Skocz do zawartości

Naklejka na auto miłośnika Astronomii?


Gość saywiehu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość saywiehu

No to tak:

- czy projekt jest trafiony, czy nie - przeciąganie dyskusji rzeczywiście jest bezsensowne, a to, że jednemu się podoba, a innym nie - cóż, kwestia gustu, a z gustem nie ma dyskusji, każdy ma inne zdanie;

- o tym, żeby nie pokazywać na naklejce sprzętu - mówiliśmy już na początku rozmowy, kwestie "bezpieczeństwa bagażnika";

- symbol jednoznacznie kojarzący się z astro pewno byłby najlepszy, ale nie mamy takiego wzoru; może PL-ki dadzą bodziec do dalszej twórczości;

- istnieje, przynajmniej w pewnych granicach, "społeczne zapotrzebowanie" na naklejkę, więc ją robimy;

- oprócz białej i granatowej - można spoko zamawiać na bezbarwnym tle.

 

Pozdrawiam wszystkich - dzięki za tyle postów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt

Widzę, że zaczyna się to, czego się obawiałem.

Bistii, Ori i Krzysztof - z całym szacunkiem dla Was, ale w ten sposób możemy toczyć dyskusję w nieskończoność. Był czas na przedstawienie własnej propozycji, trzeba było wtedy zaproponować projekt. A nie teraz, kiedy sprawa się finalizuje - urywać się jak z choinki.

Rozumiem, że krytykować jest łatwo, a przedstawić konkretną propozycję już nie bardzo.

Każdy z nas może podać kilkadziesiąt linków i napisać, że "tak to powinno wyglądać". I co z tego wynika? Dokładnie nic. Co najwyżej powoduje wątpliwości u Saywieha, czy nie popełnia błędu wybierając ten projekt.

 

Żeby nie było niedomówień - uważam, że naklejka przedstawiająca "dyscyplinę" też może być fajna. I też taką byłbym zainteresowany. Krytykujcie merytorycznie, ale nie piszcie proszę w stylu, że powinno być "coś takiego".

Jeśli chcecie wnieść coś konkretnego, to przedstawcie swój projekt pod ocenę i załatwcie wykonanie naklejek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zaczyna się to, czego się obawiałem.

Bistii, Ori i Krzysztof - z całym szacunkiem dla Was, ale w ten sposób możemy toczyć dyskusję w nieskończoność. Był czas na przedstawienie własnej propozycji, trzeba było wtedy zaproponować projekt. A nie teraz, kiedy sprawa się finalizuje - urywać się jak z choinki.

Rozumiem, że krytykować jest łatwo, a przedstawić konkretną propozycję już nie bardzo.

Każdy z nas może podać kilkadziesiąt linków i napisać, że "tak to powinno wyglądać". I co z tego wynika? Dokładnie nic. Co najwyżej powoduje wątpliwości u Saywieha, czy nie popełnia błędu wybierając ten projekt.

 

Żeby nie było niedomówień - uważam, że naklejka przedstawiająca "dyscyplinę" też może być fajna. I też taką byłbym zainteresowany. Krytykujcie merytorycznie, ale nie piszcie proszę w stylu, że powinno być "coś takiego".

Jeśli chcecie wnieść coś konkretnego, to przedstawcie swój projekt pod ocenę i załatwcie wykonanie naklejek.

 

Proponuje troche spokojniej :szczerbaty: Napisałem wyraźnie że MOIM zdaniem tak to powinno wygladać, czy niemożna juz zabrać głosu? Swój pomysł przedstawiłem kilka postów wcześniej, próbowałem wykonać to o co mi chodzi ale niestety niemam takich zdolnosci.

 

Nierozumie gdzie Ci sie tak z tym śpieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zaczyna się to, czego się obawiałem.

Bistii, Ori i Krzysztof - z całym szacunkiem dla Was, ale w ten sposób możemy toczyć dyskusję w nieskończoność. Był czas na przedstawienie własnej propozycji, trzeba było wtedy zaproponować projekt. A nie teraz, kiedy sprawa się finalizuje - urywać się jak z choinki.

Rozumiem, że krytykować jest łatwo, a przedstawić konkretną propozycję już nie bardzo.

Każdy z nas może podać kilkadziesiąt linków i napisać, że "tak to powinno wyglądać". I co z tego wynika? Dokładnie nic. Co najwyżej powoduje wątpliwości u Saywieha, czy nie popełnia błędu wybierając ten projekt.

 

Żeby nie było niedomówień - uważam, że naklejka przedstawiająca "dyscyplinę" też może być fajna. I też taką byłbym zainteresowany. Krytykujcie merytorycznie, ale nie piszcie proszę w stylu, że powinno być "coś takiego".

Jeśli chcecie wnieść coś konkretnego, to przedstawcie swój projekt pod ocenę i załatwcie wykonanie naklejek.

 

Drogi Benedykcie

 

Ja nie krytykuję. Po prostu mam swoją wizję, która nie przeszkadza Saywiehowi w produkcji PLek...

 

Myślę, że ten temat można odgrzewać za każdym razem jak ktoś poda inne ładne projekty, a z czasem na pewno wyewoluuje piękna astronaklejka. Sama noszę sie z zamiarem zaprojektowania czegoś...

 

pozdrawiam wszystkich serdecznie

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne te naklejki Bistiego (z allegro), ale ja prawie wszystkie pierwszy raz widzę. A może je nawet już widziałem, ale raczej nie na samochodach, tylko w zestawach clipartów. To typowe komercyjne cliparty. Facet (jaros_m) chce zarobić po najmniejszej linii oporu. Ale czy to są autentyczne znaczki narciarzy, spadochroniarzy, czy innych hobbystów? Robione przez nich, dla siebie? Trochę w to wątpię. Szczerze mówiąc nie widziałem, żeby ktoś jeździł z naklejonym narciarzem albo windsurferem. A przecież to bardzo popularne sporty. Z tych naklejek znam tylko płetwonurka i nieśmiertelne naklejki z imionami kierowców TIR-ów.

A tu chyba nie chodziło o to, żeby zilustrować dokładnie co się robi, albo czym się robi, tylko, żeby symbolicznie mrugnąć okiem do innego wtajemniczonego. Najbardziej popularna rybka spełnia taką właśnie funkcję. A jest najmniej ilustracyjna, a najbardziej symboliczna.

Wulgaryzując z lekka, to trochę tak, jak z tatuażem. Żeby wyrazić miłość do konkretnej osoby nie robimy sobie jej realistycznego portretu na torsie, ale jakiś bajer w stylu "serce przebite strzałą" :szczerbaty:

Mnie się PL-ka też średnio podoba. Mam swoje typy i nie jest to PL-ka. Ale akurat myślę, że spełnia ona dobrze kryterium takiego krótkiego komunikatu bez podtekstów, ulubionych sprzętów, gwiazdozbiorów i forów.

Niezręcznie mi trochę bronić tej PL-ki, ale myślę, że skoro jest choćby kilku chętnych, a produkcja może iść w sztuki, to trzeba na początek zrobić tego trochę. I niech to będzie początek eksplozji pomysłów, a może wymyślimy coś, co się przyjmie w środowisku. :Beer:

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt

Rozwiązanie, że robimy PL-kę jako pierwszą naklejkę, ale nie zamykamy tematu, tylko szukamy i wymyślamy coś innego jest bardzo dobre. Popieram.

 

Bistii - nie śpieszy mi się, ale jak zaczniemy przeciągać temat, to większość się w końcu znudzi i sprawa umrze. Trzeba kuć żelazo, póki gorące.

 

Ori - jeśli będziesz miała jakiś pomysł, to od razu wrzucaj na AF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Od dzisiaj rozpoczynam prace z PL-kami.

Do wyboru wzory :

1. białe tło, czarne litery, projekt Lampki

2. bezbarwne tło, czarne litery, projekt Lampki

3. granatowe tło, białe litery, projekt Sumasa

 

Cena = 0,90 PLN/szt.

 

 

Nad nimi już nie dyskutujmy, bo rzeczywiście przedłużanie tematu nie ma sensu. Proponuję, żebyście zamiast tego pomogli rozstrzygnąć mi sprawę wysyłki. Jeśli bedzie 50 chętnych - OK, poradzę sobie. Ale przy większej ilości - mogą powstać opóźnienia, niepotrzebne stresy, a nawet...wyklęcie mnie :D

Rozumiem, że w większych ośrodkach, gdzie kontakty są częstsze i łatwiejsze, można wysłać "grupowo". Ale zostaje jeszcze spory margines.

Dlatego właśnie wolałbym, aby trafiały do mnie koperty zwrotne ze znaczkiem i adresem. Qrczę, czasem też chciałbym polukać w te niebieskie otchłanie :D

 

Natomiast małe naklejki... nie umarły śmiercią naturalną. Tyle, że może jednak musiałbym zorientować się, jakie jest rzeczywiste zapotrzebowanie. 1000 sztuk przy 3-kolorowym druku to jest jakiś koszt. Pomóżcie mi wybadać "rynek". Kto zamówiłby i ile? Cena przy 1 000 szt. zostaje utrzymana - 0,70 zł. Przy mniejszych nakładach cena jednostkowa wzrośnie, ale przy 300 szt. nie będzie jeszcze przerażająca - ok. 1,50 zł.

 

Na marginesie: w cene wliczam koszt materiału, transportu, noża do plotera i energii (przy PL-kach). Nie chcę zarabiać na tych naklejkach, ale - wybaczcie - nie chcę być "do tyłu".

 

P.S. Ależ Sumas ma avatara :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Dobra wiadomość dla tych, co będą na najbliższym zlocie w Bieszczadach. Tyle PL-ek, ile uda mi się zrobić trafi tam, niestety beze mnie. Dlatego ci, co "chcom i bednom" to tam spoko się zaopatrzą.

Padł też pomysł, żeby ludzie z większych ośrodków dogadali się i zamówili zbiorczo. To obniży wasze koszty, a mnie zmniejszy ilość roboty.

Notomiast wszyscy pozostali, niech zamawiają indywidualnie... albo jeżdżą na zloty :D

Próbna partia (białe tło, czarny napis) - gotowa!

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori, czy udało Ci się już coś zaprojektować?

 

Niestety na razie nie mam czasu zajac sie projektowaniem, z reszta artystow sie nie popedza :szczerbaty:

 

Ach potrzebna mi muza albo muz :szczerbaty:

 

 

 

Wczoraj odebralam astro naklejki od Saywieha po piec sztuk kazdego wariantu. Pokaze w bieszczadach niezdecydowanym.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też otrzymałem naklejki.

Jedna już jest naklejona na moim bolidzie. :szczerbaty:

 

Dziwię się tylko, że w Krakowie jeszcze nie udało mi sie zobaczyć żadnego samochodu z taką naklejką :huh:

 

Wiehu, ile już poszło astropeelek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też otrzymałem naklejki.

Jedna już jest naklejona na moim bolidzie. :szczerbaty:

 

Dziwię się tylko, że w Krakowie jeszcze nie udało mi sie zobaczyć żadnego samochodu z taką naklejką :huh:

 

Wiehu, ile już poszło astropeelek ?

 

 

Nie dziw się, że nie widziałeś żadnego autka z naklejką, nie tylko w Krakowie!

Generalnie mogę powiedzieć tak: wzięło je dosłownie kilka osób, wszyscy po 10-15 sztuk. Może część ludzi chce kupić na zlocie w Bieszczadach.

Ale OK! Jak nie pójdą tą drogą, to i tak je wykorzystam!!!

 

P.S. Jakby co, podaję odpowiedź na najczęściej zadawane na privie pytanie:

Nie, napisy na naklejkach nie zejdą np. podczas mycia auta, nawet codziennego. Przyczepność folii do folii jest znakomita. Większość reklam na całym świecie jest robiona z takich folii i wiszą sobie :D

I jeszcze: przed naklejeniem - oczyśćcie i odtłuśćcie powierzchnię, na którą chcecie naklejać. Oczyścić np. płynem do naczyń, odtłuścić - najlepiej alkoholem (denaturat, woda kolońska, Absolwent, Martell) :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już mam i mam zamiar przykleić je w kilku miejscach , jak zobaczycie tramwaj z taką naklejką w Warszawie to na pewno ja będę go prowadził :D

 

y2kg4n6wpojh7dau.jpg

 

 

ps. MOŻE NAPISZ JESCZE RAZ NA NOWO ŻE NAKLEJKI JUŻ SĄ I MOŻNA JE ZAMAWIAĆ POWINNO POSKUTKOWAĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.