Skocz do zawartości

[Postulat] Forum "Czy jesteśmy sami we Wszechświecie?"


BBwro

Rekomendowane odpowiedzi

Powstał też nowy dział - "Działy użytkowników Astro-Forum.org". W nim każdy użytkownik będzie mógł założyć swoje forum (czy to offtopicowe, czy w temacie astro). Warunek jest jeden - taka osoba musi otrzy

To ja poproszę forum "Czy jesteśmy sami we Wszechświecie?". Poświęcone (popularno)-naukowym dyskusjom oraz całkiem nienaukowym spekulacjom, ale bez dywagacji o UFO, porwaniach i bliskich spotkaniach.

Ktoś mnie poprze?

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie to ma do "Granice nauki"?

"UFO, Astrologia, przewidywanie przyszłości, piramidy, telepatia"? No właśnie, tego wszystkiego ma w tym dziale nie być. Tematem ma być potencjalne życie we Wszechświecie (poza Ziemią) :)

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jak Adam :szczerbaty: A jak to się ma do 3A  :icon_question:

Też dobre pytanie.

No więc tutaj nie ma takiej ostrej granicy, jak przy "Granicach nauki".

Owszem, chciałbym widzieć w nowym dziale dyskusje naukowe na temat programów typu SETI czy wpływu odkrycia nowych planet pozaziemskich na szanse istnienia innego życia we Wszechświecie. Tutaj jest pewien obszar wspólny, zgoda.

Ale miałbym też ochotę na krytyczną dyskusję o dobrej książce czy filmie na te tematy, jak wspomniane wcześniej pozycje Lema, nasze wyobrażenia, jak mogą wyglądać obce ekosystemy [© Hans], czy rozważania na temat "dlaczego Oni milczą i jak się z Nimi porozumieć".

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dobre pytanie.

No więc tutaj nie ma takiej ostrej granicy, jak przy "Granicach nauki".

Owszem, chciałbym widzieć w nowym dziale dyskusje naukowe na temat programów typu SETI czy wpływu odkrycia nowych planet pozaziemskich na szanse istnienia innego życia we Wszechświecie. Tutaj jest pewien obszar wspólny, zgoda.

Ale miałbym też ochotę na krytyczną dyskusję o dobrej książce czy filmie na te tematy, jak wspomniane wcześniej pozycje Lema, nasze wyobrażenia, jak mogą wyglądać obce ekosystemy [? Hans], czy rozważania na temat "dlaczego Oni milczą i jak się z Nimi porozumieć".

No ale jak zaczniesz o fantastyce nawet naukowo to zawsze trafisz na jakiegoś UFOLuda i dział zamieni się w to co już było, a mi się juź dawno odechciało dyskutować o UFO w Granicach Nauki. No chyba że z gruntu "nie poprawne politycznie" dla działu wypowiedzi będą trafiać do kwarantanny, a z tym może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak zaczniesz o fantastyce nawet naukowo to zawsze trafisz na jakiegoś UFOLuda i dział zamieni się w to co już było, a mi się juź dawno odechciało dyskutować o UFO w Granicach Nauki. No chyba że z gruntu "nie poprawne politycznie" dla działu wypowiedzi będą trafiać do kwarantanny, a z tym może być problem.

Hmm, wiesz co, chyba faktycznie się z tych filmów wycofam, jeszcze nie widziałem takiego, o którym warto by dyskutować w kontekście obcych cywilizacji. Nawet Solaris spieprzyli...

 

Lista tematów na forum:

- (Potencjalne) życie w Kosmosie w ujęciu (popularno)-naukowym

- do tego nasze poglądy i wyobrażenia na ten temat

- i, na deser, Lem :)

I jedna generalna zasada: nie mieszamy tych trzech światów. Jeśli ktoś napisze "wg teorii X życie istnieje na planetach typu Y", to nie odpisujemy "a mi się wydaje, że nie", tylko przedstawiamy kontrargumenty naukowe.

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł jestem jak najbardziej za.

 

Pod warunkiem oczywiście ze nie bedzie tam dyskusji o zielonych ufoludach porywajacych krowy , albo ludzi i robiacych na nich eksperymenty :ha:

 

Tzn chetnie porozmawiam , poczytam opinie o jakims filmie , albo o koncepcjach ktore przedstawiala jakas ksiazka czy artykul ale w granicach sugerujacych rozsadek ( aczkolwiek zdaje sobie sprawe ze w takim temacie moze to byc czasem cienka linia .. )

 

Generalnie chyba sporo z obecnych na tym forum zdajacych sobie sprawe ze znanego ( o tyle o ile :D ) rozmiaru wszechswiata , zgodzi sie ze prawdopodobienstwo ze jestesmy jedynymi inteligentnymi rodzynkami w calym tym przeogromnym obszarze - jest niewielkie.

 

Tak wiec pomysl swietny ale trzymajmy na ewentualnym subforum jako taki poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wole rozmawiać o UFO, bo to bardziej realne zjawisko niż cywilizacje w Kosmosie. Dlatego nie zabiorę głosu w dyskusji na tak banalny temat, bez obaw,  fantasci. :rolleyes:

Ja wiedziałem, że tak będzie, ja wiedziałem!!!!

Wolisz rozmawiać o NIEWIADOMOCZYM niż porozważać nad WIADOMOCZYM. Ale to subforum nie będzie obowiązkowe!

 

Trudno mi sobie wyobrazic moderowanie. Dyskusja na temat ultradalekiego przesyłania wiadomości zaraz zabrnie w ogólną teorię względności albo przeciwnie, w całkiem fantastyczne rozważania...

 

A jakże się będzie skład "klubu" tworzyć? Będzie trzeba jakieś podanie, wniosek czy subrejestrację robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.