Skocz do zawartości

Astronomia w TV


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

Malo pokazali :angry:

Patrzac na slonce poprzez corado Jarka , o ktorym mowil w TV ma sie niezapomniany widok. :Beer:

Ksiezyc to porazka nieostry i trzasl sie jak na montazu skyluxa.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten program kierowany jest dla szerokiej publicznosci,tłumaczą prostym językiem.Napewno wielu z nas czuje głód i niedosyt po takim programie.To jest tak jakby zaczeli nas od nowa uczyc alfabetu.

Mi najbardziej podobal się skrót z OZMA,pozanałem kilka znajomych twarzy :szczerbaty::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA ??

ZESTRESOWANY??? :blink:

żarty na bok :Salut::Beer:

zestresowany byłem jak Marek Nikodem powiedział coby przynieść sprzęt

i rozstawić :Salut:

potem były ze dwie piosenki wyśpiewane przez OZMAowiczów i ze dwa piwa :Beer: moje

i wskoczyła pod wiatę :ha: Pani z TV

z pytaniem

GDZIE TEN PAN OD SŁOŃCA :ha:

wstając z ławki

zachowałem Olimpijski Spokój Grabarza :mellow:

:ha:

potem juz było tylko lepiej

:ha:

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że program był dobry. Poświęcony obserwacjom astronomicznym i aktualnemu tematowi, czyli Perseidom. Tak, jak ktoś już wspomniał program skierowany jest do szerokiej publiczności, a przede wszystkim do początkujących miłośników astronomii, dlatego - być może - nie zaspokoił głodu wiedzy niektórych forumowiczów. Nie jest łatwo zrobić program na żywo i taki, który podobałby się wszystkim.

Do tego udane wspomnienie o OZMA, z naszymi kolegami w rolach głównych :)

 

Co do obrazu Księżyca. Nie jest łatwo uzyskać piękny obraz naszego satelity tuż po pełni. Wiadomo, że najplastyczniejszy obraz jest w pobliżu pierwszej i trzeciej kwadry i przy nieco mniejszych fazach (25-55%). A kierowanie niewielkim teleskopem z podłączoną kamerką na tak małej przestrzeni (niewygodna pozycja) z zapewne drżącymi rękami też nie jest najłatwiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

16 sierpnia zakończyla sie wymiana młodziezy z tureckiego klubu astronomicznego Tutulum i polskiego Almukantarat. Sporo rzeczy w nią wchodziło, a w Wieluniu zorganizowalismy wystawę zdjęć (m.in. z zaćmienia, które także wspólnie obserwowalismy w ramach projektu Eclipse Hunters) i takie tam.

Relację z wizyty w Wieluniu w tvp3 można znaleźć tutaj:

"Pod wspólnym dachem nieba" w tvp3

Pczatek informacji od momentu: 18'53''

 

Polecam i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.