Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Księżycowe zakamarki.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2867 odpowiedzi w tym temacie

Sebastianus

Sebastianus

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 481 postów

Też tam byłem 9 maja :)

attachicon.gifBailly_9.05.17_.png

Tak się właśnie zastanawiałem kto się tak chował miedzy kamieniami. :D Wołałem ale chyba nie słyszałeś.

0

Setup 1: CG5-GT, TS APO ED50, ZWO ASI 120MM (Neximage 5)

Setup 2: Losmandy GM8 Gemini 2 , Celestron SCT 8", Baader Steeltrack, ZWO ASI 120MM (Neximage 5)

emeł

emeł

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 958 postów

Jeden zaległy zakamarek - krater Schickard.

Schickard_8.05.17.jpg

Wczorajsze zdobycze.

KS_se_12.05.17.jpg

+7

C9.25, SW 102/600, CG5 GT, ASI224MC, Canon 450D

Loxley

Loxley

Moonwalker

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 510 postów

Refraktor achromatyczny TS 152/900, ASI 120M z filtrem Baader H-alpha 35nm, Barlow Vixen Ultima 2x (ekwiwalentnie F-2270 mm). EQ-ATM, AutoStakkert!2 (200/2000), Registax 6. Warunki słabe, obraz bardzo niestabilny.

Tylko tyle udało mi się uzyskać w porannej sesji, 19 maja br. Nielicząc wyciąganego "za uszy" Mare Orientale (w dedykowanym wątku), jeden fragment południowego krańca terminatora z Longomontanusem, Claviusem, Scheinerem, Blancanusem, parą kraterów Klaproth i Casatus, ciemną czeluścią Moretusa i prawie przy krawędzi leżącym kraterem Newton.

Jeśli istnieje jakiś ranking warunków pogodowych przypisany dla każdego obserwatora, to chyba lokatę z końca tej listy mam już odfajkowaną. Oby tylko się nie okazało, że na szczycie tego rankingu też już widnieją "ptaszki". Wyjaśni się za dwa tygodnie, czy jest już "po ptokach".

Załączone miniatury

• Clavius_19.05.2017r_04.57_TS152F1920_ASI120M_Halfa35nm....jpg

+5
Post rekomendują: Piotrek L., sferoida, ryszardo, gawain74, Charon_X,

MAK150/1800, TS 152/900, ED 80/600, Lumix G3, ASI 120 MM CMOS camera, EQ3-2.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników