Skocz do zawartości

Zdjęcia Urana i Neptuna


heweliusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze przed zakryciem Plejad robilem dziś fotki Urana z nastawieniem na złapanie jego satelitow, ale grupowały się zbyt blisko tarczy i trzy z nich zlewają się w jedną kreskę. Poniżej widać jakieś gwiazdy tła. Jeśli pogoda wytrzyma, to dzisiaj też spróbuję. Fotka zrobiona w ognisku gł. SC10", 5x10sek.

URAN_70807.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...

Zdjecie astrokosmo jest niezłe! Gratuluję.

Natomiast D. Peach dokładnie wyjaśnia dlaczego fotografuje planety z Barbados. Mamy naprawde niewielkie szanse na uzyskanie podobnych rezultatów w Europie. Chociaz wizualne obserwacje Marsa i własnie Urana jakie prowadziłem w ubiegłym sezonie uważam za nadzwyczaj udane.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Pierwszy raz wziąłem się za Neptuna, Barlow x3 czyli ogniskowa ponad 6metrów :). Bardzo trudny obiekt.

Planetka po zestackowaniu wygląda jakby była w fazie ale to tylko efekt ciemnych obszarów południowych Neptuna, po prostu się nie rejestrują w kamerce, za mała jasność i za duuuuuuża odległość :)

neptun.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest , szkoda że Uran i Neptun już uciekają , ale jak byś dał radę to przywal jeszcze Uranowi z tą ogniskową -może być duży i wraźny, szczegół może jakiś złapiesz :rolleyes: .

 

Obiekty ciemne jak nie wiem co , jak w moim SCT daję barlowa to ledwo się rejestruje w kamerce Uran , o Neptunie nie wspomnę , tu potrzebne jest duże lustro .

 

Ps. pewnie dlatego i u mnie przy resize 400x wyszła taka faza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierwszy raz próbowałem zarejestrować Urana.Teleskop Newton (z nowym lustrem, które robiłem w wakacje) 235/1940 w ognisku głównym , philips 840, registax,resize ok 500%. Seeing zniekształcał obraz w różne strony, ale najczęciej z prawej strony wychodził bardziej płaski a z lewej bardziej wybrzuszony.

Jak obserwowałem go wizualnie w czasie opozycji we wrześniu przy 250x widać było wyraźną niebiesko- szarą tarczkę i chwilami jakby coś ciemniejszego majaczyło na tarczy. Efekt był podobny jak przy obserwcji Marsa ,ale nie w opozycji i przez jakiś mały teleskop.

u22a.jpg

u23a.jpg

u25a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.