Skocz do zawartości

Rzeszów


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja mam nadzieje, że dzisiaj będzie więcej chętnych, bo wczoraj była porażka.

Ja sam byłem trochę w obserwatorium, ale się poddałem. Im rzadziej obserwuje, tym mniej mam chęci do astro, a o astro foto już nie wspomnę. Nie ma kiedy, nie ma jak, a jak już jest czas i pogoda, to mi się nie chce.

 

Mam nadzieje, że wyskoczymy dzisiaj gdzieś w plener w liczbie osób min. 4-5, bo jak nie, to mój cały sprzęt ląduje na giełdzie. Ot taki mały szantaż :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co miałbyś fajnego na sprzedaż? ;)

 

Columbus 320/1500

TMB 105

Megrez 72

kilka fajnych okularów i wiele innych :icon_wink:, a tak na poważnie to coraz częściej myślę o sprzedaży mojego sprzętu do astrofoto :Cry: mam go chyba ze dwa lata, jak nie lepiej i nie zrobiłem nim ani jednego sensownego zdjęcia, zresztą on może z 5 razy był zmontowany do sesji, dlatego trzeba sobie zadać pytanie czy ten sport jest dla mnie?, a na dodatek ostatnio mi wysiadł alarm w obserwatorium i cała centralo pojechała do serwisu, jakiś pech mnie prześladuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Columbus 320/1500

TMB 105

Megrez 72

kilka fajnych okularów i wiele innych :icon_wink:, a tak na poważnie to coraz częściej myślę o sprzedaży mojego sprzętu do astrofoto :Cry: mam go chyba ze dwa lata, jak nie lepiej i nie zrobiłem nim ani jednego sensownego zdjęcia, zresztą on może z 5 razy był zmontowany do sesji, dlatego trzeba sobie zadać pytanie czy ten sport jest dla mnie?, a na dodatek ostatnio mi wysiadł alarm w obserwatorium i cała centralo pojechała do serwisu, jakiś pech mnie prześladuje.

Łukasz, bo to tak zawsze jest: człowiek chciałby więcej niż może i dlatego tak wychodzi, ale don't give up :friends: Zawsze foto możesz zostawić sobie na emeryturę, na wizualu jechać do 67 roku życia :rofl: A tak na serio: nie myśl o pechu bo Ci się spełni :yes: Jakby dziś się udało wyskoczyć na małe lookanko grupowe, byłoby super :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tylko będzie taka mozliwośc to ja również jestem chętny :astronom:

 

Ależ oczywiście proszę Pana :flirt:. Pozostaje tylko ustalenie miejscówki, ja czekam czy mi odpisze Janusz, bo jak on będzie chętny na obserwy, to trzeba by pomyśleć nad miejscówką w stronę Kolbuszowej, tzn. tak żeby każdy miał +- tyle samo do przejechania, a jeżeli Janusz nie pojedzie, to pojedziemy na Waszą miejscówkę.

 

Ja proponuję się spotkać około 20tej, czekam na Wasze propozycje. Odezwę się później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... na wizualu jechać do 67 roku życia :rofl: ... Jakby dziś się udało wyskoczyć na małe lookanko grupowe, byłoby super :yahoo:

W to mi graj!

Mogę wyruszyć ok.20:00 chyba, że Mojej Najlepszej z Żon na sam koniec przyjdzie pacjent z nagłym przypadkiem... :g:

Co do wizuala to, Łysy późno dziś/jutro wstanie więc wyciągnę Guan Shenga 10". Pakuje się to i rozkłada szybciej niż MAK na EQ5.

Tak, że wrazie jakby co powinny zostać 3 m-ca pasażerskie z okolic mniej więcej Os.Kmity do końca.

 

Proponuję :yes::yes: :yes: Dylągówkę (nowe stanowisko) :yes::yes: :yes: Amperek tam jeszcze nie był...

Dilong_New_Site.jpg

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak:

 

miejsce spotkania: Dylągówka: 49 53' 52" N, 22 12' 11" E

godzina: ok 20

wyjazd: z Łukaszem ustaliliśmy że jak będzie koło Tesco to będzie dzwonił czy spotykamy sie gdzieś pośrodku drogi, czy każdy z osobna ciągnie na Dylągówkę. Ja prawdopodobnie będę jechał z Piotrem z osiedla Zalesie (końcówka ul. Łukasiewicza) z pod Delikatesów Centrum więc jakby co, to tam sie wszyscy mozemy spotkać bo to po drodze na miejsce obserwacji.

 

Do zobaczenia

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej "chłopcy",

wg niektórych źródeł dzisiaj ma być całkiem sensowna nocka, tak sobie myślę może i dzisiaj dało by się wyskoczyć w takim składzie jak wczoraj albo i większym?

Piszcie swoje za i przeciw, jak będzie mniejszość za tak, to chyba wzile do łobserwatorium (jak to brzmi profesjonalnie, OBSERWATORIUM) i spróbuje swoich sił z moim potencjałem, a jak będzie nas min 3, to wybiere się na łobserwy, oby bardziej dla mnie udane niż wczoraj, ale ciiiiiii nie mówcie o co chodzi, bo mój pech przejdzie na WAS :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam. Łukasz jak będziesz tak nadal narzekał to wpadniemy do Ciebie całą ekipą :Astrobrać: i przechwycimy Twoje obserwatorium więc proszę mi tu nie ględzić tylko wziąć się do ustawiania sprzętu :szczerbaty::astronom:

 

Edit:

 

Co do dzisiejszego dnia, jestem za :)

mgram_pict.png

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za mile spędzony wspólnie czas, oby jak najczęściej takie spotkania :friends: Jak znajdę odrobinę czasu,to naskrobię małą relacyjkę :Salut: Ja na dzisiejszy wyjazd odpadam, gdyż 2 dni pod rząd spałem tylko 3 godziny i gdybym to jeszcze dzisiejszej nocy powtórzył to kolejną relację pisałbym z zaświatów :rofl: Wydaje mi się, iż wczorajszy seeing nie był jednak tak idealny jakby się mogło z początku wydawać, rano niebo było zasnute cieniuteńką mleczną warstewką chmur, to przez to miejscami obraz nie był tak ostry :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.