Skocz do zawartości

Google Earth


skrzypas

Rekomendowane odpowiedzi

Czy widzieliście już program Google Earth? Po uruchomieniu programu mamy model Ziemi na podstawie zdjęć satelitarnych, który możemy dowolnie obracać i powiększać. Ja już spędziłem wiele godzin na zwiedzaniu coraz to nowych miejsc. Dokładność większych miast jest taka, że widać pojedyńcze samochody, a nawet ludzi! Polecam.

 

http://earth.google.com/

 

Może w tym wątku umieszczajcie jakieś ciekawe obiekty.

Ja ze swej strony proponuje obejrzeć:

- Drapacze chmór w Chicago

- Pentagon z ogromnymi parkingami

- Plac czerwony w Moskwie

- Wieże Eifla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program jest naprawdę rewelacyjny !

Nawigacja wspaniała, łapiesz obraz kuli ziemskiej, dowolnie obracasz, rolką z myszki zoomujesz, miodzio :lol:

 

Musicie go koniecznie przetestować

 

ja polecam obraz piramid z lotu ptaka :szczerbaty:

Czyż one nie są odwzorowaniem pasa Oriona? hmmm....

Edytowane przez MateuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja osobiscie jak zobaczylem serwis maps google'a to pare godzin siedzialem z otwarta geba :)

Ale google earth jest lepsze moim skromnym zdaniem.

 

a poniewaz niekt nie podal tego linka jeszcze to polecam sprawdzic :

 

http://www.googlesightseeing.com

 

Czego to ludzie nie wyszperaja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A ja wogóle nie mogę ściągnąć Earth <_< Jakiś błąd wyskakuje <_<

 

 

Edit: już ściągnąłem, ale po uruchomieniu programu występuje błąd, że nie może się połączyć z serwerem Google i aktywować mojego konta <_< Wie ktoś może co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program bardzo fajny, oby się baza szybko rozwijała i można było oglądać wiele ciekawych miejsc, a orientujecie się może czy w Google Earth Pro jest więcej miast pokazanych dokładnie ?

Ja żałuje bardzo, że mojego miasta narazie nie ma i nie moge mego dachu pooglądać :unsure:<_<

Za to przypadło mi do gustu Kilimandżaro :rolleyes:

 

post-2068-1128890351_thumb.jpg

 

pozdrawiam,

nebula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

http://geology.com/meteor-impact-craters.shtml

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_impact_craters_on_Earth

No bez jaj... :(

Apple Macintosh computers are not supported at this time (but we are working on it).

Good news:

news:droirn$6bc$1@nemesis.news.tpi.pl

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy wiecie może dlaczego niektóre miejscowości w Polsce są wyróżnione lepszymi teksturami (zdjęciami) a niektóre nie, nie chodzi tu o rangę i atrakcyjnośc , tu poprostu nie ma reguły tzn niektóre małe miasteczka na południu sa niesmowicie szczegółowe, widac dachy, ulice itp. tymczasem powiatowe miasta na zachodzie tylko schematycznie zaznaczone, czy może istnieje możliwośc powiadamiania, zgłaszania - faktu do google-earth że chcę np. aby moje miasto było wyraźnie widoczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może dlaczego niektóre miejscowości w Polsce są wyróżnione lepszymi teksturami (zdjęciami) a niektóre nie, nie chodzi tu o rangę i atrakcyjnośc , tu poprostu nie ma reguły tzn niektóre małe miasteczka na południu sa niesmowicie szczegółowe, widac dachy, ulice itp. tymczasem powiatowe miasta na zachodzie tylko schematycznie zaznaczone, czy może istnieje możliwośc powiadamiania, zgłaszania - faktu do google-earth że chcę np. aby moje miasto było wyraźnie widoczne?

 

Takie fotki satelitarne są do dyspozycji serwisu google, ale pomału przybywa tych o wyższej rozdzielczości. Mój dom (i Antyqjona) znajduje się na wyzszej rodzielczości, ale 3/4 Tarnowa już nie. Sporządziłem za pomocą google earth bazę miejsc obserwacyjnych grupy tarnowskiej

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...=198274&st=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zglosic raczej sie nie da bo firma majaca miliony klientow raczej nie prowadzi z nimi dialogu ;)

zwlaszcza, ze dla nich to sa koszty. google sie nie tlumaczy z tego jak dobiera rozdzielczosci, ale mozna podejrzewac, ze opiera sie to o gestosc zaludnienia. jesli jakis fragment ma wieksze zaludnienie od jakiegos granicznego to zostaje kupiona wyzsza rozdzielczosc. to by tlumaczylo dlaczego bywa czesto tak, ze centrum miasta nie przypada na srodek pola wyzszej rozdzielczosci tylko jest gdzies na skraju. to jest dobierane automatycznie.

tak wydaje sie byc przynajmniej w polsce, bo juz w niemczech wybor pol wysokiej rozdzielczosci nosi pewne znamiona inteligencji :D

 

co ciekawe stosunkowo mniejsze miasta, ktore dostaly wysoka rozdzielczosc w 'ostatnim rzucie' maja ja wyzsza, niz tereny, ktore byly lepsze juz wczesniej. czyli np. niemiecki dortmund ma znacznie lepsza jakosc niz np. nowy jork (a przed wielkim updatem nie byl wyrozniony w ogole). wynika z tego, ze niestety google liczy bardziej na statystyki, niz na jakosc. no ale nie mozemy narzekac, w koncu za darmo daja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gęstośc zaludnienia?, statystyki ? Nie panowie tu niestety nie ma żadnych reguł, oto zrzuty z ekranów które znakomicie to potwierdzają.:

Poznania - stolicy wielkopolski prawie 600.000 mieszkańców, oraz Leżajska w woj. podkrapackim (gdzie często jeżdżę ) prawie 15.000 mieszkańców.... :Boink:

Czasem widzę że na forum zalogowany jest "Google.com", jesli to nie jest wymyślny nick jakiegoś astroforowicza to z pewnością jest to firma Google która coś tu robi i może by wzięła tą informacje pod uwage.

post-1723-1156526847_thumb.jpg

post-1723-1156526877_thumb.jpg

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.