Skocz do zawartości

Teleskop za 700 zł


kazoman

Rekomendowane odpowiedzi

dwa razy proszę :Boink:

 

Barlowa x2 a o filtrach jest całkiem świeży wątek...

 

Oby dwie sprawy można załatwić w okolicach 500zł razem w wersji średniej mi by starczyło, ale na razie brak kaski i kupę rachunków do płacenia muszę robotę zmienić.

 

Myślę, że koszt przesyłki 20zł przy zakupie za 500zł można przeżyć w DO powyżej 1000zł jest friko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ... no widze ze strasznie roooozlegle pole cenowe ... :P

 

Wiecie chodzi mi o skrajne powiekszenia, i konkretne filtry do moona i planet, na slonce tez chetnie zakupie(ale niekoniecznie bo moge je obserwowac inna metoda):)

 

Nie musza to byc tez rewelacyjne okulary ... nie prowadze puki co astrofoto :) (puki nie uzbieram na HEQ5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musza to byc tez rewelacyjne okulary ... nie prowadze puki co astrofoto :) (puki nie uzbieram na HEQ5 :)

 

Wiesz do astrofoto nie uzywa sie okularów chyba że do pseudo astrofoto w postaci projekcji okularowej.

Kup sobie Naglera 31mm (zamiast Pentaxa :)) i LVW5mm a nie zawiedziesz się. A tak w ogóle to temat doboru okularów był poruszany juz setki razy i wypadałoby samemu poszukac, zwłaszcza dobór okularów pod Synte!!!!

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio ???? !!!!!!!! To szok .... widac zbiera za duzo swiatla :P

 

Wiec Chyba zrezygnuje z zabaw ze sloncem jak juz dostanetelekop :) W sumie kiedy za pomoca lupu topilem rozne przedmioty lub podpalalem co nieco mialem sporo zabawy .... ale jak ma mi sie telep sfajczyc :P to dzieki.

 

 

A co do filtra moonowego i planetarnego ??? To mam kupic poprostu folie czy gotowe nakladki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do filtra moonowego i planetarnego ??? To mam kupic poprostu folie czy gotowe nakladki???

 

Chcesz kupic folie do Księżyca??? Proszę Cie poczytaj trochę zamiast zadawać pytania bezsensu. Folia (baadera) słuzy do ogladania Słońca a nie Księżyca. Do Łysego uzywa się ewentualnie filtrów szarych ale tak po prawdzie to nie wiem po cholere Ci filtr księżycowy. Do planet podobnie, po co ci filtr jak nie masz porzadnego okularu.

 

A co do zbierania światla to im wiecej teleskop zbiera tym lepiej. Zapłon kartki po umieszczeniu jej w ognisku Synty skierowanej na Słońce nastepuje prawie natychmiast. I można stosować projekcje jak najbardziej, tylko radzę używać jakiego okularu na straty spisanego. Kurak ja tam nie widzę żadnych plastikowych części na drodze promieni.

 

i jeszcze raz proszę: poszukaj, poczytaj zanim zadasz pytanie.

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko .... :) Itak szukalem po zadaniu pytania i znalazlem to co napisales :)

 

A co do wlasciwosci ,,zapalniczych,, tego telepa to jestem zaskoczony :)

 

Moze napisze 10 zastosowan synty :D:szczerbaty:

 

A co do okularow to chyba kupupie filtr na moona i jakas soczewke (ale nie moge sie zdecydowa z powodu ich wysokich cen :/) :) Powiedzcie czy to wystarczy ... ??? A moze cos jeszcze dokupic ???

Edytowane przez kazoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko .... :) Itak szukalem po zadaniu pytania i znalazlem to co napisales :)

 

A co do wlasciwosci ,,zapalniczych,, tego telepa to jestem zaskoczony :)

 

Moze napisze 10 zastosowan synty :D:szczerbaty:

 

A co do okularow to chyba kupupie Naglera 31mm i filtr na moona :) Powiedzcie czy to wystarczy ... ??? A moze cos jeszcze dokupic ???

 

 

Nagler to świetny wybór, ale widze że tez na jego temat nic nie poszukałeś. Jest to najlepszy długoogniskowy okular na rynku i kosztuje przynajmniej 2x tyle co cała Synta :D

Nie wiem naprawde po co ci ten filtr, dla mnie to szkoda kasy. Synta nie jest aż tak jasnym telepem zeby nie można było się bez niego obejść. Mam nadzieje że wiesz iż szary filtr służy do przyciemniania obrazu?

Kup sobie lepiej jakiś krótki okularek.

 

Poszukaj na forum odnośnie okularów, zajrzyj też do www.astronoce.pl tam znajdziesz testy.(narazie cos nie działa)

 

Na Twoim miejscu zastanowiłbym sie nad filtrem typu DeepSky. Jakie ty w ogole masz warunki do obserwacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do okularow to chyba kupupie Naglera 31mm i filtr na moona Powiedzcie czy to wystarczy ... ??? A moze cos jeszcze dokupic ???

DOBRA NAJPIERW WRÓCISZ Z NAGLEREM A POTEM BĘDZIESZ TU PISAŁ DALEJ OK?????? B)

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam :)

 

Na synte 8`` mam juz $ :D

Nie wiem ile jeszcze uda mi sie wyluskac ale chce do synci kupic jakis okular. Do synty daja 10mm i 25mm, jjest to raczej mala gama powiekszen a na dodatek nie dodaja barlowa :/. Na poczatek razem z telepem chcialbym zamowic jakis okular ktory da mi wieksze powiekszenie ( moze Vixen LV 2,5 mm albo Vixen LV 4 mm). Myslalem tez o jakims szerokokatowym ok. o mniejszym pow. Pojawia sie tez pytanko ..... Czy przy wieksztch pow. nie zacznie skakac obraz ???Wszak synta nie na EQ6 ale na dobsie jest osadzona.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec dobsy sa stabilniejsze ??? Kumpel utwierdzal mnie w przekonaniu iz dobsy nie sa tak ,,nie trzesiace,, jak paralakty(te lepsze). A co byscie mi doradzili z tymi okularami o ktorych napisalem??? Sa dobrym wyborem czy moze ogladac sie zupelnie za czyms innym???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec dobsy sa stabilniejsze ??? Kumpel utwierdzal mnie w przekonaniu iz dobsy nie sa tak ,,nie trzesiace,, jak paralakty(te lepsze). A co byscie mi doradzili z tymi okularami o ktorych napisalem??? Sa dobrym wyborem czy moze ogladac sie zupelnie za czyms innym???

 

Pozdrawiam

 

Właśnie zaczyna sie sezon na zloty. Przejedz sie na jeden czy dwa, sam zobaczysz i ocenisz co jest dla Ciebie lepsze. Skonfrontujesz zeznania kumpla z rzeczywistością.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zaproszenie :)

Niestety zerkajac w kalendarz widze ze nic z tego nie wyjdzie :/ zawsze albo jestem za granica albo ktos mnie zapraszal na jakies 18-nastki i takietam :/.

Zdaje sie wiec na wasze doswiadczenie i prosze o rade odnosnie tych okularow jakie podalem. A moze jest cos innego co powinienem sobie zafundowac do synci(bywa tak, ze jakais istotny element nie jest w zestawie a kosztuje grosze) ???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli mowiac ,,uznany,, ??

 

,,uznany,, z pewnoscia znaczy najlepszy :) a zarazem najkosztowniejszy :D

Co do barlowa to prosilbym o jakas sugestie .... moze jakis z nich dziala lepiej z synta???

 

Wiecie moze w jakim sklepie jest dostepna synta??

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kazoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Zbigowi chodziło o minimum Soligora... napisał i edytował tekst, żeby nie robić reklamy!

Przyzwyczaj się, że najlepszy to w sumie prawie że MUSI być najdroższy :D I okular, i Barlow, i wszystko inne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że te dwa okulary pwoinny wysarczyć ci na sam pczątek. Gdy już się dobrze zaznajomisz z sprzętem zobaczysz nim sporo obiektów wtedy sam będziesz mógł sobie najleiej dpowiedzieć co cię najbardziej kręci i czego ci brakuje.

Pozdro..

Edytowane przez Rammstein5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak .... :) To szczera prawda. Dokupie na 100% folie sloneczna i jakis filtr. Moze cos do konserwacji telepa(jakies specjalne szmatki do czyszczenia lustra). Mam nadzieje, ze moj kolejny post dotyczyc juz bedzie pytan typu ,,jak to poskladac,, :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.