Skocz do zawartości

Google Earth


skrzypas

Rekomendowane odpowiedzi

I mnie się program podoba:) ale na zdjęciach widac pasy o różnej rozdzielczościnp. dom mojego kolegi widać super ( max rozdzielczość), a parę kilometrów w bok już lipa...podobnie jest u mnie (Pruszków)!Ale na stronie internetowej miasta są foty z satelity - świetna jakość, zapraszam do obejrzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze pytanie dotyczące barwy sektorów (naturalna albo jakaś dziwna) :szczerbaty:

 

Np. moja miejscowość widoczna jest w kolorach naturalnych, ale kilkanaście kilometrów dalej jest sektor o kolorze sepii. Czym to wyjaśnić, bo na pewno nie zachmurzeniem? czyżby zdjęcie robił inny, "wyblaknięty" obiektyw satelity :szczerbaty: ? :ha: warunki atmosferyczne nie grają tu żadnej roli.

Edytowane przez Lupus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, to na pewno nie jest związane z porą roku ani warunkami naturalnymi - przyczyna takiego przekłamania musi tkwić w układzie optycznym satelity albo w jakimś błędzie podczas obróbki komputerowej? sam nie wiem, jaka jest tego przyczyna, ale bardzo mnie to irytuje :angry: dobrze, że przynajniej moja miejscowośc ma kolory naturalne :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze pytanie dotyczące barwy sektorów (naturalna albo jakaś dziwna) :szczerbaty:

 

Np. moja miejscowość widoczna jest w kolorach naturalnych, ale kilkanaście kilometrów dalej jest sektor o kolorze sepii. Czym to wyjaśnić, bo na pewno nie zachmurzeniem? czyżby zdjęcie robił inny, "wyblaknięty" obiektyw satelity :szczerbaty: ? :ha: warunki atmosferyczne nie grają tu żadnej roli.

Gra pora roku. Zobacz mój rodzinny Inowrocław, część z lata, część z zimy (b. niebieska, staw w parku biąly bo zamarznięty), a dół w gorszej rozdzielczości w sztucznych barwach. Kiedyś miałem program Nasa Wolrld Wind, zdjęcia były te same, i tam pisało o trzech wersjach obrazów z Landsata, składanych ze zdjęć robionych przez kolejne filtry. Żaden nie był w świetle widzialnym, tylko quasiwidzialnym. USA te o rozdzielczości 1m, były czarnobiałe z innego satelity, USGS (US Geological Survey?). Ściągnij sobie jak możesz (coś 50MB) to dowiesz sie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może dlaczego niektóre miejscowości w Polsce są wyróżnione lepszymi teksturami (zdjęciami) a niektóre nie, nie chodzi tu o rangę i atrakcyjnośc , tu poprostu nie ma reguły tzn niektóre małe miasteczka na południu sa niesmowicie szczegółowe, widac dachy, ulice itp. tymczasem powiatowe miasta na zachodzie tylko schematycznie zaznaczone, czy może istnieje możliwośc powiadamiania, zgłaszania - faktu do google-earth że chcę np. aby moje miasto było wyraźnie widoczne?

 

 

Wg. mnie może to wynikać z ważnosci obiektów w "pobliżu" w przeszłości ! np. lotniska wojskowe, bazy Radzieckie itp itd.

 

przykład(mała miejscowośc Borks- bardzo dokladnie zfotografowane okolice zaraz obok bylo poteżne radzieckie lotnisko - wiem bo tam bywalem za mlodu jak jeszcze "działało" ):

 

 

borsk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis w NG ogladalem program o budowie wielkiego mostu (dl. 2200m) i z ciekawosci zblizylem ten region w Google Earth. Ku mojemu zaskoczeniu satelita zlapal most w trakcie budowy! Spodziewalem sie zdjecia bez mostu lub z mostem juz skonczonym, a tu taka niespodzianka :)

 

 

 

Moze ktos pokusi sie o zlokalizowanie obiektu?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saywiehu,

no niestety nie :)

 

chciałam zmienic foto ale już nie zdążyłam i wkleiły się współrzędne :)

Hahaha... nawet na nie nie spojrzałem :D

Teraz to już wiem, bo korciło mnie, żeby sprawdzić na mapie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio oglądałem powtórkę 20 lat po wybuchu elektrowni w Czarnobylu na diskovery i postanowiłem

odnaleść te miejsce na GE, rozdzielczość jest niesamowita

Na drugiej fotce zaznaczyłem dźwig który służył do przenoszenia elementów sarkofagu reaktora czwartego.

Nie udało mi się znaleść "Czarnobylu 2" miejsca w którym stoją złomowane pojazdy które służyły

do oczyszcznia terenu.

post-3009-1158421704_thumb.jpg

post-3009-1158422175_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauwazyłem aby był tu poruszony wątek terenu 3D,ale wg mnie to też swietna funkcja,ale jedynie jeśli chodzi o oglądanie gór,wulkanów itp.Bo budynki to tylko w wiekszych miastach USA i na dodatek szare <_<

 

Przykład

post-3033-1158770338_thumb.jpg

Edytowane przez Dreamax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauwazyłem aby był tu poruszony wątek terenu 3D,ale wg mnie to też swietna funkcja,ale jedynie jeśli chodzi o oglądanie gór,wulkanów itp.Bo budynki to tylko w wiekszych miastach USA i na dodatek szare <_<

 

Przykład

post-3033-1158770338_thumb.jpg

Bawię się GE od roku ale nie widziałam tej opcji. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ruszać takim suwakiem w ... hmm w różnych wersjach jest w różnych miejscach ale w najnowszej o ile sie nie myle jest w prawym górnym rogu a w poprzedniej był w takim pasku na dole - wszedzie jest niedaleko przycisku wyrównania do północy.

Edytowane przez Dreamax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Po zainstalowaniu nowej wersji (link wyżej) zaczeło się całkiem rąbać.

teraz zamiast globusa wyświetla się okienko z napisem i taki link http://earth.google.com/support/bin/answer.py?answer=20717

próbowałem z pięć razy instalować a nieudane instalacje usuwałem, próbowałem zainstalować starą wersję

ale tak samo się robiło.

Nową wersję instalowałem bo google E nie chciało mi pracować jak należy tz, po przybliżeniu danego terenu

do mniej więcej kwadratu 200x200km dalsze przybliżanie nic nie dawało, bo buforowanie było zakończone na 100%

i więcej szczegółów nie dało się zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.