Skocz do zawartości

Ogladacie cos w swoich rejonach w ogole ?


KOPER

Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy posiadam teleskop (koniec listopada), pogoda jest raczej tragiczna.

Generalnie albo ciągle pruszy śnieg, albo mgła się unosi, albo chmury.

Ostatnie dwa tygonie jest troche lepiej pokazują się kilkugodzinne okna w chmurach

i można chociaż przez chwilę nacieszyć się widokiem gwiazd.

Ale to jeszcze nie to co by się chciało :burza:

O dłuższych obserwacjach nie ma na razie mowy :angry:

Edytowane przez grzel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy posiadam teleskop (koniec listopada), pogoda jest raczej tragiczna.

Generalnie albo ciągle pruszy śnieg, albo mgła się unosi, albo chmury.

Ostatnie dwa tygonie jest troche lepiej pokazują się kilkugodzinne okna w chmurach

i można chociaż przez chwilę nacieszyć się widokiem gwiazd.

Ale to jeszcze nie to co by się chciało :burza:

O dłuższych obserwacjach nie ma na razie mowy :angry:

 

Jak ja cię dobrze rozumiem, :przytul: , też mam teleskop od końca listopada, i nic, :icon_sad:, bo jak się już pojawią gwiazdy, to z zaskoczenia i nie ma czasu nawet na "schłodzenie tej maszyny". Ale nie martwmy się :przytul: jeszcze przyjdzie wiosna i lato i jesień i znowu zima . Narazie napawam się widokiem teleskopu :piaskownica: , na resztę mam nadzieje przyjdzie czas, mam nadzieje, że gwiazd a nieba nie zwiną :D

 

Pozdrawiam i "byle do wiosny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie od kilku dni pogoda robi w bambuko. O zmierzchu pojawia się prześwit na niebie-widać trochę gwiazdek, wyciągam więc teleskop do schłodzenia i wracam do swojej roboty. Jak już jestem wolna i zrobi się ciemność okazuje się, że naszły chmury i z oglądania nic nie wyszło. I tak w kółko. Teleskop mam od grudnia, oglądałam niebo tylko 1 (słownie: jeden jedyny raz!). Teleskop zarasta więc pajęczynami, tylko patrzeć, aż się zaśmierdnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż mam podobne spostrzeżenia , tym bardziej że od połowy grudnia dysponuje konkretniejszym sprzętem obserwacyjnym i jakoś od tego czasu pogoda jakby się uwzięła :angry:

 

Dobrze , że chociaż udało mi się poobserwować któregoś dnia trochę Wenus , Marsa i Saturna :D

Edytowane przez Altair
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no... tyle czasu pogoda do dupy a tu nagle jastrzębie proszę:

 

mgram1508.JPG

 

aż się wierzyćnie chce :blink:

 

miejmy nadzieję że oni nie wciskają kitu :banan:

 

...a jeśli mówią prawdę to przez następne dni chyba duuużo zgłodniałych nieba ludzi będzie chodzić jak po pijaku :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co wybrzydzać. Pogoda nas nie rozpieszczała ostatnio. Wobec tego i tak jest super - przynajmniej w Toruniu. Wreszcie sprawdziłem okular SOLIGOR-a 4mm przy U-bocie. O dziwo obraz całkiem niezły choć pole widzenia maluśkie. No i ta mała żrenica. Idę bawić się dalej bo szkoda czasu na forum (dzisiaj). POzdro dla wszystkich. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.