Skocz do zawartości

[Postulat] Forum "Czy jesteśmy sami we Wszechświecie?"


BBwro

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiedziałem, że tak będzie, ja wiedziałem!!!!

Wolisz rozmawiać o NIEWIADOMOCZYM niż porozważać nad WIADOMOCZYM. Ale to subforum nie będzie obowiązkowe!

 

Trudno mi sobie wyobrazic moderowanie. Dyskusja na temat ultradalekiego przesyłania wiadomości zaraz zabrnie w ogólną teorię względności albo przeciwnie, w całkiem fantastyczne rozważania...

 

A jakże się będzie skład "klubu" tworzyć? Będzie trzeba jakieś podanie, wniosek czy subrejestrację robić?

Pierwsze manifestuje się pod przysłowiowym nosem i nie daje się zbadać, drugie istnieje tylko w swerze życzeniowej i ma być poważnie rozważane. Ciekawe, ale nie dla mnie. <_<

P.s. Też jestem za.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wiesz co, chyba faktycznie się z tych filmów wycofam, jeszcze nie widziałem takiego, o którym warto by dyskutować w kontekście obcych cywilizacji. Nawet Solaris spieprzyli...

Solaris-tak, ale Contact IMHO absolutnie nie. Dlatego nie rezygnowałbym z filmów, książek itp.

BTW przy tych założeniach co przedstawiasz łącząc to z tym co Adam mówi o zarządzaniu takim forum masz mój głos

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za. :Salut:

O ile będą to sensowne rozważania na racjonalne (no może pół racjonalne) tematy a nie znów pyskówki typu

 

A: „Mój znajomy rozmawiał z kosmitami; TO PRAWDA!!!”

B: Chyba cię pogięło

A: Ciebie pogięło ty wojujący sceptyku

B: Co!? Nie rozmawiam z tobą, idę szukać cygara na niebie…

 

 

O ile zostanie to wyeliminowane to chętnie się przyłącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za.  :Salut:

O ile będą to sensowne rozważania na racjonalne (no może pół racjonalne) tematy a nie znów pyskówki typu 

 

A: „Mój znajomy rozmawiał z kosmitami; TO PRAWDA!!!”

B: Chyba cię pogięło

A: Ciebie pogięło ty wojujący sceptyku

B: Co!? Nie rozmawiam z tobą, idę szukać cygara na niebie…

O ile zostanie to wyeliminowane to chętnie się przyłącze.

 

Takie głupoty się wytnie, no mercy.

To rozumiem, że masz honorowe 15. miejsce w grupie popierających?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej ludzie bo mam na dziedobry wiazke nurtujacych mnie tematow z zakresu fizyki zycia, fizyki ekosystemow, rozwoju socjologi w zaleznosci od parametrow wejsciowych, itd... :szczerbaty:

 

Ps. Mamy tu jakiegos biologa, meteorologa, geologa, medyka, biochemika, krystalografa, planteologa itd... ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem ile głosów brakuje ale się też dokładam B) Granice Nauki są samodzielnym działem i nie pozwole go zlikwidować bo można tam pisać co nam fantazja podpowie . "Czy jesteśmy sami w kosmosie ???????????????

Popieram popieram, dywagacje czysto naukowe rozumiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej ludzie bo mam na dziedobry wiazke nurtujacych mnie tematow z zakresu fizyki zycia, fizyki ekosystemow, rozwoju socjologi w zaleznosci od parametrow wejsciowych, itd...  :szczerbaty:

Ps. Mamy tu jakiegos biologa, meteorologa, geologa, medyka, biochemika, krystalografa, planteologa itd... ?

Rany boskie!

A fizyka śmierci też będzie potrzebna?

To może mnie dopiszcie chociaż PS przerażający...

Może ASTROBIOLOGA jakiegoś zwabimy?

 

W każdym razie - co do tej gwiezdnej menażerii - ja jestem wodnikiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za.

 

Ps. Mamy tu jakiegos biologa, meteorologa, geologa, medyka, biochemika, krystalografa, planteologa itd... ?

 

Możecie mnie traktować w tej menażerii jako planetarnego geofizyka podpowierzchniowego (Planetary Subsurface Geophysicist) :szczerbaty: . W końcu sprzęt, który mam w kanciapce i którym badam geologię najbliższych powierzchni 10-40 metrów wnętrza Ziemi, był na Księżycu (trochę starszy model) i z niewielkimi modyfikacjami poleci na Marsa.

PS. Mam dostęp do naukowych baz danych z literaturą, również dotyczącą życia w kosmosie. Mogę więc, jakby co, poszperać i rozwiewać wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany boskie!

A fizyka śmierci też będzie potrzebna?

To może mnie dopiszcie chociaż PS przerażający...

Może ASTROBIOLOGA jakiegoś zwabimy?

 

W każdym razie - co do tej gwiezdnej menażerii - ja jestem wodnikiem!

 

Ty wiesz, ze to bardzo wazne pytanie. Jest bezposrednia pochodna problemu podstawowego co jest martwe, a co nie jest. Pytanie czy taki np. wirus oparty na DNA weglowym jest martwy gdy wedruje na drobinie pylu gwiezdnego, czy jedynie uspiony/zamrozony ale zywy, jest dla mnie jak najbardziej na miejscu.

 

Pozdrawiam.

 

O rany moge pisac na forum! Ale jestem uzalezniony :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ciekawym (właściwie jedynym ciekawym) problemem z tej działki jest detekcja życia. Ludzie mieli całą masę problemów z tym związanych. (jak nie przywieźć życia na marsa, co i jak badać żeby wiadomo było, że to nie pomyłka albo czegoś nie przegapić) Znane są przykłady supermaszyn, które nie odkryły życia na ziemskich pustyniach, albo prawdopodobieństwo występowania zycia na Ziemi określiły na jakies marne procenty :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest banalnie prosta i bezdyskusyjna U góry niebo w dole piekło a w srodku Ziemia.Ciut przed niebem czyściec.

 

Czyli Ziemia bliżej piekła, niż nieba, skoro po drodze jeszcze czyściec?

Czy anioły liczą się za życie pozaziemskie?

 

Czy ktoś wie, ile w końcu zebraliśmy głosów ZA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.