Skocz do zawartości

Ktory Power Tank - 7Ah czy 17Ah?


Emu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Skonczylem kompletowanie sprzetu, pozostala mi jeszce jedna rzecz do kupienia, ktora chodzi mi po glowie od dluzszego czasu - kupno Power Tanka.

Mam zamiar kupic wersje 7Ah lub 17Ah. Roznica w cenie dwukrotna. Stad tez pytanie: czy do zasilania sprzetu jak nizej wystarczy wersja 7Ah? Laptop moze pracowac na baterii, choc nie ukrywam ze wolalbym miec go podlaczonego do zrodla stalego zasilania.

Sprzet jaki potrzebuje zasilac w terenie to:

- montaz HEQ5
- kamera Atik 314L+
- kamera ALccd-QHY 5-II
- ewentualnie laptop jak sie da

Czy 7Ah bedzie wystarczajace do zasilania tego setupu czy lepiej poswiecic wiecej pieniedzy na wersje 17Ah?

Dzieki, pozdrawiam
Emu

PS. Mysle nad jednym z tych Power Tankow:

 

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p2521_12V-Powertank-7Ah---mit-Rot-Wei-licht---wiederaufladbar.html

 

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p6877_Celestron-Powertank-17AH---wiederaufladbar-mit-Rotlicht-und-Radio.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie zawsze jest lepiej mieć jakąś rezerwę w pojemności, więc raczej ten 17Ah. Ale czy koniecznie chcesz mieć akumulator z gadżetami? Ładnie wygląda, ale... wydaje mi się że taniej wyszło by kupić jakiś żelowy i o jeszcze większej pojemności. Przyda się, szczególnie przy niskich temperaturach, w zimie...Do niego ładowarka.

Ponadto, jeśli masz sytuacje, że blisko w zasięgu 220 V - dokupić odpowiedni kabel zasilający

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź ile prądu potrzebuje każdy element zestawu i pomnóż przez ilość godzin pracy, a otrzymasz przybliżoną pojemność akumulatora (lepiej pomnóż to jeszcze przez 2)

moim zdaniem 7Ah odpada, a nawet 17Ah może być za mało

dobrze też jest zasilać montaż i grzałki z jednego zasilacza, a kamerki z innego ... chyba, że zastosujesz dobre filtrowanie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Pan ma rację

(

).

 

7Ah i 17Ah za mało. Traf chciał, że miałem obydwie kombinacje. Najpierw 7Ah, potem 17Ah, a teraz mam 40Ah. Ręka boli, ale prąd się nie kończy.

 

Akumulatory nie lubią być głęboko rozładowywane. To dodatkowy argument za tym, żeby kupić coś cięższego. Przy zasilaniu aparatu, montażu i dwóch grzałek, podczas sesji średniej długości, zjadam do 20 Ah.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam http://www.grupapsb.com.pl/produkty/lista/produkt/stacja-zasilania-avanty-raps300-revolution-air.html

 

kupiłem 2 lata temu i jestem bardzo zadowolony.

 

20Ah, wbudowany inverter (prąd zmienny) a dodatkowo kompresor powietrza, power booster do akumulatorów, latarka.

 

I cena ok. 450 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie taka wysoka półka, ale u mnie działa (patrz załączniki).

W takiej oto plastykowej skrzyni jest akumulator 47 Ah, wyprowadzenie na 3 wyjścia zapalniczkowe, włącznik z sygnalizacją led (że jest pod prądem), dwie taśmy led włączane niezależnie (czerwona i biała).

Planuję dorzucić jeszcze do owej skrzyneczki zasilacz do grzałek (ale pod in 230V i out 12V).

Grzałki - które właśnie nabyłem - jak nie będzie 230V, będę zasilał z akumulatora, ale chyba zmontuję drugi podobny zestaw, bo pociągną trochę prądu. A akumulator nie lubi być rozładowywany do końca.

Im więcej mocy tym lepiej. Zostać bez prądu w terenie to typowe marnotrawstwo czasu.

zdjęcie 1.JPG

zdjęcie 2.JPG

zdjęcie aku.JPG

Edytowane przez Bartosz
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam http://www.grupapsb.com.pl/produkty/lista/produkt/stacja-zasilania-avanty-raps300-revolution-air.html

 

kupiłem 2 lata temu i jestem bardzo zadowolony.

 

20Ah, wbudowany inverter (prąd zmienny) a dodatkowo kompresor powietrza, power booster do akumulatorów, latarka.

 

I cena ok. 450 PLN.

 

Dziekuje wszystkim za pomoc, stanelo na tej stacji Avanty.

 

Pozdrawiam

Emu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praw fizyki się nie zmieni. Trzeba zmierzyć lub policzyć pobór prądu całego zestawu, dodać trochę zapasu, a potem pomnożyć przez średnią ilość godzin w jednej sesji. Wynik pomnożyć przez 2 (na lato) albo nawet 3 (na mrozy) ; lub 4 (jeżeli planuje się rozbudowę zestawu) :) .

Dla zestawu heq5 (max2A) +dwie kamery (z tego jedna chłodzona 2-3A)+laptop (2-4A)+ grzałki x5 godzin x2 wychodzi jak nic 50-60Ah. I uwaga(!) to nie może być zwykły akumulator, ale najlepiej oznaczony "deep cycle" czyli przystosowany do głębokich rozładowań. Celują w tym sklepy wędkarskie...

P1050552.JPG

Edytowane przez poldip
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dziś i czekam:

Do tego jakaś listwa przeciwprzepieciowa za 20-30 zł z 4ema gniazdami (laptop,montaż,zasilacz aparatu/kamery i moze w przyszłości grzałki)

Całość będzie noszona w skrzyneczce startowej/narzędziowej

Suma z kosztami wysyłek ok 290 zł. Radia może nie ma i nie świeci ale wydajnie i tanio ;) Aha no i nie pompuje kół ale jakoś to przeboleje.

Edytowane przez Kirien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.