Skocz do zawartości

Wieksze powiekszenia


KOPER

Rekomendowane odpowiedzi

No to skoro jest to lipa ..musialbym zakupic jakis okular 4 mm zeby nie uzywac barlowa

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...40a81b9d888728d

 

ten pewnie by sie nadawal ...jeszcze przed swietami mialem go kupic ale wypadlo kilka wydatkow :blink:

 

A dlaczego uparles sie na taki krotki? Nie lepiej zaczac kompletowanie okularow od tych najczesciej uzywanych?

 

Tak czy inaczej abstrachujac od tuby, LV4 to dobre rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego uparles sie na taki krotki? Nie lepiej zaczac kompletowanie okularow od tych najczesciej uzywanych?

 

Tak czy inaczej abstrachujac od tuby, LV4 to dobre rozwiazanie.

 

 

bo chcialbym te 300 x ......pozniej bym kupil cos 32 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno.

KOPER, zawsze wysluchaj wielu racji. To ze ja i Polaris lubimy LV to nie oznacza, ze mamy 100% racji . Nie samymi Vixenami z DO swiat zyje. Ludzie kombinuja z orthoskopami i radianami. W AK sa SWA i lantany ORIONA. Po prostu unikaj wynalazkow i badz ortodoksem przy barlowach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez cos na ok. 200-230x i zobaczysz, ze to max na 95% pogodnych nocy w Polsce!

 

mam na 240 x i narazie wyzyje na Plosslach ..wolalbym zakupic cos czego jeszcze nie mam :)

...Plossle tez pewnie zmienie ale na pierwszy ogien chcialbym zakupic 2 skrajne jeden do planet drugi do mglawic czyli mniej wiecej 4 mm - 5mm (skoro mowicie ze 8mm + ten barlow to bedzie lipa) no i 32 mm tutaj juz bede mial latwiejszy wybor ;)

 

Jeszcze jedno.

KOPER, zawsze wysluchaj wielu racji. To ze ja i Polaris lubimy LV to nie oznacza, ze mamy 100% racji . Nie samymi Vixenami z DO swiat zyje. Ludzie kombinuja z orthoskopami i radianami. W AK sa SWA i lantany ORIONA. Po prostu unikaj wynalazkow i badz ortodoksem przy barlowach.

 

Pozdrawiam.

 

nie no jasne dlatego dobrze ze odpowiadacie :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na 240 x i narazie wyzyje na Plosslach ..wolalbym zakupic cos czego jeszcze nie mam :)

...Plossle tez pewnie zmienie ale na pierwszy ogien chcialbym zakupic 2 skrajne jeden do planet drugi do mglawic czyli mniej wiecej 4 mm - 5mm (skoro mowicie ze 8mm + ten barlow to bedzie lipa) no i 32 mm tutaj juz bede mial latwiejszy wybor ;)

nie no jasne dlatego dobrze ze odpowiadacie :Beer:

 

Zrob sobie rachunek sumienia: ile masz odlozonej kasy, ile mozesz dostac realnie za te okulary co masz.

Ja zmieniajac okulary sprzedalem wszystko co mialem.

Kup 2-3 dobre docelowe okularki i bedziesz szczesliwy. Zobaczysz.

 

I nie spiesz sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzuce swoje trzy grosze.

 

Pewien czas temu tez zastanawialem sie co zrobic, aby przy moim Oriornie XT10 (1200mm ogniskowej) uzyskac powiekszenia rzedu 300-400x.

 

Pytalem o okulary plus Barlow i same okulary krotkoogniskowe. Dobry Barlow nie spowoduje degradacji obrazu. Obecnie powloki antyodblaskowe sa tak dobre, ze nie mozna zauwazyc roznicy w jasnosci obrazu. Wezmy np. taki Powermate, ktory posiada cztery soczewki, a roznicy w jasnosci nie mozna stwierdzic.

 

Barlow jest dobrym wyborem dla tych, ktorzy posiadaja szybkie teleskopy, poniewaz zwalnia on system co sprawia, ze tansze okulary zachowuja sie lepiej I nie wykazuja tak duzych aberracji. Barlow tez wydluza ER, ale to mniejszy problem w okularach ponizej 15mm.

 

Ja jednak zdecydowalem sie na pojscie inna droga. Po policzeniu wyszlo mi, ze nie tylko tanszym, ale tez lepszym wyjsciem bedzie zakup Naglera Zoom 3-6mm. Jest to wyjatkowy okular o jakosci obrazu przewyzszajacej U.O. Ortho I 50 stopniowym polu widzenia. Oferuje on przy tym plynne powiekszenia od 3mm do 6mm (u mnie od 200x do 400x). Dla purystow dodam, ze posiada on tylko 5 elementow. Ortho lub Plossl plus dublet Barlowa to 6 elementow.

 

Warto w kazdym razie rozwazyc ten zakup. Ja jestem ze swojego bardzo zadowolony.

 

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirx świetny musi być ten okular, płynnie od 200x - 400x ale to planetki głownie i księżyc, jest taki okular ale powiedzmu 6-10mm lub coś takiego, gdzie takie coś dostać?

 

PS. cena?^^

w Czechach w Pradze :o

 

http://www.dalekohledy.cz

 

Wysyłaja do Polski, ale lepiej pojechac na piwo i knedliki i kupic co trzeba :)..moze byc taniej..

Ja mam blizej do Pragi niz Warszawy... :)

 

pogodnego nieba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirx świetny musi być ten okular, płynnie od 200x - 400x ale to planetki głownie i księżyc, jest taki okular ale powiedzmu 6-10mm lub coś takiego, gdzie takie coś dostać?

 

PS. cena?^^

 

W granicach 5-8mm to moge polecic Speers Waler Antares 5-8mm Zoom. Nie mam tego modelu, ale slyszalem same pozytywne rzeczy o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem LV 4 mm. W moim teleskopie da to powiększenie 205x. Uważam że to będzie optymalne rozwiązanie np do planet. Jak tylko do mnie dotrze to napiszę jak się sprawuje. A w super warunkach mam nadzieję wycisnąć z niego i 410x z barlowem ale to chyba jednak mrzonki są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem LV 4 mm. W moim teleskopie da to powiększenie 205x. Uważam że to będzie optymalne rozwiązanie np do planet. Jak tylko do mnie dotrze to napiszę jak się sprawuje. A w super warunkach mam nadzieję wycisnąć z niego i 410x z barlowem ale to chyba jednak mrzonki są.

 

chetnie poczekam na maly tescik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz będzie lepszy przez sam okular. Każde następne nałorzone 'szkło' przyczyni się do popsucia obrazu. Jednak używając krótkoogniskowych okularów do dużych powiększeń, dobrze jest zaopatrzyć się w coś lepszego np. orto czy lantan. Bo jeśli chodzi o tańsze Plossle, to nie poleca sie krótszych niż 10mm

Zależy do czego. Używam 9,7 mm do obserwacji a 6,4 mm z uwagi na rzadką pogodę nie do obserwacji wizualnych, ale jako parafokalny z ToUcam (założyłem taki mały pierscionek) do ustawiania ostrości. Ma w dodatku pole widzenia podobne do kamerki.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.