Skocz do zawartości

Ogladacie cos w swoich rejonach w ogole ?


KOPER

Rekomendowane odpowiedzi

a u mnie bez zmian!

miało byc pieknie... a jest jak zwykle :(

NAWET KSIEZYCA NIEWIDAC!!

 

pogodnego nieba! ja juz stracilem nadzieję!

 

 

Pociesz się że ja jak miałem pogode po nowym roku to akurat MUSIAŁEM leczyć mocno zaawansowane zapalenie oskrzeli i nie było mowy o wychodzeniu z telepem bo by się to zakończyło zapaleniem płuc. <_<

Dodam że zmieniłem telepa tuż przed świętami i udało mi się luknąć tylko raz a potem było tylko leczenie się! Teraz za to nie mam pogody :angry: a telep stoi i się kurzy :burza:

 

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocu jest OK. Za dwie godziny jestem umówiony z Techą na przełęczy za miastem. Więc wszystko przed nami. Relację z wypadu zdamy jutro.

 

A ja miałem 3 etapy dzisiejszego oglądania. Pierwszy - około 19.00 - niebo czyste, Księżyc czysty, jest OK.

Około 20.30 wystawiłem TAŁa do wychłodzenia.

Etap II - godzinę później - wychodzę ciężko ubrany i załamka - chmury gonią po nioebie, Łysy ledwo co prześwituje przez nie. Postaniowiłem jednak nie zwijać sprzętu.

I około 22.30 - etap trzeci - niebo prawie czyste. Saturn ( po raz drugi w życiu), Księżyc, M42. Było super.

Czekam z niecierpliwością na nowy okular 12,5 mm ortoskopowy, bo posiadany super Ploessl 6mm nie sprawdza się, wg mnie, w TAL 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie ja też sobie pozerkałem w parę miejsc :D

 

był Saturn, Mars, Plejadki, Hihotki (co z tego że księżyc :P na głodzie wszystko powala), achird (napatoczył mi się na dłużej jak po kasjopei jeździłem), M42. potem rzut oka na księżyc i do domciu bo zimno uch... (-13).

W niebo nie patrzyłem chyba od początku listopada :D więc było to pierwsze lookanie przez nowego vixena plossl 32mm i było całkiem przyzwoicie :D tylko seeing kupiaty... ale co tam :) ważne że w ogóle był :D:D

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z soboty na niedzielę pisałem, że jadę z tehą na Tąpadła. Wyszło trochę inaczej. Wylądowaliśmy na przełęczy Walimskiej (850 m npm). Szczegółowe sprawozdania z wyprawy (najperw Tomka, a później moje) jest w dziale regionalnym:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...44entry164744

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z soboty na niedzielę pisałem, że jadę z tehą na Tąpadła. Wyszło trochę inaczej. Wylądowaliśmy na przełęczy Walimskiej (850 m npm). Szczegółowe sprawozdania z wyprawy (najperw Tomka, a później moje) jest w dziale regionalnym:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...44entry164744

 

:D

 

 

czesto tam bywam mam do tego miejsca jakies 20 km :)

 

tzn ani razu jeszcze nie bylem tam z teleskopem :)

Edytowane przez KOPER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(frebert @ Jan 10 2006, 13:01) *

 

Z soboty na niedzielę pisałem, że jadę z tehą na Tąpadła. Wyszło trochę inaczej. Wylądowaliśmy na przełęczy Walimskiej (850 m npm). Szczegółowe sprawozdania z wyprawy (najperw Tomka, a później moje) jest w dziale regionalnym:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...44&&do=findComment&comment=164744

 

biggrin.gif

 

czesto tam bywam mam do tego miejsca jakies 20 km :)

 

tzn ani razu jeszcze nie bylem tam z teleskopem :)

 

Sam parking na polanie na przełęczy, nie jest może najlepszy ze względu na bliskość lasu. Wtedy to nie miało znaczenia, ale generalnie polecam górki Sowie. Nie są może najciemniejsze, ale to i tak znacznie lepiej niż pływające w mgłach Wzgórza wokół Śleży czy zaświetlone Przedgórze Sudeckie. Jest parę ładnych miejsc z otwartym południowym horyzontem - niestety na zimę się nie nadają

I ta wysokośc powyżej 700-800m to znaczace czystsze powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja juz jestem po pierwszym loookanku, i orion wygladal pieknie :), o wiele inaczej niz sobie wyobrazalem, ale rownie super :), dzisiaj jak pogoda dopisze wkoncu bedzie Saturn, M31, i moze chichotki (jak znajde :)).

Pozdrawiam cieplutko :helo:

 

No ja wlasnie jestem po ogladaniu nieba w nowym roku i ksiezyc niestety nie pozwolil na zbyt wiele jesli chodzi o Oriona ...jak bedzie bezksiezycowa noc to Orion dopiero pokarze pazury :) dzisiaj to taka sobie mgielka tylko byla

 

Ksiezyc oczywiscie boski przy 400 x :D coraz czesciej sobie pozwalam na tani szit 6mm z newtona 76 mm i wyglada super

 

Saturnik rzecz jasna byl wporzadku ogolnie za duzo Ksiezyca na niebie zeby poogladac i podniecac sie ze jest lepiej niz kiedykolwiek ale jak na taka przerwe to oczywiscie dzisiaj ide spac usatysfakcjonowany :)

 

o 5 rano jest Virgo :D gromadka galaktyk ciekawe czy Ksiezyc zniszczylby widok tej grupy galaktyk :) no ale do 5 rano nie bede czekal kiedys sie skusze jak nie bedzie Ksiezyca :)

 

tak przelecialem po niebie i hihotek nie bylo widac za bardzo...ledwo Pleiady widzialem

Edytowane przez KOPER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto tam bywam mam do tego miejsca jakies 20 km :)

 

tzn ani razu jeszcze nie bylem tam z teleskopem :)

Sam parking na polanie na przełęczy, nie jest może najlepszy ze względu na bliskość lasu. Wtedy to nie miało znaczenia, ale generalnie polecam górki Sowie. Nie są może najciemniejsze, ale to i tak znacznie lepiej niż pływające w mgłach Wzgórza wokół Śleży czy zaświetlone Przedgórze Sudeckie. Jest parę ładnych miejsc z otwartym południowym horyzontem - niestety na zimę się nie nadają

I ta wysokośc powyżej 700-800m to znaczace czystsze powietrze.

 

na przeciwko tego parkingu jest taka polana ...trzeba przejsc przez jezdnie tam jest takie miejsce ktore chyba nalezy do kogos ale czesto sobie tam z ekipa robimy ogniska ..kiedys wziolem teleskop poprzedni mniejszy ale niestety nic z tego nie wyszlo bo generalnie byl juz zuzyty za bardzo by co kowliek moc ustawic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość saywiehu

Wczoraj miałem dwie godziny bez chmurek, no i swojej kobiecie pokazałem tego Saturna :D

U mnie co parę dni można polukać, casem nawet warunki bywają całkiem niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.