podstawa ma z 800 mm średnicy :lightning:

 

80cm jeszcze sie do bagaznika miesci, a tubus na tylne siedzenie i zapiac pasem :)

60kg to nie tragedia jeszcze :) wytne w skodzinie dziure w dachu i przerobie na czesko-niemiecki model czolgu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kshyvy a ciekawe czy pełna 12" uszłaby do Twojej Octavii, kiedyś może pomierzymy bo ja z kolei powoli myślę o samochodzie :P a nie wykluczałbym że na 12" się kiedyś nie rzucę tylko odpowiednie kombi do tego zawczasu

Jak sie zlozy tylne siedzenia to dwie osoby umiarkowanie wygodnie moga sie przespac :) - statystyczny polak ma ile??? - ja 1,8 i sie mieszcze - znaczy ze 12" tez by sie zmiescila wzdluz. Plus oczywiscie podstawa - mysle ze spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.