Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, JSC napisał(a):

Jeśli to smarrfonem, to mozna wrzucić jeszcze do działu smartfonowego.

Mnie zawsze ciekawia opisy - jakim sprzętem, przez jaki konkretnie okular. Czy jedno zdjecie czy stack. Jaki seeing...

Sprzęt to Sky-Watcher 90/900 z zwykłym okularem 10mm dodanym w zestawie. Zrobione przez smartfona, pojedyncze zdjęcie, później jedynie lekka obróbka. Seeing zaskakująco dobry wtedy był :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
14 minut temu, knowak napisał(a):

 

Zazdroszczę. Dzisiaj dotarł do mnie taki seeing, że prawie choroby lokomocyjnej dostałem w trakcie kwadransa na Księżycu... :S

Ej no ja to samo w WLKP  . Masakra . Wystawiłem 300setke . Pięknie księżyc wysoko,  myślę atakuję z grubej rury 6000 ogniskowa . W pierszej chwili myślałem że ASI178 mi padła . Rozdwojenie masakryczne .

Pozdrawiam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zenon-priest Z reguły ważniejszy jest seeing niż cale, szczególnie przy różnicy 14" czy 11". Ale kompozycja zdjęcia taka sama, czyli jesteśmy tak samo wrażliwi na piękno Księżyca :D

 

BTW, chyba wyostrzyłem mocniej, bo AstroSurface robi i dekonwolucję i wavelety plus filtry przeciwszumowe. każdy suwaczek zmienia fotkę. U mnie stack 10% z 3147 klatek (60 sek), filtr IR 685. Kamera ASI 178 w ognisku głównym.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze przymiarki do księżyca, który był zwykle traktowany jako WINOWAJCA złych warunków ;)

 

Newton 16" z korektorem paracorr 2" , ogniskowa 2070mm, ASI 2600MC

Skala natywna

 

Pojedyncza klatka 

 

Widząc Wasze fantastyczne efekty, zamierzam usiąść nad materiałem i spróbować zrobić pierwszy stack.

 

16p_2600_ksiezyc.jpg

Edytowane przez Marcinos
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2023 o 12:55, OBERON RD napisał(a):

@zenon-priest Z reguły ważniejszy jest seeing niż cale, szczególnie przy różnicy 14" czy 11". Ale kompozycja zdjęcia taka sama, czyli jesteśmy tak samo wrażliwi na piękno Księżyca :D

 

BTW, chyba wyostrzyłem mocniej, bo AstroSurface robi i dekonwolucję i wavelety plus filtry przeciwszumowe. każdy suwaczek zmienia fotkę. U mnie stack 10% z 3147 klatek (60 sek), filtr IR 685. Kamera ASI 178 w ognisku głównym.

Seeing jak najbardziej choć te 7,5 cm lustra to ma swój efekt końcowy. Co widać na Twoich fotografiach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.