Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj miałem mnóstwo przyjemności na balkonie :)

Rozstawiłem lornetę i aparat. Widoczność była chyba minimalnie gorsza, niż wczoraj ale za to dzisiaj miałem czas...

Na początek poszła standardowo Babia Góra - fajnie można było poobserwować jak przesuwają się po niej cienie chmur. Potem Skrzyczne - obraz trochę falował, bo słonko mocno grzało ale i tak dało się wypatrzeć sporo szczegółów.

Na koniec największy sukces dzisiejszej obserwacji - nareszcie zobaczyłem Tatry! po raz pierwszy z mieszkania, w którym mieszkam od 3 lat! Teraz przynajmniej wiem, gdzie ich wypatrywać :)

 

Odległości z mojej miejscówki:

Babia - 88 km, Skrzyczne - 73 km, Tatry - 129 km!

 

(na zdjęciu Tatr może słabo je widać pomimo intensywnej obróbki ale w lornecie widziałem wyraźniej)

 

Pozdrawiam.

 

IMG_2625a.jpgIMG_2615a.jpg

IMG_2623a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sie porobiło! świetne zdjęcia chłopaki! :)

Air_Q >> czapki z głów! :notworthy:

 

Żeby nie pozostać biernym ja też wybrałem sie szybko na moją miejscówkę ale efekty nie aż tak wspaniałe w porównaniu do waszych:

 

Beskid Śląski (73km do Skrzycznego): 0d1150857c3bb14am.jpg d35d867163aee7c5m.jpg

 

Babia Góra (89km): cf9fdba40c638bf8m.jpg 497614366fe81eb9m.jpg

 

Zamek w Ogrodzieńcu: e388c7350359e738m.jpg

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sie porobiło! świetne zdjęcia chłopaki! :)

Air_Q >> czapki z głów! :notworthy:

 

Żeby nie pozostać biernym ja też wybrałem sie szybko na moją miejscówkę ale efekty nie aż tak wspaniałe w porównaniu do waszych:

 

Beskid Śląski (73km do Skrzycznego): 0d1150857c3bb14am.jpg d35d867163aee7c5m.jpg

 

Babia Góra (89km): cf9fdba40c638bf8m.jpg 497614366fe81eb9m.jpg

 

Zamek w Ogrodzieńcu: e388c7350359e738m.jpg

czym to robiłeś? jakie ISO w aparacie miałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj faktycznie powietrze się przeczyściło, z rana było widać Sudety z Lublińca, ale nie miałem przy sobie aparatu. Jednak po południu było już dużo gorzej, ledwo, ledwo widoczne Jesioniki. Załączam taką sobie panoramkę z obwodnicy Lublińca od Miasteczka Śląskiego po Anaberg; zbliżenie na Anaberg. Jednocześnie proszę o identyfikację wzniesienia pomiędzy kominami z Miasteczka Śl. a Tarnowskimi Górami, wg map w tamtym kierunku powinna znajdować się Góra Siewierska (załącznik 3).

 

Ps. Pięknie ujęcia gór macie.

Panorama_opis.jpg

anaberg_opis.jpg

gora.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał Turlej>> to mój marny Kodak Z812 IS, iso starałem się dobierać ręcznie, ale raczej niskie między 64-100-200 bo dość jaskrawe promienie uniemożliwiały robienie tak wspaniałych ujęć jak u kolegów. Zresztą można to sprawdzić w EXIF.

 

Stacho>> wydaje mi się że wzniesienie w Górze Siewierskiej nie jest aż tak strome, zresztą nie jest tak osamotnione (Dorotka, Parcina, wzniesienie w Psarach). Może to coś koło Lubszy bo to wygląda na bardzo odległe?

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fotki z ok. 17 z Kopernika w Zabrzu. Chyba trafiłem na najgorszy moment <_<

http://czakiczakiczaki.fotosik.pl/albumy/620827.html

Lysa i Pradziad złapany i marudzi... zlituj sie :szczerbaty:

O tej godzinie czekałem aż słonko mi północne zbocza Diablaka oświetli co potem uwieczniłem na fotkach wcześniej wstawionych, bo gołym okiem słabo było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.