Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Slow motion nie-astronomiczne

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

ANowak

ANowak

Marvin the Martian

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 943 postów

Dzisiaj w nocy, podczas rozmowy z kumplem zdałem sobie sprawę, że moja ASI 034 MC wedle producenta powinna nagrywać mi obraz w 440 FPS. Okazało się to perfidnym kłamstwem! Ale na korzyść! :D Okazuje się bowiem, że mogę wycisnąć całkiem fajne obrazy z kamerki w niezbyt sensownej rozdzielczości i dużym FPS (32x32 pix -> 2500 FPS). Mimo to, podczas bardzo spontanicznego live o 2:30 w nocy do 4 rano udało mi się nagrać kilka filmików ze slow motion. Od 500 do 1000 FPS.

Na pierwszy ogień Coca-Cola (700 FPS, 46x wolniej niż normalnie) :D 

Kolejny będzie ruch mojego... oka (i przy okazji reszta mojej twarzy, nie zwracajcie na nią uwagi :P ) w około 630 FPS i 42 razy wolniej niż normalnie

Nie może zabraknąć chyba tradycyjnej rzeczy pokazywanej w slow motion - zapałki (w 650 FPS, 21 razy wolniej)

A na sam koniec - migawka aparatu w absurdalnej szybkości 1000 FPS (70 razy wolniej niż normalnie, wykonane trzy zdjęcia. Czas między kolejnymi, konkretniej całe półtorej minuty, został wycięty. Ponadto obraz jest do góry nogami ;) )

To z aparatem muszę powtórzyć. Najlepiej w słońcu, bo nie trzeba będzie go mocno doświetlać (dwie, dość potężne latarki go oświetlały) i dodawać sporo kontrastu na klatkach. 

Użytkownik ANowak edytował ten post 18 kwiecień 2017 - 05:15

+9

Pozdrawiam, Adam
EQ 3-2, MAK 127, SW 150/750, Pentaflex 80/400, kilka obiektywów, Sony A700, ASI 034 MC, Altair IMX224, okulary 10 i 25 mm

Moje fotki na                                                                                                                                                                                                                                                                                facebook.com/ANowakfoto
                                                                                                                                  Obserwacje nieba na żywo                                                                                                                                                                                                                                                                      hitbox.tv/astroksiezyc

MateuszW

MateuszW

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4417 postów

Bardzo fajne próby. Też się tak bawiłem kilka razy :) Na Twoich filmikach brakuje tylko poprawnej debayeryzacji - byłby kolor zamiast brzydkiej kratki.

0

SW CFP 200/800, NEQ6 Pro SynScan, Atik 383L+, PG Chameleon3, MPCC Mk3, IDAS LPS P2, Nagler 26, 9, 3.5mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon Action VII 12x50 CF

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

ANowak

ANowak

Marvin the Martian

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 943 postów

Bardzo fajne próby. Też się tak bawiłem kilka razy :) Na Twoich filmikach brakuje tylko poprawnej debayeryzacji - byłby kolor zamiast brzydkiej kratki.

No tak... miałem włączoną debayeryzację dla kamerki Altair IMX224, a nie dla ASI 034 (mają różne matryce) i zapomniałem zmienić... no nic, następnym razem będę musiał pamiętać żeby zmienić :D

0

Pozdrawiam, Adam
EQ 3-2, MAK 127, SW 150/750, Pentaflex 80/400, kilka obiektywów, Sony A700, ASI 034 MC, Altair IMX224, okulary 10 i 25 mm

Moje fotki na                                                                                                                                                                                                                                                                                facebook.com/ANowakfoto
                                                                                                                                  Obserwacje nieba na żywo                                                                                                                                                                                                                                                                      hitbox.tv/astroksiezyc

HAMAL

HAMAL

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6387 postów
Mamy nowe zajęcie na pochmurne noce :D
+1
Post rekomendują: ANowak,

Baner2.jpg

heweliusz

heweliusz

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 373 postów

Moje zabawy ze slow-motion

+4
Post rekomendują: ANowak, HAMAL, MateuszW, majer,

RomekAstrobaza

RomekAstrobaza

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 519 postów
To nie moje ale jak dla mnie najlepsze slow motion jakie widzialem - tylko czy do konca jest to slow motion hehe

+2
Post rekomendują: Ura, HAMAL,

sygnatura_aehxwrs.png

Ura

Ura

Arktur

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1092 postów

To jest Time-lapse = upływ czasu, czyli przyśpieszenie filmu zbieranego przez długi czas, na odwrót do tych z muchami itp gdzie jest większy FPS  :)  te korale nie pompują polipów w ułamku sekundy, ale film bardzo ładny.

Użytkownik Ura edytował ten post 18 kwiecień 2017 - 14:07

+1
Post rekomendują: HAMAL,

RomekAstrobaza

RomekAstrobaza

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 519 postów

no tak:)

tytuł mnie zmylił slow-life;)

ale co nie zmienia faktu,. ze filmik super;)

0

sygnatura_aehxwrs.png

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników