Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy rzut oka mi też się tak wydawało, ale wolałem sprawdzić...

...nie upierałem się przy swoim, bo rzeczywiście mogłem się mylić, bo pierwszy raz ją z tej strony widziałem. :D

 

:D To Lysa Hora

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna prosic o symulacje widoku z Tatr na Karpaty wschodnie? Widziałem coś ze Slavkovskeho dalej na prawo od Bieszczadów i chciałem to zlokalizowac. Na oko odległość powyzej 200 km.

 

Witam :Salut:

jeżeli możesz tutaj dodać tą fotkę to wszyscy rzucimy okiem co tam widać ciekawego. :Salut:

Może Merti zrobi symulację?? :D

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki! A mógłbyś to jeszcze "zalać" inwersją, tak jak na zdjęciu?

 

Widok na alpy z Vielkiej Javoriny, obiektyw o ogniskowej 50mm, inwersja na wys 800m, polozenie slonca 30.12.2008 godzina 16:54

thumb_4977ad834afe2585341758.jpgthumb_4977ad839f192484663728.jpg

 

zoom 500mm

thumb_4977b3d8dfec6913480534.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba atakować Śnieżnik ;)

Znalazłem coś ciekawego, ale nie wiem czy nie było wcześniej

O Schneebegu z Śnieżnika

Podtytuł Schneeberg jest chyba najbardziej interesujący, ale reszta też ciekawa :D

pzdr. B)

 

WG. symulacji w MD, Schneeberg zaczyna się wyłaniać dopiero około 100m nad Śnieżnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WG. symulacji w MD, Schneeberg zaczyna się wyłaniać dopiero około 100m nad Śnieżnikiem.

Za dużo tych symulacji i legend "z wojska" - trzeba to w końcu sprawdzić naukowymi metodami z aparatem. I tutaj wraca pytanie o wyjazd - po pierwsze czy są warunki (Wiciu?) a po drugie gdzie... Ja szczerze mówiąc chętnie wybrałbym się na Pradziada. Co więcej jeden z naszych Dalekich Obserwatorów zaproponował przewodnictwo w takiej wyprawie, więc warto skorzystać. Ale pytanie - kto chętny i kiedy jechać, żeby z Pradziada najdalej nie było widać Lysej Hory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie - kto chętny i kiedy jechać, żeby z Pradziada najdalej nie było widać Lysej Hory...

 

Mieszkam od pewnego czasu sam, i to w dodatku znów w Gliwicach, więc sam sobą rządzę. Odpowiedź jest tylko jedna - CHCĘ JECHAĆ I MOŻE TO BYĆ KIEDYKOLWIEK. Jade swoim autem, więc nie będę Was obciążał miejscem, ponadto jedną osobę mogę wziąć, zapraszam, dogadamy się. Czekam na propozycję - kiedy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za mały offtop, kupiłem sobie ostatnio adapter Baader Microstage do mojego Skyluxa :D nie wiedziałem że z odległości ok. 1.8 km w ogóle będzie coś widać ! w dodatku mgła była i troche mżyło ;)

 

http://www.infocoig.pl/~jointer/wyciag.avi

 

na filmiku górka w Sosnowcu-Środuli

 

 

Skylux + RK 20mm + Nikon Coolpix E5600 (zoom optyczny niecałe 3x) + Baader Microstage 6030 :)

Edytowane przez b.makowiecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORJ, chciałem Ci wysłać PW, ale masz zapchaną skrzynkę. Mógłbyś ją odblokować?

Pozdrawiam :Beer:

 

Witam :Salut:

opisy do 2 fotek które mi przysłałeś-z Pobiednika k/Krakowa

Podoba mi się położenie Krywania względem Świnicy,"psuje"charakterystyczny znany kształt jej kulminacji :lol:

 

Ps.

te okolice Babiej jak opisze to dodam. :Salut:

Widok_z_Pobiednika_nr.1.JPG

Widok_z_Pobiednika_nr.2.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WG. symulacji w MD, Schneeberg zaczyna się wyłaniać dopiero około 100m nad Śnieżnikiem.

Dokładnie, nie ma opcji, w linii prostej brakuje jakies 100m, ale gdyby brać pod uwagę INWERSJĘ na wysokości 700mnpm, to brakuje jakieś 250m

Po lewej stronie jest podziałka wysokości, jadąc po łuku z poziomu 700m widać, ze wiele brakuje, zresztą oprogram ładnie napisał JUDGEMENT=INVISIBLE ;-D

thumb_4978e3b01b2d8371491331.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety... Moim zdaniem nie ma się co łudzić, że w praktyce można zobaczyć Alpy, a właściwie tylko Schneeberg z Sudetów. Rozumiem, że jakieś zjawiska mogą lekko zwiększyć dystans widocznośći, ale w tym wypadku, gdzie Schneeberg wyłania się z zza horyzontu dopiero 100m nad Śnieżnikiem, nie ma co liczyć na coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za mały offtop, kupiłem sobie ostatnio adapter Baader Microstage do mojego Skyluxa :D nie wiedziałem że z odległości ok. 1.8 km w ogóle będzie coś widać ! w dodatku mgła była i troche mżyło ;)

To już nie dalekie obserwacje a bardziej podglądactwo ;)

 

Żartuje oczywiście, a swój zestaw myślę, że z powodzeniem wykorzystałbyś pewnego pogodnego dnia na Skrzycznem... Jeżeli masz tego SkyLuxa na fabrycznych okularach, to z tego co pamiętam powiększenie 150x jest w Twoim zasięgu - a to kasuje mojego Yukona i rafałowy zestaw z MTO. Szukaj gór, zachęcamy!

 

A co do tematu wyjazdu:

 

1) NGC

2) Northwood

3) Elcupa

4) ORJ

5) PPB

 

Z tego co sobie na szybko przypominam, to w. w. osoby wcześniej sygnalizowały chęć wyjazdu na wyprawe inwersyjną (jeżeli o kimś zapomniałem, to przepraszam). O części z Was już wiem, a reszta? Podtrzymujecie chęć wyjazdu z końcem stycznia lub początkiem lutego? Miejsce - Pradziad.

 

Jeszcze raz rzucam pytanie o warunki obecnie panujące w górach, czy ktoś ma jakieś wiarygodne info? Zawsze możemy pojechać "na kamerke", czyli sugerując się aktualnymi warunkami na np. Lysej lub Wielkiej Sowie.

 

PS. Aha, zapomniałem... Kto jeszcze nie zauważył, to na DO umieściliśmy dwa nowe filmiki - jeden autorstwa NGC ze słynnej już spontanicznej wyprawy na Skrzyczne;), a drugi Tatry z Tarnicy. Ale te góry są piękne :o

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nadal piszę na wyjazd (oby) inwersyjny ;-)

 

Jeśli chodzi o info z gór, to jutro bedę miał świeże wieści z tatrzańskich szczytów. Z prognoz można wnioskować, że nie bedą to najlepsze wiadomości, ale może jednak...

 

Filmy na DO zachwycają - zwłaszcza ten z Tarnicy. Szkoda, że rozdzielczość nagrań jest mniejsza niż fotografii, ale w tym nawet HD by nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut:

 

Jesli chodzi o wyjazd na Pradziada, to chetnie sie pisze jesli bedzie to 29go stycznia. Na luty nie mam jeszcze grafiku.

 

P.S.

 

http://www.dalekieobserwacje.eu/?page_id=230 chciałbym dzis byc w Szwajcarii, zapewne zdjec na dalekie obserwacje by mi nie brakowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

 

http://www.dalekieobserwacje.eu/?page_id=230 chciałbym dzis byc w Szwajcarii, zapewne zdjec na dalekie obserwacje by mi nie brakowało :)

 

Z tą widocznościa w Alpach nie jest teraz tak dobrze : widok z jednego szczytu oraz krótki filmik. Nawet na Łomnicy jest kiepsko: stan na godzine 14:00, choć rano było lepiej. Aktualnie, to co obserwuję od rana w pracy, a więc niska mgła podświetlona niebieskim niebem, ustępuje już. Jednak po zdjęciach satelitarnych widać nadciągające pogorszenie pogody już dziś wieczór. Za dwa, trzy dni powinny pojawić się warunki na obserwacje.

 

 

 

PS.

 

Pod wieczór może się chwilowo wyklarować, na tyle że warto by sięgnąć wzrokiem na Pradziada lub na Tatry. Ja w każdym bądź razie zapoluję dziś na wierchy.

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą widocznościa w Alpach nie jest teraz tak dobrze : widok z jednego szczytu oraz krótki filmik. Nawet na Łomnicy jest kiepsko: stan na godzine 14:00, choć rano było lepiej. Aktualnie, to co obserwuję od rana w pracy, a więc niska mgła podświetlona niebieskim niebem, ustępuje już. Jednak po zdjęciach satelitarnych widać nadciągające pogorszenie pogody już dziś wieczór. Za dwa, trzy dni powinny pojawić się warunki na obserwacje.

 

 

 

PS.

 

Pod wieczór może się chwilowo wyklarować, na tyle że warto by sięgnąć wzrokiem na Pradziada lub na Tatry. Ja w każdym bądź razie zapoluję dziś na wierchy.

 

Witam!

 

I od razu rozwiewam wszystkie nadzieje na to by było widać Pradziada. Ładna pogoda była tylko do godziny dziesiątej, a teraz jest coraz więcej chmur i wieje coraz mocniejszy wiatr.

 

Przez najbliższe dwa dni nici z dalekich obserwacji :(

 

http://www.holidayinfo.cz/zima/kamera.php?...rt=1&lang=7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj wraca pytanie o wyjazd - po pierwsze czy są warunki (Wiciu?) a po drugie gdzie... Ja szczerze mówiąc chętnie wybrałbym się na Pradziada. Co więcej jeden z naszych Dalekich Obserwatorów zaproponował przewodnictwo w takiej wyprawie, więc warto skorzystać. Ale pytanie - kto chętny i kiedy jechać, żeby z Pradziada najdalej nie było widać Lysej Hory...

 

Na razie marne szanse na zobaczenie czegos dalej w gorach. Na stabilne inwersje trzeba jeszcze poczekac. Trzymam reke na pulsie i jak soc sie bedzie szykowc bardziej pewnego to dam znac. Niekiedy bywaja jednak niespodziewnki i po prostu trzeba miec szczescie aby byc we wlasciwym miejscu we wlasciwym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mateusz' date='Jan 23 2009, 06:27' post='32728

Jeszcze raz rzucam pytanie o warunki obecnie panujące w górach, czy ktoś ma jakieś wiarygodne info?

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Obecnie szaleje halny i nic nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

3 stycznia byłem w Sokolich Górach, porobiłem trochę zdjęć, ale dopiero dzisiaj dokładniej się nim przypatrzyłem. Zaintrygowała mnie jedna góra, widoczna na prawo od słońca.

Mam swój typ, ale nie chcę sugerować. :)

Ogniskowa 55mm, wycinek kadru.

50°43'36.63"N 19°16'29.95"E 374 mnpm.

 

Pozdrawiam

Obraz_059sss_fhdr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.