Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś robiłem dalszy rekonesans w poszukiwaniu miejscówek z mojej okolicy. Niestety widzialność wyraźnie siadła pod wieczór i nie złapałem nic specjalnie ciekawego. Poniższe fotki robione z okolic Trzebini.

 

Elektrownia Jaworzno III - specjalnie dla Mertiego :)

a1.jpg

 

Elektrownia Siersza

a2.jpg

 

Huta Katowice

a3.jpg

 

Koksownia Przyjaźń

a4.jpg

 

No i na koniec coś do zidentyfikowania (kierunek północno-wschodni) - w środku chyba komin cegielni w Sławkowie

a5.jpg

Edytowane przez kuba_mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simarik >> bardzo rozległa, fajna panoramka. Trochę jednak zbyt niski punkt z którego zrobiono to zdjęcie. Ale Skalny się ładnie prezentuje niczym wulkan jakiś :D Dalej Kosztowy, komin EC Katowice, Jaworzno o którym wspomniałeś i Huta Katowice w DG :)

Następnym razem spróbuj z Jaroszowickiej, w końcu 541m to nie byle co, taras widokowy na GOP jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ rekordy ostatnio padają seryjnie i po Pradziadzie ze Sławkowa wyczerpują się powoli możliwości jeszcze dalszych obserwacji, dlatego proponuję następujące wyzwanie - Łomnica z Salomina nad Sandomierzem koło Annopolu. 223 km z 200 m npm... Nie mam pytań :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simarik >> bardzo rozległa, fajna panoramka. Trochę jednak zbyt niski punkt z którego zrobiono to zdjęcie. Ale Skalny się ładnie prezentuje niczym wulkan jakiś :D Dalej Kosztowy, komin EC Katowice, Jaworzno o którym wspomniałeś i Huta Katowice w DG :)

Następnym razem spróbuj z Jaroszowickiej, w końcu 541m to nie byle co, taras widokowy na GOP jak ta lala.

 

Hej przy okazji popróbuje kiedyś z innej miejscówki trzasnąc fotki na GOP - ale niestety z Jaroszowickiej chyba odpada - cała zalesiona i nie ma żadnej polany z widokiem na północ będę próbował

 

Udostępnij tą surową panoramę :) Nie wiedziałem ze z okolic Wadowic widać aż tak GOP :)

Jasne surowa panorama mogę przesłać na maila podaj tylko na jaki.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.heywhatsthat.com/?view=ALOSIEP2 koło Sandomierza jest nawet wiocha Gerlachów... i gerlach widać:D

Wyznaczyłeś symulację z Kieżmarskiego.

Proszę, tu masz Gerlach >> http://www.heywhatsthat.com/results/L2PVB2U1/

 

Gerlach z Salomina = 228,526848 kilometra! :D

1.JPG

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechałem wczoraj trasą Rybnik-Zebrzydowice, na wysokości Świerklan, pokazała się imponująca hałda:

14a.jpg

zdjęcie znalazłem w sieci, niestety nie mogłem się zatrzymać i pofocić ;(

czy ktoś zna ten punkt widokowy? Beskidy powinny być jak na dłoni...

 

edit:

właśnie spoglądam na południe (z Gliwic), gołym okiem widać Babią i chyba jest tendencja, ku dalszej poprawie widoczności !!

IMG_2742.jpg

Edytowane przez Jurek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechałem wczoraj trasą Rybnik-Zebrzydowice, na wysokości Świerklan, pokazała się imponująca hałda:

14a.jpg

zdjęcie znalazłem w sieci, niestety nie mogłem się zatrzymać i pofocić ;(

czy ktoś zna ten punkt widokowy? Beskidy powinny być jak na dłoni...

 

To hałda przy KWK Borynia. Byłem raz na niej > http://www.dalekieobserwacje.eu/?s=Kosciak <

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak na zachód? Jest sens się dzisiaj czaić na Sudety?

 

Witam. Ja bym poczekał, aż przejdzie ten front -> http://www.chmi.cz/meteo/rad/index.html (trzeba kilknąć w "Aktuální radarová data (vyžaduje JavaScript)") i wtedy i na zachód powinno być dobrze. Śląski z Jastrzębia 8,5, Śląsko Morawski 6,5/7.

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku pogoda jest dla nas bardzo łaskawa.

Znowu je widać !!!

 

Na drugim zdjęciu widok z mieszkania w Czeladzi :) Niestety trzeba się wychylić z okna dlatego znowu wszystko rozmazane...

 

EDIT: Skrzyczne ok 15:00, Tatry sprzed pół godziny

:Salut:

IMG_4813.jpg

IMG_4804.jpg

Edytowane przez mlodyst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odwiedziłem dzisiaj ponownie Klimont w Lędzinach. O godz 14:45 Beskid jak na dłoni. Warunki podobne do tych z niedzieli. Ale Babia była w chmurach. Około 15 pięknie pokazała się Babia a Tatry majaczyły ledwo co przez lornetkę. Do 16 warunki się nie zmieniły. Może po zachodzie słońca będzie lepiej. Widok na zachód bardzo słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlodyst >> gdzieś Ty to mieszkanie w Czeladzi wychaczył z takim widokiem ?

 

pogoda sie poprawia. Ten foront chyba właśnie przeszedł, w każdym razie ciemne chmury przesunęły się już w stronę Dąbrowy Górniczej i Sławkowa. Dzięki temu co prawda widoczność na Skrzyczne średnio dobra ale pokazuje sie już Morawski a na zachód przejrzystość powietrza żyleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, warunki się poprawiają.

Jestem teraz na Górze Ossona w Częstochowie, zrobiłem zdjęcie, na szybko zrzuciłem na kompa i jest Babia Góra. :)

jak możesz to wrzuć tutaj tą dzisiejszą Babia. Sam chętnie bym jeszcze dzis skoczył na Ossona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widoczność z okolic beskidów w kierunku N i NW idealna,zrobił się silny wiatr, w jesenikach widziałem przed chwilą medvedi vrch,reszta na lewo z pradziadem w chmurach, jeśli te chmury przejdą to takiej widoczności na jeseniki od roku nie było...

 

edit. wstawiam fotkę

 

medvedi vrch (chyba..) 111km, na lewo w chmurach pradziad i reszta, fota bez żadnej obróbki:

 

P1060316a.jpg

 

i jeszcze mała panoramka tego co było widać

 

pan.jpg

Edytowane przez tc_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i niestety chmury nad jesenikami poszly nie w te strone co trzeba i zrobiła się gorsza widoczność..

 

wrzucam panoramke jeseników (kiedyś tam już wkleiłem, ale teraz dorobiłem te panorame w całości), zdjęcie z 4.08.2008

 

jeseniky2.jpg

 

takich warunków od tego czasu nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.