Skocz do zawartości

Google Earth


skrzypas

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim numerze PC World Komputer wyczytałem, że Google Earth ma w planach głębokie zanurkowanie pod powierzchnię oceanów:

http://www.pcworld.pl/artykuly/58266/Ocean...horyzoncie.html

Niestety treść artykułu on-line dostępna jest tylko dla prenumeratorów.

Jednak wieści krążą już od jakiegoś czasu w necie i tu jest chyba podobnej treści informacja po angielsku:

http://news.cnet.com/8301-10784_3-9931412-7.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy wiecie ale do GE można ładować aktualne zdjęcia satelitarne.

http://rapidfire.sci.gsfc.nasa.gov/subsets...t=AERONET_Belsk pobiera się stąd zdjęcie sat w formie pliku(przy wybraniu zdjęcia mamy napisane "Download KMZ file for GoogleEarth" i to klikamy). Potem otwieramy przez GE i mamy aktualne zdjecie sat do obróbki.

 

Poniżej zdjęcie sat chmur Cu pod warstwą inwersji osiadania. Na podstawie rozkładu chmur widać jak zmieniało się nawet ciśnienie w przestrzeni.

post-13263-1217586337_thumb.jpg

Edytowane przez Mateusz_R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla tych co nie wiedzą w najnowsze wersji 4.3 (beta) wprowadzono kilka nowych funkcji.

Myślę ze naszą społeczność miedzy innymi może zaciekawić tryb "Światło i cień"

Dzięki nowej funkcji światła słonecznego możesz oglądać wschód i zachód słońca z dowolnego miejsca. Przesuń suwak czasu, aby oglądać zmierzch, świt i cienie przesuwające się po Ziemi.

Czyli można zobaczyć jak wygląda okolica wieczorkiem z gwiazdami (jakby kto miał chmury na niebie) lub gdzie jest aktualnie granica dnia i nocy.

Dodano także nowe elementy sterowania.

post-3033-1222192902_thumb.jpg

Edytowane przez Dreamax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś sam stałem sie uzytkownikiem tego programu i musze powiedzięć rewelacja . podobaja mi sie też mapy nieba z fotkami DS-ów poruszanie nieboskłonem dziecinnie proste i ładne zdjecia o dośc duzej rozdzielczości. co do obszaru Polski to rzeczywiście dość uboga baza ale ja miałem szczęście i załapałem sie na kawałek o większej rozdzielczości tak że dość dokładnie widać nawet mój dom :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Kiedyś bawiłem się tym programem, ale nic ciekawego nie mogłem obejrzeć. Według mnie brakuje w tym programie lepszej ostrości. Gdyby szybkość przesyłania danych była odpowiednio dobra to by było ciekawiej.

 

Lepszej ostrości? Widzisz 3 metrowy samochód z wysokości orbity i chcesz lepszej ostrości? Program jest bez przerwy uaktualniany o coraz dokładniejsze zdjęcia, chociaż według mnie i tak jest już przyzwoicie. Ja tam już widziałem tyle ciekawych rzeczy ( poczynając od własnego domu, samochodu na parkingu pod kościołem, kończąc na zabytkach, kręgach zboża .....a nawet olympus mons na marsie). Możliwości tego programu są właściwie nie ograniczone...

 

Szybkość przesyłanych danych zależy tutaj od twojego neta. Ja o ile nie ściągam czegoś dużego to nie mam problemów z płynnym oglądaniem świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bawiłem się tym programem, ale nic ciekawego nie mogłem obejrzeć. Według mnie brakuje w tym programie lepszej ostrości. Gdyby szybkość przesyłania danych była odpowiednio dobra to by było ciekawiej.

Taka ostrość wystarczy?

http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&...=23&iwloc=A

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem powtórkę 20 lat po wybuchu elektrowni w Czarnobylu na diskovery i postanowiłem

odnaleść te miejsce na GE, rozdzielczość jest niesamowita

Na drugiej fotce zaznaczyłem dźwig który służył do przenoszenia elementów sarkofagu reaktora czwartego.

Nie udało mi się znaleść "Czarnobylu 2" miejsca w którym stoją złomowane pojazdy które służyły

do oczyszcznia terenu.

 

51° 9'15.12"N

29°58'59.45"E

Współrzędne złomowiska pojazdów biorących udział w akcji ratowniczej. Włączcie warstwę "Witryna geograficzna> Panoramio". Na zdjęciach widać co z tego zostało. Zawsze myślałem że kradzież złomu to tylko w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam takie pytanko natury technicznej - czy można zrobić jakoś capture animacji z Google Earth?

 

Do nagrywania animacji służy przycisk "nagraj wycieczkę"

Co do udostępniania pliku to są 3 sposoby:

 

  • Zapis prezentacji w formacie .kmz (do otworzenia tylko w GE)
  • Download Google Earth Pro w wersji trial (7 dni)lub kupno za $400. Tam powinna być możliwość zapisywania filmików w formacie WMV
  • Użycie innych programów do przechwytywania obrazu(?)
     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Być może już ktoś przede mną zadał to pytanie, ale ja bardzo pilnie potrzebuję odpowiedzi i nie mam wystarczająco dużo czasu, aby przejrzeć cały wątek.

 

Gdy chcę w Google Earth obliczyć długość trasy z A do B, mam na myśli najkrótszą trasę. A GE oblicza mi trasę przez główne drogi, tych mniejszych nie uwzględniając, mimo, że trasa przez wiejskie drogi może być dużo, dużo krótsza. Może mam zmienić jakieś ustawienia, żeby GE wyszukiwało mi dowolne trasy, a nie te przez główne drogi? Proszę o pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Być może już ktoś przede mną zadał to pytanie, ale ja bardzo pilnie potrzebuję odpowiedzi i nie mam wystarczająco dużo czasu, aby przejrzeć cały wątek.

 

Gdy chcę w Google Earth obliczyć długość trasy z A do B, mam na myśli najkrótszą trasę. A GE oblicza mi trasę przez główne drogi, tych mniejszych nie uwzględniając, mimo, że trasa przez wiejskie drogi może być dużo, dużo krótsza. Może mam zmienić jakieś ustawienia, żeby GE wyszukiwało mi dowolne trasy, a nie te przez główne drogi? Proszę o pomoc.

 

Nie wiedziałem, że w GE da się obliczać długość trasy po drogach. To ciekawe. Tak czy inaczej ja zawsze obliczałem trasy na Google Maps gdzie po kliknięciu prawym guzikiem myszy na mapie wskazujesz punkt A i B skąd dokąd chcesz jechać i to ci wygeneruje trase ( fioletowa linia ) i teraz.... tą linię możesz sobie przesuwać, dodawać punkty itd co działa mega wygodnie i szybko, wszystko za pomocą myszki.

 

Tu filmiki na ten temat:

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,w tej sytuacji najlepiej skorzystać z Google Maps gdzie można zmieniać trasę metodą "drag and drop" (przeciągnij i upuść).

Jednak aby ustaloną trasę zobaczyć w GE należy:

 

  1. W G Maps kliknąć "link"
  2. dokleić na końcu &output=kml
  3. przejść do tego adresu
  4. zapisać plik w rozszerzeniu .kml
  5. otworzyć w GE

 

Nie wiem czemu Google nie dało możliwości przeciągania trasy w G Earth, przydało by się.

Edytowane przez Dreamax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google udostepni dodatek do GE umozliwiajacy odbycie wirtualnej podrozy

po Srebrnym Globie.

http://earth.google.com

http://theregister.c...3d_google_moon

http://webhosting.pl...rocznice.mi...

Przy okazji: http://theregister.c...n_space_vision

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Google udostepni dodatek do GE umozliwiajacy odbycie wirtualnej podrozy 

po Srebrnym Globie.

 

Już udostępniło :) . Fajna sprawa. Można zobaczyć jak wyglądało lądowanie z zewnątrz i nie tylko. Są zdjęcia w wysokiej rozdzielczości i filmy nigdy wcześniej nie udostępniane. Znów będę miał zaległości w pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pewnie większości z Was zdarzyło się zadawać sobie pytanie co takiego jest widocznego na mapie, co tam jest. Pomocna w tym przypadku okazuje się Wikimapia, w której jest już zaznaczonych 11 mln miejsc i ciągle przybywa.

 

Mnie jednak, jako zagorzałemu zwolennikowi Google Earth, brakowało tych dymków pomocy w tymże programie. Po długich poszukiwaniach okazało się, że istnieje skrypt, który także w GE wyświetla informacje o miejscach.

 

Pod tym adresem wyświetli się zawartość takowego pliku. Wystarczy go zapisać jako plik tekstowy lub .xml, zmienić końcówkę na .kml, a wtedy dwuklikiem nowo utworzona wtyczka, otworzy się w GE.

 

Jak dla mnie to bombowa wtyka. U mnie w spisie Miejsca jest na pierwszej pozycji wraz z Serwerem Geoportalu.

 

Powodzenia :Salut:

 

PS

Aha, żeby sobie nie zawracać głowy zawartością tej wtyczki (znaczek rozwinięcia po lewej stronie) proponuję we właściwościach tego miejsca odhaczyć "Pozwól na przeglądanie zawartości foldera"

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Od końca kwietnia br. pojawiła się nowa opcja w sieciowej mapie Googla - Earth, która to przełącza widok do trybu 3D, a dzięki temu możemy oglądać trójwymiarowe modele obiektów, gór, dna mórz i oceanów bez konieczności uruchamiania aplikacji Google Earth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.