Skocz do zawartości

Statystyki Astro-Forum.org


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, ze jest to nasz wspolny dom, to wszyscy mamy prawo znac statystyki AF i aktualna kondycje. Poza tym, dla niektorych moze to byc ciekawa lektura pokazujaca, jak zachowuje sie forum np. w czasie afer i po nich.

 

Na razie wrzucam pliki. Jak ktos ma jakies pytania to slucham. Potem zinterpretuje wyniki.

Pragne zauwazyc, ze miesiac wrzesien jeszcze sie nie skonczyl, a wiec nalezy dodac ok 1/5 - 1/4.

 

Statystyka popularnosci dzialow - od poczatku istnienia forum:

Views_long.png

 

Statystyka popularnosci dzialow - od poczatku 2005 roku:

Views_short.png

 

Ilosc postow miesiecznie:

Post.png

 

Ilosc watkow miesiecznie:

Topic.png

 

Ilosc rejestracji miesiecznie:

Regis.png

 

Ilosc wyslanych PM miesiecznie:

PM.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz informacje o ogladalnosci domeny Astro-Forum.org (czyli mierzone sa wszystkie osoby, takze te bez rejestracji).

 

Wrzesien 2004 (unikalne komputery / wizyty): 9200 / 30412

Wrzesien 2005 (unikalne komputery / wizyty): 22759 / 47016

 

Srednia dzienna ilosc wizyt wynosi w ostatnich 3 msc: 1600-1700 (wizyta mierzona jest jako pobyt min. 30 min).

 

Ponizej pare wykresikow z wrzesnia. Na jednym dobrze widac, ze aktywnosc mozna podnosic.

Aktywnosc_wrzesien.png

Aktywnosc_wrzesien_nr.png

Rap_godzinowy.png

kraje.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek prosty - afera AKGate zaszkodzila forum w skali globalnej. Zatrzymala dynamike wzrostu, a nastepnie skierowala krzywa w dol. Wrzesien bedzie pierwszym miesiacem w ktorym spadek zostaje przelamany i nastapuje wzrost.

 

Jednym slowem, nikt nie chce tu afer! Trzeba pilnie przygladac sie potencjalnym zrodlom konfliktu i mozliwie szybko je gasic.

 

Najbardziej mnie chyba zaciekawila mala tabelka z wysylanymi PM :) Widze, ze wzrosty sa jakies masakryczne. Nie sadzilem, ze az tyle wysylacie wiadomosci prywatnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A teraz informacje o ogladalnosci domeny Astro-Forum.org (czyli mierzone sa wszystkie osoby, takze te bez rejestracji).

 

Wrzesien 2004 (unikalne komputery / wizyty): 9200 / 30412

Wrzesien 2005 (unikalne komputery / wizyty): 22759 / 47016

 

Srednia dzienna ilosc wizyt wynosi w ostatnich 3 msc: 1600-1700 (wizyta mierzona jest jako pobyt min. 30 min).

 

Ponizej pare wykresikow z wrzesnia. Na jednym dobrze widac, ze aktywnosc mozna podnosic.

 

 

Czas dopisal dalsza historie statystyk. Ponizesz info, ktore jest bardzo satysfakcjonujace :)

 

Pazdziernik 2005 (unikalne komputery / wizyty): 32655 / 66156

 

Srednia dzienna ilosc wizyt w pazdzierniku wyniosla: 2130 w porywach do ponad 3200 (wizyta mierzona jest jako pobyt min. 30 min).

 

Zanotowano srednio ponad 20 tys. odslon stron dziennie, co dalo w miesiacu 613 659 odslony (sic!).

 

Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowalbym nie osiadanie na laurach lecz co nieco rozwinac dzialy np.

1. astrofoto z przyklejonym poradnikiem co i jak zeby kamerka czy aparatem zrobic zdjecia , odpowiednio je przetrawic programami . Zdjecia z tego dzialu sa interesujace , ale nowicjuszowi ciezko pojsc ta droga .

2. Jest jakby zastoj w ATM i sprzecie , granicach nauki

3. Fotografia amatorska czy podobnie jest w waskiej grupie , pozostali co wrzuca swoje fotki sa praktycznie niezauwazani . Moze z racji poziomu prac , choc chyba nie tylko . Pomijam Lemarca bo jest ponad poziomy .

Podobaja mi sie posty o glebi ostrosci w makro czy podobne .

4. Brak mi tekstow McArtiego i innych na tematy pierwotne .

5. Jakos ostatnio bywam wsrod najwiekszych gadol dzisiaj, a w sumie co moge przekazac ? wode?

:Beer: jakos nawet trudno o nia .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli uwaga Hamala byla sluszna, tzn. ze obydwa fora 1 wrzesnia 2003 ruszyly z tej samej pozycji, choc oczywiscie tak byc nie moglo, bo usuwalismy userow, posty itp. W efekcie mielismy ponizej 50% dorobku wspolnego z A4U.

 

Rozumiem, ze po kilku latach mozna juz o tym rozmawiac "bez emocji"? Choc osobiscie nie widze potrzeby, aby o tym rozmawiac. Mamy dzisiaj nie 2 fora, a 3. Wiele spraw sie uporzadkowalo i dzisiaj koegzystencje z A4U mozna ocenic jako bardzo dobra. Nie chcialbym, aby cos lub ktos to pogorszyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś Adam o wpływie afery na statystyki, nie wydaje mi się aby tak było, one wręcz naganiają ludzi lubiących czytać takie emocjonalne potyczki. Spadku można szukać w wielu aspektach życia, pogoda, rozpoczęcie roku szkolnego ( rodzice maja urwanie głowy), wakacje, wzrost liczby nowych osobników zazwyczaj wiąrze się z głośnymi przedstawianymi w mediach wydarzeniami na niebie oraz misjami komicznymi. Ilość czynników just tak duża że ciężko okreslić która akurat tym razem zadziałała.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dzisiaj nie 2 fora, a 3. Wiele spraw sie uporzadkowalo i dzisiaj koegzystencje z A4U mozna ocenic jako bardzo dobra.

Trzy? Ja znam cztery (i może pół). Więc z pewnością jest ich więcej niż cztery. Chyba że TRZY dobre a reszta to antyfora. :Salut:

 

Hamalu!

Oto kufelek :Beer: dla Ciebie za MISJE KOMICZNE! :buahaha:

(To jest bez żadnej ironii, autentycznie sie raduję, bardzo lubię taką zamierzoną czy niezamierzoną dwuznaczność! Niektóre misje komiczne zakończą się dzisiaj głosowaniem po dziewiętnastej!)

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadku można szukać w wielu aspektach życia, pogoda, rozpoczęcie roku szkolnego ( rodzice maja urwanie głowy).

 

Wydaje ci sie... Nadal w Polskim internecie wiele osob w skali kraju korzysta z akademickich sieci. Dlatego od 1996 roku nadal obserwuje duzy wzrost ogladalnosci w poczatkach pazdziernika. Tak wiec nie ma gorszego okresu w internecie, niz okres wakacji. Co do tego, ze rodzice maja urwanie glowy, to zauwazam pewne korelacje wrecz odwrotne. Kiedy powinni miec urwanie glowy, to ci starsi nagle wieczorami siedza w internecie. Moze po to, zeby odreagowac? :szczerbaty:

 

Co do afer, to na forach takich jak to, dzialaja one w ten sposob, ze w pierwszym okresie zaistnienia konfliktu faktycznie bywa widoczny pik, ale niestety potem powoduje duza dziure!!! Co oznacza, ze afery w ogolnym rozrachunku sa destrukcyjne.

 

W ogole statystyki to ciekawy temat. Stadnie naprawde zachowujemy sie jak "barany". Jestesmy przewidywalni i prosci w reakcjach. Idealnie to widac wlasnie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(To jest bez żadnej ironii, autentycznie sie raduję, bardzo lubię taką zamierzoną czy niezamierzoną dwuznaczność! Niektóre misje komiczne zakończą się dzisiaj głosowaniem po dziewiętnastej!)

 

:) dokladnie. Mysle, ze kazdy to odczytal, tak jak Hamal chcial zakonspirowac. Czyli astro-forum.org ma taka a nie inna pozycje, bo: 1. dzieki A4U bo mialo jego posty, 2. bo pozwalalo na rozwoj afer, ktore nabijaja ogladalnosc.

 

:szczerbaty:

 

Mimo wszystko zdecydowanie wole, kiedy mowi sie bezposrednio, a nie kombinuje jak kon pod gore, wymyslajac, jak tu cos powiedziec, z czego zawsze potem mozna sie wytlumaczyc, ze "wcale nie o tym mowilem - widocznie sam masz z tym problem, jezeli tak odczytales". To taka mala dygresja.

 

Proponuje nie rozwijac tego watku w tym kierunku, bo zaraz znowu ktos powie, ze AF jest liderem bo ciagle sa na nim klotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) dokladnie. Mysle, ze kazdy to odczytal, tak jak Hamal chcial zakonspirowac. Czyli astro-forum.org ma taka a nie inna pozycje, bo: 1. dzieki A4U bo mialo jego posty, 2. bo pozwalalo na rozwoj afer, ktore nabijaja ogladalnosc.

 

Radowałem się z MISJI KOMICZNYCH a nie z żadnej psychoanalizy! Dodalem uwagę żeby się mnie nie czepiano że niby się czepiam (literówek)!

 

Statystyki są ciekawe ale można zauważyć tylko pewne KORELACJE, wnioskowanie o związku przyczynowo-skutkowym pomiędzy skorelowanymi zdarzeniami jest już często nadużywane. Bo niekoniecznie zjawiska występujące koincydentnie są powiązane związkiem przyczynowo skutkowym (w tym sensie, że jedno wynika z drugiego). Mogą mieć inną wspólna przyczynę, wcale nie uwzględnioną w statystykach, np. letnia promocja NEOSTRADY może powodować wzrost oglądalności stron internetowych pod koniec wakacji czy we wrześniu. Zupełnie bez związku z jakimiś sieciowymi rozróbami na jakichś konkretnych stronach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) dokladnie. Mysle, ze kazdy to odczytal, tak jak Hamal chcial zakonspirowac. Czyli astro-forum.org ma taka a nie inna pozycje, bo: 1. dzieki A4U bo mialo jego posty, 2. bo pozwalalo na rozwoj afer, ktore nabijaja ogladalnosc.

 

:szczerbaty:

 

Mimo wszystko zdecydowanie wole, kiedy mowi sie bezposrednio, a nie kombinuje jak kon pod gore, wymyslajac, jak tu cos powiedziec, z czego zawsze potem mozna sie wytlumaczyc, ze "wcale nie o tym mowilem - widocznie sam masz z tym problem, jezeli tak odczytales". To taka mala dygresja.

 

Panowie, ja działałem za czymś a nie przeci komuś, nie róbcie ze mnie potwora :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja działałem za czymś a nie przeci komuś, nie róbcie ze mnie potwora :szczerbaty:

 

Geez... same potwory na tym swiecie ;) Forum to tylko ludzie. Wielu rzeczy A4U mozna tylko pozazdroscic np. dzialu zmiennych. Niestety takich liderow tych dzialow nie ma za wielu... Mam swiadomosc w czym jest A4U lepsze od nas, a w czym gorsze. I wydaje mi sie, ze to jest zupelnie normalne.

 

Naszym celem (poki co) jest docieranie z AF do jak najszerszej grupy odbiorcow. Cholera wie, czy to dobrze, czy zle - na pewno ma to swoje konsekwencje. Mysle, ze nastepny nasz etap to jednak jakas forma konsolidacji, a szczegolnie wyroznianie wyjatkowych osob i tresci.

 

:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.