Skocz do zawartości

Naklejka na auto miłośnika Astronomii?


Gość saywiehu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość saywiehu

Jestem na forum nowy, więc może i nadgorliwy, ale co tam!!!

Różne "nacje" mają swoje naklejki, w tłumie wyróżniające - np. płetwonurkowie, surfingowcy.

Nie spotkałem się z naklejeczką dla astromaniaka.

Mam możliwość zrobienia takich naklejek. Myślę o czymś prostym, a jednocześnie przekonującym.

Nie chcę na tym zarabiać, ale jednocześnie będą pewne koszty. Jesli byłyby zwrócone, to podejmę się wykonania i rozesłania naklejek. Wstępny koszt szacuję na jakie 1,50 - 1,80 PLN-ów.

Widzę to tak : zainteresowany przysyła mi jakąkolwiek drogą tą "grubą" forsę plus zaadresowaną do siebie kopertę ze znaczkiem. No, koszt łączny, czyli wysyłka, znaczek i koperta przedrożą nieco operację. Moze macie jakieś inne pomysły ?

 

Zapraszam do dyskusji - żeby się zorientować czy jest takie zainteresowanie.

 

Co do wzoru - tu większy problem! Czasu mam tyle, że mogę ledwo przerobić coś z clipartów Corela. Mam parę takich projekcików. Ale najpierw dyskusja. A później może konkursik się ogłosi ? Są tu przecie utalentowane ludziska... No i młodsze ode mnie... to wymyslą!

 

Z wykonaniem nawet sporej ilości będzie mniejszy problem - mam "tanią siłę roboczą" :D , a wycina maszyna.

 

P.S. Jeśli będą podejrzenia, że chcę tu zarabiać, albo się promować - proszę o usunięcie wątku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh Wiechu, pomysł wydaje się świetny, ale żeś nowy, to pewnie niewiesz, że astromaniak, to nazwa po prostu hmm ..innego forum i użycie tej nazwy w stosunku do userów tego, wydaje się być, hmm powiedzmy, mało subtelne, albo inaczej, mogące budzić różne skojarzenia np.: :Salut::D

więc może poproś admina, aby zmienił tytuł tego topica na inny?

 

i gwoli ścisłości, astromaniak, podobno będzie miał swoje ... hmm medaliki :ha:http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?p=...highlight=#4230

 

ale do rzeczy, Wiechu, zapewne dużo osób chciało by mieć np. na swojej rurce taką forumową naklejkę, cena wydaje się być ekstra, tylko właśnie, ja wiem, że Ty zajmujesz się tym zawodowo, inni pewnie już niekoniecznie i dlatego może najpierw pokaż coś, ze swojej pracy, żebyśmy wszyscy wiedzieli, jakiej mogłoby to być jakości, trwałości, materiału, itp.

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Dzieki za tak szybkie moralne mnie wspomożenie!!!

 

Monter - jak będzie mało chętnych - OK. Ale kilkaset kopert do zaadresowania, te znaczki ... na buzię upadnę!!!

 

Oj, a Sumas ma 100% racji!!!!

Jacek, proszę poproś w moim imieniu admina - wiesz ... no... nie wiem, jak to zrobić :((( Z trudnością się jeszcze tu poruszam. No i ... nikogo nie chciałem urazić!!!

Z kolei hmmm.... medaliki ... no, nie, z czymś innym mi się kojarzą. Spytać by trzeba forumowych kolegów z ... Torunia :D

Z kolei - naklejkę planowałem na zasadzie bardzo symbolicznej, tak jak np. rybka, co jeździ na pewno 25 procentach aut w PL. Trochę jednak więcej szczegółów.

Ale pomysł, żeby też zrobić naklejkę z logo Astro - Forum jest suuuuper. Zrobię projekta.

Materiał - folia samoprzylepna Oracal. Trwała, niezmywalna, standard w reklamie. Symbolik wycięty ploterem, naklejany wprost na co chcecie przy pomocy kawałka folii transportowej, albo też naklejony "fabrycznie" na np. białe tło (no, tełko :D ). Do wykonania nawet 1 sztuka.

 

Z kolei logo Astro Forum - no, to już druk z sitodruku, albo czegoś cyfrowego. Tu ważna kwestia nakładu! Cena może być ciut wyższa, chyba że zainteresowanie będzie duże.

Proponuję najpierw je zbadać.

 

A teraz - sorry - ze 2 h będe nieobecny. Ludzie - żadnej chmurki, a sprzęta wychłodzone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł świetny, chętnie zamówię naklejkę dla siebie. Proponuję jednak, żeby była w formie jak najbardziej neutralna i nie kojarzyła się z żadnym forum astronomicznym, ani stroną komercyjną. Analogia do rybki albo płetwonurka jest jak najbardziej trafiona. Trzeba by zrobić konkurs na prosty znaczek-kontur, wyprodukować trochę, ponaklejać i mieć nadzieję, że się przyjmie w środowisku niezależnie od sympatii i antypatii.

Musiałoby to być coś prostego i jednoznacznie kojarzącego się z astronomią. Mam dwie propozycje: prosty obrazek Saturna, a druga propozycja to model Słońce-Ziemia-Księżyc, taki jak na załączonym obrazku poniżej:

słonko1.jpg

Został on przeze mnie wycięty ze znaczka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który wygląda tak:

slonko.jpg

Oczywiście można zrobić jakąś prostszą wersję.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Są plany wydania naklejek AstroForum, nie wiem czy uda się to zrealizować do zlotu ale......

Zobaczymy...

Nie chcę niczego obiecywać.

Jaki rozmiar proponujecie?

 

A no i zmieniłem tytuł tematu bo jakoś mi nie pasował i nie wszyscy czują się maniakami :D

Edytowane przez Adamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na pewno dobry i nawet kiedyś był poruszany. Pamiętam jednak, że któryś z forumowiczów nie od rzeczy zauważył, że może to być komunikat dla złodzieja "Hey! w bagażniku może być sprzęt optyczny". Ja na auto wizerunku teleskopu raczej nie nakleję, zwłaszcza że zdarza mi się wozić telepa w aucie przez parę dni z rzędu. Ale coś mniej sprzętowego, jak sylwetka Saturna itp to bardzo chętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł :Beer: sam chetnie kilka zamówię.

Proponuję jednak konkurs na naklejkę - ja mam pomysł na fajnego Saturna-prosty i ładny, a pod nim można odzielnie nakleić kilka słów o swoim teleskopie np. 170x900 Astrokosmo.

Zrobię projekt i zaprezentuję na forum, oczywiście nie musi być mój ale warto pokazać jak najwięcej wzorów i zagłosować.

 

Jeżeli chodzi o naklejanie na samochód to ja nakleję ale dopiero jak go kupię bo na razie nie mam :D , ale ryzyko żeczywiście jest :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie pomysł genialny zamówię klika na pewno

a co do wzoru to ten prezentowany przez Lampka jest podobny do symbolu PTMA

logo_ptma2.gif

no i taka łacińska sentencja też jest chyba dobrym pomysłem oczywiście trzeba wymyślić coś oryginalnego i może byc w naszym ojczystym języku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Oj, trochę potrwało, zanim przetrawiłem wszystko...

Cieszę się, że temat został tak ciepło przyjęty. Zysix - nie zawstydzaj mnie publicznie !!! Dzieki.

 

Kwetię rozbijam na kwestie:

1. Naklejka większa, taka na auto, czy okno w domku, albo co innego. Wysokość powiedzmy 10-14 cm, szerokość wyjdzie z proporcji. Nie kojarząca się ze sprzętem. Może np. :

post-2472-1141534689_thumb.jpg

albo

post-2472-1141534830_thumb.jpg

kolor tła - do wyboru - no bo niebieski na niebieskim autku .... No i taka "unijna" wyszła!

 

jeszcze

post-2472-1141535385_thumb.jpg

 

Tak jak pisałem, to obrazeczki z Corela, trochę poprzerabiane. Można jeszcze, ale czasu nie stało, zrobić na ciemnym tle (też w kółeczku - wygląda jak przez rurę, nie?) schematyczne mapki znaków zodiaku.

Przy tych naklejkach nie ma dolnego łącznego limitu zamówienia! Od 1 sztuki.

 

2. Naklejka mniejsza, z logo forum. Będzie trzeba uzyskać zgodę Rady Forum na wykorzystanie logo. Naklejka o wymiarach powiedzmy wizytówki, albo i ciut mniejsza. Wygląd - jak na górze strony, z tym że hasło "Forum Miłośników Astronomii " umieścimy pod napisem "AstroForum". Żadnych innych elementów bym nie dodawał. Tu zorientuję się w cenie druku, bo bywają one wahliwe. Myślę jednak, że dolna ilość zamówienia to będzie 300 -500 sztuk! Drukarnie tak mają.....

 

Ponadto - robimy konkurs na projekt tej większej naklejeczki. Dam nagrodę od siebie. Nie za dużą, ale myślę, że fajną. Nagroda będzie niespodzianką. Dam znać paru osobom na priva, co to będzie, żeby potem nie było..... ale będę wymagał od nich ciii....tajemnicy!

Jedna uwaga - projekt nie może zawierać zbyt drobnych elementów, bo nóż plotera ma pewne ograniczenia. Dla naprzykładu, rysunek, który dał damian.j. ma zbyt cienkie kreski.

 

Do przemyślenia jest jeszcze taka sprawa : gustuff na świecie jest jak mruffkuff B) Więc : robimy jeden wzór wspólny dla wszystkich (rozwiązanie ideologicznie poprawne), czy każdy sobie wybiera, co chce (w imie wolności) ? Dla mienia wsio rawno !

 

Cóż, słowo się rzekło ... no to do roboty :D

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Uff, po całkiem niezłej "jeździe", udało mi się przygotować wstępny projekt na małą naklejeczkę. Strałem się zachować kolorystykę oraz wszelkie kształty i proporcje.

 

post-2472-1141588207_thumb.jpg

 

 

Przed ewentualnym drukiem jednak poproszę Radę Forum o przesłanie mi takiej wersji logo, którą będę mógł wykorzystać w tym celu. To tutaj, to nie jest idealnie odwzorowane logo. Różnice są niewielkie, ale peszą mnie ... troszeczkę.

 

Niestety, nie jestem w stanie zrobić w wersji z sitodruku takiego ładnego przejścia tonalnego, jakie widnieje na górze strony. Sitodruk tego nie zrobi. Chyba, że dobrej klasy cyfrówkę dorwę, byle ceny nie podwyższyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pomysł przedni Takie logo astro-forum cyknał bym sobie na Essiego A i cos czysto astronomicznego tez by smoje miejsce znalazło. Astronomie nalezy promowac jak tylko to mozliwe. A to jak mi się zdaje bedzie duzy krok w tym kierunku :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

No to kochani, mam ostateczne ceny!

 

1. Naklejka duza : kwadracik o boku ca 12 cm - 1,20 PLN.

Zakładam w tej chwili, że będzie to ta:

post-2472-1141641004_thumb.jpg

 

2. Naklejka mała, z logo Forum, format wizytówki - 0,70 PLN

 

Obie naklejki drukowane z sitodruku, trwale, na porządnej maszynie, na folii samoprzylepnej.

 

Uwagi: do druku dam po 1000 naklejek. Nastąpi to, jeśli będę miał konkretne zamówienia rzędu 200 sztuk. Jak już dostanę, to reszta nakładu będzie w tych samych (no, chyba!) cenach na giełdzie Forum. Nie będzie kłopotu z ewentualnym dodrukiem. Zamówię w ciemno, najwyżej będę do tyłu :(

 

Konkurs na projekt dużej naklejki oczywiście aktualny! Czekam 7 dni. Jak nie będzie zgłoszeń, ruszam do drukarza z moim projektem, chyba, że zmiażdżycie mnie jego krytyką. Wszelkie uwagi przyjmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.