Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Byłem na Górze Klimont. Beskid widoczny jak na dłoni, Babia za lekka mgiełką na Wierchy niestety się spóźniłem. Widać je było bardzo słabo i tylko przez lornetkę. Szkoda że już tak mało śniegu jest w Tatrach.

IMG_1783.JPG

 

IMG_1771.JPG

Edytowane przez Tusha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Sprawdziłem w aparacie:

- Babia i Elektrownia Jaworzno godz. 14:37

- Tatry godz. 20:01

:notworthy: :notworthy: :notworthy:

Rewelacja !!! Widok jak z kamerki w Zakopanem... Ciekawe czy Rafał to przebije ;)

 

Byłem na wysypisku do 19:30 i Tatry były na granicy widoczności, dlatego bardzo się zdziwiłem, ale teraz widzę, że na wschód od Koszystej też prawie nie widać szczytowych partii Tatr. Z czego to wynika ?

Z wysypiska najdalej na Zachód widać chyba Rysy...

Szkoda bo widoczność była rewelacyjna - Pilsko, Babia (gołym okiem widoczne resztki śniegu), Polica - 9,5/10

Zresztą zobaczcie sami - Babia i Pilsko bez obróbki.

 

Nie rozumiem tego - w południe średni Beskid a szczyty Tatr rozpoznawalne przez lornetkę, teraz doskonały Beskid i fatalne Tatry <_<

 

:Salut:

Babia.jpg

Pilsko.jpg

Polica.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, należą się ukłony za te Tatry! :notworthy: Również było nam dzisiaj dane uwiecznić to fenomenalne zjawisko!

 

Natomiast to co się dzisiaj działo w rejonie Ogrodzieńca i Niegowonic... Marzenie PPB odnośnie zobaczenia z tego samego miejsca najstarszych i najmłodszych polskich gór stało się dzisiaj naszym udziałem, ale to mało. Zobaczycie jak! Kolejny raz zbyszkowy aparat przechowuje unikalne zdjęcia, stąd martwię się o jego powrót do domu ;) Szkoda, że nie mogliście tego zobaczyćna własne oczy z nami...

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze witam na forum, mega wątek! zainteresowałem sie DO od niedawna i powoli mnie to wciaga. cykam jakies tam fotki ale na dalsze zdjecia nie mam sprzetu. widok z Mikołowa z górki na Tychy i góry był rewelacyjny. szkoda ze nie mialem jak zrobic zdjec. pozdrawiam i mam nadzieje ze kiedys bede sie mial czym pochwalic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze znalazłem taki cytat dotyczacy Śniezki

Z samego szczytu bezpośrednio widoczne są Sudety Wschodnie i Rudawy, a w nocy na podstawie rozległych łun zlokalizować można aglomeracje Wrocławia, Pragi i Drezna."

klik

Zastanawiam się czy z Stolicy Czech można zobaczyć Śnieżkę?

 

Skoro ze Szrenicy widać łuny tych miast to ze Śniezki tym bardziej. Śnieżka z Pragi też jest mozliwa, oczywiście nie znad Wełtawy a wyżej położonych miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ze Szrenicy widać łuny tych miast to ze Śniezki tym bardziej. Śnieżka z Pragi też jest mozliwa, oczywiście nie znad Wełtawy a wyżej położonych miejsc.

 

Kolega mój rodowity góral, wcale nie bagienny, a beskidzki zakochany jest w Sudetach. Często po nich łazi. Twierdzi, że widział Pragę ze Śnieżki... Człowiek jest z zasadami, prawdomówny, więc mu wierzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj między burzami była świetna widoczność, więc wyciągnąłem ciężkie

działo. Synta 200/1200 z kamerką.

Skrzyczne robione aparatem i kamerką, małe Skrzyczne kamerką i Czantoria oraz wieża na czantorii.

Wszystko z okna mieszkania z Gliwic.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz prawdziwa bomba:

Łomnica z Zabrza 171km

_omnicaq.jpg

Wieża na skrzycznem

Skrzyczne.jpg

Jeseniki

Jeseniki.jpg

Pradziad-wieża

Wierza_pradziad.jpg

Kopa Biskupia z ok godz. 20 na lewo od niej majaczy Śnieżnik

Kopa__lewo__nie_nik.jpg

Morawsko Śląski

Morawski.jpg

Zabrze leży na wyżynie śląskiej-> Wikipedia kłamie... ono leży u podnóża Pilska

 

Pozdr.

Zabrze_u_pod__a_pislka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś ok. 18-stej na "mojej" górce. Panorama Beskidów miód. Babia, jak na dłoni, wyraźna rzeźba, resztki śniegu - wszystko gołym okiem. Nie jestem pewny na 100%, bo byłem bez sprzętu, ale chyba obok Policy majaczyły Tatry.

 

Na górkę wróciłem ze sprzętem po 19-stej. Niestety już nie było tak wyraźnie :(

 

1. Polica

polica.jpg

 

2. Babia

babia1.jpg

 

3. Pilsko

pilsko.jpg

 

4. Romanka

romanka.jpg

 

5. Rysianka

rysianka.jpg

 

6. Skrzyczne

skrzyczne.jpg

 

7. Równica

rownica.jpg

 

8. Czantoria

czantoria.jpg

 

9. Łysa Góra

lysa.jpg

 

 

Jeszcze Żar i "okolice". Niestety muszę kupić stabilniejszy statyw...

zar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.