Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Schowajcie te swoje marne zdjęcia na później! Oto nadciągają zdjęcia z magicznego miejsca leżącego u podnóży samiuśkich Tater, z Góry Świętej Doroty! :tanczy:

 

 

Tatry Bielskie i Wysokie (do Kieźmarskiego 151km, do Lodowego 150km, do Bujaczego Vrh.nad Zdźiarem w T.Bielskich 153km)

100_7048_e.jpg

Oh cudnie tak, mieszkać u podnóży Tatr!

100_7059_e.jpg

 

Cała, bardzo obszerna fotorelacja z tego co działo się przy drugim dzisiejszym obserwacyjnym podejściu na Dorotce już jutro. Musze sie uczyć na egzamin :P

Takich 30 minut jak dziś to ja w życiu nie przeżyłem! :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schowajcie te swoje marne zdjęcia na później! Oto nadciągają zdjęcia z magicznego miejsca leżącego u podnóży samiuśkich Tater, z Góry Świętej Doroty! :tanczy:

 

 

Tatry Bielskie i Wysokie (do Kieźmarskiego 151km, do Lodowego 150km, do Bujaczego Vrh.nad Zdźiarem w T.Bielskich 153km)

 

Oh cudnie tak, mieszkać u podnóży Tatr!

 

Cała, bardzo obszerna fotorelacja z tego co działo się przy drugim dzisiejszym obserwacyjnym podejściu na Dorotce już jutro. Musze sie uczyć na egzamin :P

Takich 30 minut jak dziś to ja w życiu nie przeżyłem! :o

O niegodni... :notworthy: Gratuluję!! :) Widzę, że również trafiłeś na te kilka minut, kiedy były one tak blisko nas, jak nigdy wcześniej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nocnych obserwatorów. Piękne są zdjęcia, które zostały przez was dzisiaj zrobione. Ja jak zwykle fotografowałem z okna i balkonu, ponieważ nie doszedł do skutku planowany przeze mnie wyjazd w okolice Wisły Małej w poszukiwani Tatr. Widoki przed zachodem słońca były niepowtarzalne, ale naprawdę unikalne zdjęcia udało mi się wykonać dosłownie przed chwilą, kiedy to przez przypadek zajrzałem przez okno, zorientować się jak prezentuje się widoczność "nocna" industrialu zagłębia karwinsko-ostrawskiego. A tu coś niespotykanego, Beskid Śląsko-Morawski widoczny nieuzbrojonym okiem. Skłamałbym, że to standardowy dla mnie widok. Prawdą jest, że to sytuacja bez precedensu. Emocje są duże. Także dla zaprezentowania tej nietypowej sytuacji takie zdjęcie:

 

3d653d4214316d1bm.jpg

 

:)

 

Jutro postaram się skleić i zamieścić moją pierwszą nocną panoramę Beskidu.

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że moja 2-letnia córa obudziła mnie dzisiaj o 5.40 odruchowo zajrzałem za okno i ... MAM TATERKI! :))

 

Chorzów, Irys, godz.5.40, Tatry Zachodnie fragment Słowacki

Fujifilm S5600, ogniskowa 360mm

 

post-11709-1244446175_thumb.jpg

post-11709-1244446205_thumb.jpg

post-11709-1244446221_thumb.jpg

 

Po 20 minutach znikły myślę, że wcześniej musiały być jeszcze lepiej widoczne.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez drinx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie zrobiłeś o 20:01, a na stronie umieściłeś o 19:50. Ustaw zegarek w aparacie.

Jak to? Nie rozumiem.

Mój post ze zdjęciami umieściłem o 20:26:

 

"Wczoraj, 20:26 Post #4959

12 z cyklu: RAPORT Z 10-tego PIĘTRA 302 m.n.p.m."

 

Czas w aparacie mam prawidłowy.

Chyba gdzieś źle spojrzałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się stało z fotkami?

 

 

Czy matryca z kamerki internetowej ma większe upakowanie pixli na 1cm^2 przez co można uzyskać lepszą dokładność fotografii a może większy crop / powiększenie ?

Dlaczego nie focisz cyfrówką podpiętą do Synty ?

 

Fotka miazga!! Gratuluje.

 

Northwood kupuj Syntę LOL

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum i pozdrawiam wszystkich Dalekich Obserwatorów. Wątek śledzę od początku. Wczoraj zapolowałem na Tatry z okolic zapory Goczałkowickiej (Wisła Mała) jako, że jestem z Czechowic-Dziedzic i zszokowało mnie zdjęcie na DO z przed roku z tamtej okolicy (Tatry z Goczałkowic). Postanowiłem więc sprawdzić i faktycznie się udało choć po dojeździe na miejsce widoczność chyba lekko spadła (gdzieniegdzie lekkie zachmurzenia i opady) no i w Tatrach już nieco mniej śniegu. Ale Tatry były (widoczne gołym okiem - przez lornetkę rewelacja). Zdjęcie robione kompaktem Nikon Coolpix P80. Niedługo zamieszczę kilka innych zdjęć swoich dalekich obserwacji. http://img140.imageshack.us/i/dscn2536.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj byłem na szarlocie, widoczność byla świetna.

Oto wybrane fotki.

 

Dorotka, Katowice, Łagisza....

 

0408b54fca797f8dm.jpg

 

Góra Siewierska.

 

aaf5d3709d33567em.jpg

 

Cementownia Górażdże

 

bed817b7aca08b4em.jpg

 

Komin El Opole (tak, wiem. Niestety tylko komin) - i to w takim miejscu!

 

fcc54952ffda3068m.jpg

 

El Svinov, Górka z ruinami zamku w Starym Jicinie (to tam gdzie Rumcajs mieszkał)

 

2b87d8f91e50de19m.jpg

 

no i Taterki (nie wiem który opis pasuje)

 

aa26def835161754m.jpg

 

7033b61f3fc8f1b0m.jpg

 

I na koniec panoramka Małej Fatry - zwrócie uwagę na lewą jej część - coś tam majaczy nad masywem beskidu. Może to Velky Krivan?

Natomiast po prawej te bloki to Karvina.

 

http://s6.zapodaj.net/30384299.jpg.html

 

i Ostrava

 

http://s6.zapodaj.net/49657902.jpg.html

 

 

Wszystkie fotki robione były obiektywem 500mm bez żadnych konwerterów - czyli 750mm dla małego obrazka.

 

Pozdrawiam tu lokalnych obserwatorów i ludzi którzy wydrapali się tam i mogłem pomóc w identyfikacji miejsc jak i polecić stronę DO B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dalej bardzo dobra widoczność, z okolic Małej Czantorii widać było gołym okiem jeseniki (ok 120km)

 

a te wczorajsze fotki Tatr to :notworthy: widać, czasami nie warto się przejmować prognozami...

Edytowane przez tc_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i potwierdzam kontynuacje dobrej widoczności, szczególnie w kierunku południowo-wschodnim. Chociaż ruchy konwekcyjne zdają się uruchamiać i miejscami widoczność jest mniejsza o 1/1,5 punktu. Benji, genialne zdjęcia, szczególnie moja ulubiona Mała Fatra, pięknie się pokazał Rozsutec. Muszę Ciebie tam kiedyś odwiedzić.

 

P.S. A na panoramce Ostrawy złapała się Truba w Stramberku.

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj byłem na szarlocie, widoczność byla świetna.

Oto wybrane fotki.

 

Pozdrawiam tu lokalnych obserwatorów i ludzi którzy wydrapali się tam i mogłem pomóc w identyfikacji miejsc jak i polecić stronę DO B)

Wielkie brawa za zdjęcia! Tym razem serwer DO już się chyba całkowicie zapcha :D

 

PS. A za ostatnie zdanie masz ode mnie błękitnego kciuka ;):)

 

Witam i potwierdzam kontynuacje dobrej widoczności, szczególnie w kierunku południowo-wschodnim. Chociaż ruchy konwekcyjne zdają się uruchamiać i miejscami widoczność jest mniejsza o 1/1,5 punktu. Benji, genialne zdjęcia, szczególnie moja ulubiona Mała Fatra, pięknie się pokazał Rozsutec. Muszę Ciebie tam kiedyś odwiedzić.

 

P.S. A na panoramce Ostrawy złapała się Truba w Stramberku.

 

Dzięki bardzo, planujemy dzisiaj wypad do Sławkowa po Jeseniki.

 

Uwaga uwaga :)

Góry Świętokrzyskie z Jury:

http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=4787

 

No i jak to wczoraj zobaczyłem, to już mogłem równie dobrze spaść z Wlk. Grochowca ;), bo lepszego widoku nie da się już wymarzyć. Tatry jak na dłoni a na północy Łysogóry w takiej jakości, jak na zdjęciu. Wielkie brawa dla autora zdjęcia i... wczorajszej widoczności!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny ten Giewont z Wlk.Grochowca...

 

 

A tutaj zdjęcie wczorajsze z Buska-Zdroju od Michała, przedstawiające Babią Górę i chyba RTCN Chorągwica?

Wczoraj na 110% zobaczyłbyś Babią Górę z Fajnej Ryby - czy to była Buczyna, już nie pamiętam - w każdym bądź razie tam, gdzie Kashmir symulował jej widoczność. Już nie wspominając z Łysogór. Ja jeszcze cały czas tak po cichu liczę, że specjalnie ukrywasz przed nami na forum fakt, że tam byłeś z aparatem i wyskoczysz ze zdjęciem kasującym nas tu wszystkich pospólnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się posklejać panoramę. Sięga od Ropicki w Beskidzie Śląsko-Morawskim aż po zabudowania Orłowej. Oprócz świateł Lysej Hory, których swoją drogą wcześniej nigdy nie widziałem, można się dopatrzeć świateł na Radhoście i górze Kubankov w Palkovickich hurkach. Widać też łunę od huty stali w Ostrawie i oświetlony najwyższy komin.

 

http://s2.zapodaj.net/92797788.jpg.html

 

Po moim nocnym poście warunki uległy zmianie, na południu podniosła się mgła i zaczęła zasłaniać góry, ale zdążyłem złapać ciekawy moment:

 

86cffa961a98602cm.jpg

 

A co do widoczności, to maleje, Jesioniki mogą być widoczne, ale nie tak jak wczoraj.

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na 110% zobaczyłbyś Babią Górę z Fajnej Ryby - czy to była Buczyna, już nie pamiętam - w każdym bądź razie tam, gdzie Kashmir symulował jej widoczność. Już nie wspominając z Łysogór. Ja jeszcze cały czas tak po cichu liczę, że specjalnie ukrywasz przed nami na forum fakt, że tam byłeś z aparatem i wyskoczysz ze zdjęciem kasującym nas tu wszystkich pospólnie :D

 

Pasmo Przedborskie z Wielkiego Grochowca (może KowalTM coś rozpozna) :)

pasmo_przedborskie.jpg

 

oraz Jasna Góra (55km) (tak tak Mateusz, to nie był słup energetyczny:P)

jasnagora.jpg

Edytowane przez Northwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.