Skocz do zawartości

"Dekalog" wg. Rydzyka


Rekomendowane odpowiedzi

Taką wiadomość dostałem dzisiaj na Gadu-Gadu :szczerbaty: I to kilka razy :szczerbaty: To jest tak głupie, że aż śmieszne (a czy prawdziewe to już niech sam ktoś oceni i zachowa to dla siebie).

Poprostu masaż przepony gwarantowany.

:ha::ha:

Jam jest Ojciec Dyrektor Rydzyk twój, który cie wywiódl na plagi egipskie, w radio glupoli

1. Nie bedziesz mial Radiów cudzych poza moim.

2. Nie bedziesz odbieral Radia mego bez wplaty.

3. Pamietaj aby w dzien swiety rente przyslac.

4. Czcij Ojca swego i Rozglosnie swoja.

5. Nie zagluszaj.

6. Nie cudzoslysz.

7. Nie przestrajaj.

8. Nie unikaj falszywego swiadectwa na antenie mojej.

9. Nie pozadaj Maybacha Dyrektora swego.

10. Ani zadnej kasy, która Jego jest.

Bedziesz wspieral Ojca Dyrektora z calego serca swego, z calej duszy

swojej, z calej renty swojej i ze wszystkich sil swoich, a Rozglosnie Jego jak

siebie samego

Jezeli uwazasz ze tacy ludzie jak Rydzyk Powinni znalesc sie wiezieniu. Przylacz sie do akcji osmieszania Rydzyka i rozeslij to do wszystkich znajomych. Niepozwól aby zlodziej podszywajacy sie pod ksiedza okradal takze twoja babcie z emerytury.

P.S Jeżeli uraziłem kogoś z forumowiczów to proszę o usunięcie wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to żebyś mnie uraził ale apaluje aby pozostać przy apolityczności forum gdyż polityka to temat ,który może prowadzi do konfliktów

od tego właśnie jest hydepark - teoretycznie Kościół nie powinien mieć z polityką nic wspólnego, a jak jest każdy widzi.

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tego właśnie jest hydepark - teoretycznie Kościół nie powinien mieć z polityką nic wspólnego, a jak jest każdy widzi.

 

Sorry Krzysztofie, ale RM to nie Kościół, co nie jest niestety zrozumiałe dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możę masz rację Benedykt - ja nie rozumiem poczynań niektórych ludzi, ale do ...wy nędzy niby co ojciec dyrektor reprezentuje. rzeczywiscie Polska to dziwny kraj.

 

Nie wiem, co albo kogo Ojciec Dyrektor reprezentuje. Jego sprawa i Tych, których reprezentuje. Wiem kogo na przykład nie reprezentuje - MNIE.

 

Opinie, że Ci, którzy nie uznają RM jako katolickiego głosu to Żydzi, komuniści, terroryści, faszyści, masoni itd. wogóle mnie nie interesują. Uznaję to za swoisty folklor i wydaje mi się, że nie ma sensu zwracać na to szczególnej uwagi.

 

Odnoszę wrażenie, że kręgi związane z RM muszą mieć wrogów, bo to jest pożywka dla nich. Wtedy, gdy Ich ktoś krytykuje, atakuje - są w swoim żywiole. Kiedy jest cisza, to się wtedy wymyśla tematy "zaczepne".

 

Taka filozofia istnienia RM pomaga w integracji środowiska. To znana metoda działania "wodzów" chcących uchodzić za autorytety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że kręgi związane z RM muszą mieć wrogów, bo to jest pożywka dla nich. Wtedy, gdy Ich ktoś krytykuje, atakuje - są w swoim żywiole. Kiedy jest cisza, to się wtedy wymyśla tematy "zaczepne".

 

Taka filozofia istnienia RM pomaga w integracji środowiska. To znana metoda działania "wodzów" chcących uchodzić za autorytety.

Pozwolę sobie zacytować te stwierdzenia i zwrócić uwagę, że na podobnej zasadzie działają wszystkie systemy autorytarne, czy jak kto woli - dyktatorskie. Są to systemy opierające się na strachu, a żeby utrzymać w ludziach strach trzeba go ciągle czymś żywić. Brak strachu oznacza dla systemu wyrok śmierci. Dlatego chlebem powszednim duktatury jest propaganda, która nie pozwala ludziom na niezależne myślenie, bo gdyby zaczęli myśleć to niechybnie zauważyliby, że tak naprawdę nie ma się czego bać, że ci wszyscy wrogowie naokoło to czysta iluzja. rydzyk musi sobie doskonale zdawać z tego sprawę i zawczasu dobrze się zabezpieczył wymyślając i wtłaczając swoim owcom do głów nie lęk przed jednym czy dwoma wrogami, ale przed całym ich spektrum - liberałami, ateistami, innowiercami, wolnomyślicielami, komunistami, Żydami, Unią Europejską i Bóg wie przed czym jeszcze. Zbudował taki gmach strachu, że obawiam się, iż ludzie którzy połknęli haczyk są już straceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olejnik ? Monika - blondynka ? :Boink:

Czytalem kiedys jej wynurzenia na temat wyboru , doboru dyskutantow . :Boink::Boink:

 

Gmach strachu budja takze w/g swoich interesow politycy, media , administaracja , rzad itd.

W USA jak wszystko wiekszy strach buduja .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano abp. Gosłowskiego ładnie odpowiedział:

Olejnik pyta: czy wie Pan, że słuchacze RM czczą ojca Rydzyka i jest on jedynym autorytetem?

Gocłowski: szkoda mi słuchaczy.

I co z tego, Oskar?

 

Przeciez KK nie zrobił praktycznie przez 14 lat nic w temacie! A "wyznawcy" dyrektora uważają się za jedynych obrońców "wiary" (bez znaczenia, że nie jest to w rzeczywistości ich wiara "domyślna").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja choc nie nosze moherowej beretki, podziwiam Rydzyka!!

Podziwiam jego super socjotechnike!

Rydzyk to populista, a populizm to najlepszy lep na bezmozgie masy, ktore on przyciaga karygodnie wykorzystujac wiare i religie;((((((((

 

Wykorzystywanie wiary to najgorsze co może być.

 

KOściół nie ma możliwości tak od sobie zamknąć rozgłośni. Ale wierzę że abp. Gocłowski poradzo sobie, tak jak poradziił sobie z ks. Jankowskim. Kościól to siła. Działa wolno ale konsekwentnie. Ja w to wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosciol to sila bezwzglednie broniaca swoich interesow. Jak interesy beda rozbiezne to rozglosnia bedzie " nawracana" . puki co kasa plynie na pewno do rozglosni . Nie wiem czy to wystarcza lub czy tylko tam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co na tym AF sie dowiedzialem to pieklo wymyslono z 1500 lat temu i z tej przyczyny trudno komukolwiek sie tam smazyc jak np. biedny karp wigilijny . :Beer:

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami słuchałem Radia Maryja i muszę powiedzięć że nie jednokrotnie było tam wiele ciekawych i prawdziwych tematów - zgodnych z Pismem Świętym- nie jestem jehowy ani inny sekciarz, można by mnie zaliczyć do ortodoksyjnych katolików lub letnich inaczj jak kto woli. Wiem jedno , nie powinno się popadać w skrajności ani ze strony kościoła ani niewierzących.

Podam 2 przykłady osób które kościołowi wiele zawdzięczają a teraz go krytykują i zapomnieli o tym co dostali.

1) Religa, dzięki kościołowi wyjechał do Stanów i za ich pieniądze uczył się fachu-teraz jest ich przeciwnikiem :Boink:

2 Labuda dzięki kościołowi ukrywała się ze swoimi poglądami bo choć były lewicowe to zbyt mocne tak że jej przełożonym komuchom się nie podobały i musiała swoje myśli w Tygodniku Powszechnym pisać bo jej by nikt z czerwonych nie dał- a teraz jaka jest każdy widzi.

 

A jeśli chodzi o Monikę Olejnik , to doskonale pamiętam tą młodą wówczas dziennikarkę komunistyczną która przyjeżdżała do Jarocina na festiwal muzyków rockowych i takich ja ja puncków obsmarowywala w swojej szmatławej komunistycznej gazecie, i długo by jeszcze wymieniać ale nie na tym chciałem się skupić.

 

Chciałem , wam tylko zwrócić uwagę że we współczesnym świecie bardzo odchodzi się od wartości chrześcijańskich- i to jest prawda o której o.Rydzyk mówi.

Nie mogę powiedzieć że jestem jego fanem, ale na pewno w wielu kwestiach ma niestety rację , piszę nie stety bo wolał bym aby tak nie było.

Mówicie koścół się miesza do polityki, no cóż jeśli ktoś z was wie co to historia to niech sobie poczyta to i owo to się dowie ilu księży zgineło żeby w naszym kraju można było swobodnie rozmawiać o wszystkim- chociaż by ostatni przykład ks. Jerzego Popiełuszki, czy uważacie że on też mieszał się do polityki ?

 

Pamiętam dokładnie lata Solidarności i tego że ludzie trzymali się wtedy razem , a koścół był tym miejscem gdzie nie tylko drukowało się ulotki ale przede wszystkim nabierało się ducha aby wytrwać i trwać przy swoim zdaniu- i warto było dziś mamy wolny kraj i można robić takie rzeczy o których się kiedyś nikomu nawet nie śniło.

Polacy mają krótką pamięć i często zapominają że koścół był i jest ostoją naszego narodu .

 

Pewien facet kiedyś powiedzial że cyt: MASY SĄ CIEMNE , NIENASYCONE I MAJĄ KRÓTKĄ PAMIĘĆ- obyśmy nie byli takim narodem, bo jeśli nie będziemy potrafili skorzystać z dziedzictwa jakie niesie ze sobą nie tylko kosciół - którym my wszyscy wierzący jesteśmy , ale jeśli to się zatraci to wierzcie mi że nie tylko Polska ale i cały świat zejdzie na psy, bo prawda jest taka że każde społeczeństwo które jako chrześcijańskie odchodzi od tego co głosi idzie w kierunku pogaństwa, a jeśli ktoś tego chce to współczuję jemu i jego dzieciom.

 

Nie wieszajmy więc psów na Radiu Maryja i ojcu Rydzyku, bo jeśli to co robi służy naszemu narodowi to czas pokaże , a jeśli nie to jak mówi Pismo Święte rozsypie się w pył a Pan Bóg i tak go sprawiedliwie osądzi, bo nas można oszukać czy zlukrować ale nie Boga.

 

Pozdrawiam wszystkich wierzących i niewierzących, i jeśli kogoś uraziłem przepraszam.

Taki już jestem że to co mam w sercu mowię otwarcie- kiedyś byłem prześmiewcą kościoła i się z tym nie kryłem, teraz jestem jego obrońcą i wcale się tego nie wstydzę

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R . pewnie robi to co trzeba robic . W naszym skanalizowanym kraju pomioty SB przejely kontrole nad panstwem czyli wysoko we wladzach ustawodawczej , wykonawczej , sadowniczej i mediach . Mam cichą nadzieje , że mocherowe berety to malo zinwiligowana grupa . Moze sie okazac , że są jedyną siła mogąca przepedzić tych wyzej . :notworthy:

Wreszczie byly prezydent poleci sobie na swieta do Szwajcarii potupac i potanczyc, samolotem pozyczonym od Kaczynskiego . Raczka raczke i to jeszcze przy okraglym stole ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieprzysz astro... każdy kto broni tego szmatławego, kłamliwego radyjka podsycającego nienawiść do wszystkich i wszystkiego co jest nie po myśli hardkatolom oszołomom oraz wyciągający pieniądze od tych którzy są naiwni i ich najbardziej potrzebują jest dla mnie... (tu se wpisz dowolny epitet).

OVER!

Edytowane przez Hamster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami słuchałem Radia Maryja i muszę powiedzięć że nie jednokrotnie było tam wiele ciekawych i prawdziwych tematów - zgodnych z Pismem Świętym

 

Chciałem , wam tylko zwrócić uwagę że we współczesnym świecie bardzo odchodzi się od wartości chrześcijańskich- i to jest prawda o której o.Rydzyk mówi.

Nie mogę powiedzieć że jestem jego fanem, ale na pewno w wielu kwestiach ma niestety rację , piszę nie stety bo wolał bym aby tak nie było.

Mówicie koścół się miesza do polityki, no cóż jeśli ktoś z was wie co to historia to niech sobie poczyta to i owo to się dowie ilu księży zgineło żeby w naszym kraju można było swobodnie rozmawiać o wszystkim- chociaż by ostatni przykład ks. Jerzego Popiełuszki, czy uważacie że on też mieszał się do polityki ?

 

Polacy mają krótką pamięć i często zapominają że koścół był i jest ostoją naszego narodu .

 

.................... współczuję jemu i jego dzieciom.

 

Nie wieszajmy więc psów na Radiu Maryja i ojcu Rydzyku, bo jeśli to co robi służy naszemu narodowi to czas pokaże , a jeśli nie to jak mówi Pismo Święte rozsypie się w pył a Pan Bóg i tak go sprawiedliwie osądzi, bo nas można oszukać czy zlukrować ale nie Boga.

 

Pozdrawiam wszystkich wierzących i niewierzących, i jeśli kogoś uraziłem przepraszam.

 

 

Uraziles mnie, chodz nie az tak bardzo :D

Nie musisz wspolczuc mym dziecia! Wychowuje dwoch synow , wychowuje w kulcie otwartego umyslu i nade wszystko w kulcie otwartych horyzontow.Wolalabym by Rydzyk ich nauczal jak kochac blizniego a nie jak nienawidzic Zydow i komunistow i jak klepac paciorki by zniszczyc "wrogow"........Rydzyk nie jest im potrzebny, by byli dobrymi ludzmi i cenili wartosci chrzescijanskie.Nie pozwole by idol moherowych beretow wbijal im w glowe nacjonalistyczny i antysemicki swiatopoglad.Czy Bog jest Polakiem???Czy Bog mowi ustami Rydzyka??Ciesze sie ze czasy inkwizycji mamy za soba, bo nie musze sie bac ze Rydzyk bedzie lamal kolem mych synow a mnie palil na stosie;((((

Rydzyk nie jest jak dla mnie dobrym rzecznikiem cnot chrzescijanskich, a wiec krytykujac Rydzyka mialam na mysli przede wszystkim Rydzyka a NIE Kosciol.

Rydzyk sugeruje teorie sprzeczne z duchem chrzescijanstwa, chociazby rozdzwiek miedzy naukami Jezusa mowiacymi o wyrzeczeniu sie dobr materialnych a gromadzenie dobr przez kosciol- to jeden z wielu przykladow....Fanatyzm i zniewolnienie umyslow jest straszne, wiec ja sobie teraz pozwole na wspolczucie dziecia tak wychowywanym;(((

Katolizm w swych ogolnych zasadach jest wspaniala religia.Dlatego "przekrety Rydzyka" to podcinanie w sumie galezi na ktorej siedzi;(((((((((

 

Ps. Poprawilam slowo Polak ,bo napisalam z malej litery...,a to dlatego ze ciagle mnie diabel kusil by Rydzyk z malej litery pisac :szczerbaty:

Edytowane przez elwira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Chciałem , wam tylko zwrócić uwagę że we współczesnym świecie bardzo odchodzi się od wartości chrześcijańskich- (...)

Astrokosmo, pozwolisz, że odniosę się tylko do tego, zacytowanego powyżej fragmentu, Twojej wypowiedzi.

W tym właśnie jest problem, że rozgłośnia dyrektora jest na czele pochodu, który odchodzi od wartości chrześcijańskich!

Chyba, że nienawiść, nacjonalizm, dążenie do skłócenia lub podzielenia społeczeństwa czy inne "radosne nowiny" głoszone w rozgłośni to część chrześcijaństwa - mam nadzieję, że nie, bo w przeciwnym wypadku okaże się, że całe moje, blisko czterdziestoletnie życie, spędziłem w niewiedzy.

 

BTW, jeśli ma to jakieś znaczenie, to jestem "praktykującym" katolikiem dość blisko związanym kościołem instytucjonalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami słuchałem Radia Maryja i muszę powiedzięć (...)

 

Astrokosmo, ja pierdziu, mam nadzieje, ze moje dziecko nigdy swiadomie nie bedzie sluchac RM!

 

Nie polemizuje, neguje to zjawisko od poczaku do konca.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.