Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

vrq zdjęcia z Dorotki rewelacyjne, szkoda że nie było tam Rafała albo Northwooda (no ale w zamian mamy inne piękne zdjęcia) z ich lufami bo pewnie dało by się zrobić masakrycznie piękne zbliżenia, może nawet ja ze swoimi 300 mm coś ciekawego bym uchwycił!

Widoczność super ale dodatkowo to światło! - obawiam się, że taki wieczór szybko się nie powtórzy ale obym się mylił.

 

Ja niestety nie miałem szans zobaczyć tego na żywo ale dzięki za relację, mam duży sentyment do Dorotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem z psem i wziąłem aparat, bo ładny zachód był. Patrze z naiwnością na horyzont, a tu zaskoczenie Pradziad jeszcze ciepły, przed chwilą (na chwile) wylazł po ulewie. Robiony o 20 55, bez statywu.(tandeta kompaktów nie zna granic)

pra09.06.jpg

vgr. Lodowy jest na lewo od słupa oświetleniowego

banachiewicza.jpg

Edytowane przez czakiczakiczaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chyba w niedzielę trafiłem Turbacz z Wysypiska. Zgadza się azymut, microdem tez potwierdza taką możliwość.

Jakość zdjęcia tradycyjnie fatalna :( (mój "ręczny" zestaw aparat + lornetka) ale może będziecie w stanie zweryfikować. Do "pomocy" szersze ujęcie.

 

Z góry dzieki :Salut:

 

I jeszcze taka ciekawostka - Skrzyczne z "kolegami" z ul. Osikowej w Katowicach (parę minut piechotą ze Słonecznej Pętli) :)

 

Co do Waszych zdjęć :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Coto1.jpg

coto1szer.JPG

IMG_4794.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Śnieżki, wg symulacji http://www.heywhatsthat.com/?view=NB0B4DDL jest dużo terenów na północ od Opola, myślę że dałoby się tam ją uchwycić.

 

To jest symulacja Babiej Góry a nie Śnieżki. Wg symulacji zamieszczonej na DO w Google Earth w pobliżu Opola Snieżki już nie widać i wydaje mi to słuszne, bo 155 km bez wspomagania wysokością nie da rady. Dopiero 20 km na NNW od Opola coś się pojawia ale wg mnie to bardzo problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku, ja nie mowie, ze widac bylo obrys czarnego standaryzowanego obiektu z 200 km, tylko zobaczywszy juz co nie co dalekich krajobrazow na zywo i na fotkach jestem w stanie - i zapewniam Cie, ze Ty tez - ocenic, ile sie dalo jeszcze wycisnac km w linii prostej. Np jaki byl potencjal niedzielnych warunkow na wlk. Grochowcu pokaze pewna fotka, ktorej Northwood jeszcze nie opublikowal i tam sam stwierdzisz, ze to byla widocznosc 20/10 :)

Mozliwe, nie będę się sprzeczał, bo widząc wyraźnie Śnieżnik ze 100 km nie jestem w stanie powiedzieć czy z 200 km także byłby widoczny.

Edytowane przez wicio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest symulacja Babiej Góry a nie Śnieżki. Wg symulacji zamieszczonej na DO w Google Earth w pobliżu Opola Snieżki już nie widać i wydaje mi to słuszne, bo 155 km bez wspomagania wysokością nie da rady. Dopiero 20 km na NNW od Opola coś się pojawia ale wg mnie to bardzo problematyczne.

==>>

 

Nortwood >> wstawiłeś link do symulacji z Babiej, Śnieżka jest tu: http://www.heywhatsthat.com/?view=S6DEUUMB ;-)

 

 

Mateusz >> czy Ty zawsze musisz nas takimi zagadkami dręczyć ?! :P

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam na szybcika - póki net śmiga

Maroko nie wiem czy oto ci chodziło:

b4d04d48e61ffc24m.jpg

 

Tu mam pytanie do Patrykosa - trzy kominy fotka robiona na lewo od Gliwic czyli na zachód . Czy to nie Łabędy?

b5b822ba40d943d6m.jpg

 

I widok na Gliwice

http://s6.zapodaj.net/92166190.jpg.html

 

Tychy

http://zapodaj.net/98502441.jpg.html

 

Bieruń okolice

http://zapodaj.net/99824667.jpg.html

 

elcupa dzięki za info o Trubie w Stramberku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mam pytanie do Patrykosa - trzy kominy fotka robiona na lewo od Gliwic czyli na zachód . Czy to nie Łabędy?

b5b822ba40d943d6m.jpg

Te kominy, to nie Huta Łabędy, to są zakłady w okolicach Pyskowic, dokładnie nie wiem co tam jest, ale widać je bardzo dobrze z Wapiennej Góry. Huta Łabędy ma więcej kominów i są niższe :)

Przy okazji na fotce z Gliwic złapałeś kominy w Tarnowskich Górach i Hutę Cynku w Miasteczku Śląskim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie gratulacje wszystkim za te niesamowite zdjęcia. Takie warunki, ale niestety byłem nieobecny w ten weekend w domu. Ale coś przeczuwałem że się posypią takie zdjęcia, bo w niedzielę wcześnie rano wjeżdżając do Krakowa od strony Olkusza [droga nr 94] w okolicy miejscowości Modlnica oprócz przepięknej panoramy Krakowa jak na dłoni miałem Babią i Tatry. Niesamowity widok, żałuję tylko że nie miałem przy sobie aparatu.

 

Northwood dobre zdjęcie Śnieżnika, zapewne Jesioniki musiały również efektownie wyglądać. Jeśli chcesz zwiększyć dystans to proponuje zapolować na te góry z G.Grojec, jestem na 99% przekonany że są stamtąd widoczne.

 

Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , są chyba świetne warunki na Sudety, przynajmniej na Jesenniki - podpowiada mi to

widok, jaki pokazuje opolska kamera . . .

 

Ja niestety nie zdążyłem. Czaiłem tę kamerkę od rana, wyśmienite warunki zrobiły się dopiero o 20. Za późno już było, żebym jechał do Sławkowa. Ale pojechał Rafał i czuję, że przyjedzie tutaj do nas z Pradziadem :) Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek - coś niesamowitego! Jakże żałuję że nie mogłem z Wami jechać :(

Myślę, że taka widoczność Tatr z Jury to jest absolutny ideał, nic lepszego już chyba nie może się zdarzyć jeśli chodzi o tą lokalizację. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że jeszce kiedyś takie warunki się powtórzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek - coś niesamowitego! Jakże żałuję że nie mogłem z Wami jechać :(

Myślę, że taka widoczność Tatr z Jury to jest absolutny ideał, nic lepszego już chyba nie może się zdarzyć jeśli chodzi o tą lokalizację. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że jeszce kiedyś takie warunki się powtórzą.

Podpisuję się pod tą opinią.

 

Tylko gdzie jest "reszta" Tatr ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panorama Tatr z Wielkiego Grochowca, z pamiętnej niedzieli:

http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=4882

Niech Cie szlag, North !! :icon_eek:

 

 

Full respekt za tą panoramę! :notworthy::respect::notworthy:

Ja poproszę tą panoramę w całości, link albo na mail vrg@vp.pl, w szczególności mnie interesuje jak daleko ona na zachód sięga skoro zbocza Policy T.Zachodnich nie zasłaniają. Jak zobaczę Salatin albo Osobitą to wysiadam w tym momencie :letsdrink:

 

Aż mi wstyd w tym momencie ale podzielę się. Nie ta klasa po prostu.

panorama.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full respekt za tą panoramę! :notworthy::respect::notworthy:

Ja poproszę tą panoramę w całości, link albo na mail vrg@vp.pl, w szczególności mnie interesuje jak daleko ona na zachód sięga skoro zbocza Policy T.Zachodnich nie zasłaniają. Jak zobaczę Salatin albo Osobitą to wysiadam w tym momencie :letsdrink:

I pomyśleć, że największy niedzielny szok dopiero przed nami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Panowie. Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszych Tatr - pomimo że mam bliżej do nich to wydaje mi się że nie mogę ich tak dostrzec jak Wy. Ale do rzeczy

Obiecałem kiedyś cyknąć panoramę w "Waszą stronę" z mojej okolicy. W ostatnią niedziele popełniłem więc kilka fotek w stronę północno-zachodnią. Może rozpoznacie jakieś obiekty na zdjęciu. Ja przyznam się szczerze, że rozpoznaje tylko Jaworzno, a ciekaw jestem i chciałbym się dowiedzieć co tam można jeszcze znaleźć na horyzoncie.

Oto rezultat (zdjęcie cyknięte z Łękawicy koło Wadowic wysokość ok. 415 m.n.p.m. - Mateusz dobrze zna te okolice ;) )

 

GS1.jpg

 

 

Na pierwszym planie, "w dole" zdjęcia to oczywiście Wadowice.

Powiem szczerze że zdjęcie nie oddaje rzeczywistych widoków przez lornetkę - nie jestem zadowolony z ostrości dlatego też zdjęcie przeze mnie trochę procesowane

 

P.S Jakby co mogę udostępnić "surową" panoramę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.