Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Super, dzięki, podmieniłem.

 

P.S. Znalezione w sieci:

Dokładna miejscówka to okolice miejscowości Odrzykoń (ok. 5km na północ od Krosna). Zdjęcie wykonano w styczniu 2010.

źródło: http://www.krosno24.pl/foto.php?podstr=foto&id=13413

 

Na pierwszym planie ruiny zamku Kamieniec znanego z "Zemsty" A. Fredry.

 

13413_m.jpg

 

Pięknie wkomponowany ten zameczek w to zdjęcie :). Rozpoznaję tu na pierwszy rzut oka Łomnicę, Durny Szczyt, Lodowy, Baranie Rogi, Płaczliwą Skałę i Hawrań. Po prawej to pewnie okolice Orlej Perci - ok. 140km! Jak znajdę chwilę to poszukam lokalizacji i może jakąś symulację przygotuję, choć może to nie będzie konieczne :).

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym planie ruiny zamku Kamieniec znanego z "Zemsty" A. Fredry.

 

13413_m.jpg

 

Dziwi mnie trochę, że to zdjęcie nie zrobiło na Was wrażenia, mimo to pozwoliłem sobie zrobić opis:

 

odrzyko.jpg

 

Szkoda tylko, że rozdzielczość taka mała, a może by poprosić autora o oryginalny obraz? Nadawałby się wtedy na DO - do Krywania 147km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie trochę, że to zdjęcie nie zrobiło na Was wrażenia, mimo to pozwoliłem sobie zrobić opis:

 

Szkoda tylko, że rozdzielczość taka mała, a może by poprosić autora o oryginalny obraz? Nadawałby się wtedy na DO - do Krywania 147km).

Żeby nie było, że zdjęcia na 150 km nie robią już na nas wrażenia, poszło na DO. Do autora można napisac tak czy siak o oryginał, to wtedy sie podmieni. Inna sprawa, że po publikacji czyjegoś zdjęcia na DO, autor znajduje się praktycznie kilka dni później :) Dzięki za opis a Rafał za czujność!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że zdjęcia na 150 km nie robią już na nas wrażenia....

 

Jaka szkoda, niedługo miejsc w Polsce braknie :D... A te, gdzie obserwacja >200km jest możliwa to do uczęszczanych nie należą (pomijając te, które już raz zostały wykorzystane)

A ja i tak czekam na wyraźne Tatry z Buska oraz Pilsko (można je jednak zaobserwować z niektórych miejsc). Z bliższych obserwacji (zaledwie 43km) - Zamek w Chęcinach. Na pewnie będzie ładnie wyglądał na zdjęciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Sysiu, brawo! Znacząco przybliżyłeś nasze miasto do Tatr. Tak jak przewidziałem warunki są świetne, ja złapałem nocną Lysą Horę i mimo, że to dla mnie duża sprawa to jednak się nie umywa do Twojej obserwacji.

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Sysiu, brawo! Znacząco przybliżyłeś nasze miasto do Tatr. Tak jak przewidziałem warunki są świetne

 

zgadza się dziś warunki z nizin chyba najlepsze w tym roku :rolleyes: ojj się sezon zaczął :banan:

 

ja złapałem nocną Lysą Horę

 

nad ranem zanim wyruszyłem na hałdę to przez okno zauważyłem światło na maszcie na Polanie Stokłosica (Czantoria)

trochę mnie to zdziwiło, wiesz coś na ten temat albo zaobserwowałeś już tam światło?

 

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna te Tatry, Sysiu. Gratuluję wyczucia czasu i chęci do wstawania :)

 

Za to ja dziś po południu udałem się, już chyba ostatecznie, na górę Grodzisko u siebie i oto próbka tego co mi się udało sfocić :)

samp_Tatry_28-02-10.jpgsamp_Diablak_28-02-10.jpg

 

Resztą szybko się nie podzielę z Wami, bo muszę te ponad 2giga obrobić, a czasu za wiele nie ma....

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziś ustrzeliłem Tatry z zapory Goczałkowickiej - wybrałem się bo widoczność z okna w bloku wskazywała, że jest dobrze (komin Elektrociepłowni w Tychach oraz Beskidy widoczne bardzo dobrze), choć myślę , że nieco się spóźniłem gdyż zaczęło się nieco chmurzyć. Tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna te Tatry, Sysiu. Gratuluję wyczucia czasu i chęci do wstawania :)

 

Za to ja dziś po południu udałem się, już chyba ostatecznie, na górę Grodzisko u siebie i oto próbka tego co mi się udało sfocić :)

post-5732-126737978971_thumb.jpgpost-5732-126738041269_thumb.jpg

 

Resztą szybko się nie podzielę z Wami, bo muszę te ponad 2giga obrobić, a czasu za wiele nie ma....

Super , czekamy na pełną panoramę. Byłeś w najlepszym czasie. Patrząc na historię zdjęć z kamerki w Mikołowie, najlepsza widzialność była pomiędzy 11:00 a 15:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merti >> powala mnie jakość Twoich fotek ............ :o

 

 

Ja stawiłem się na swojej czeladzkiej miejscówce w ostatniej chwili. Chmury nadciągały, Tatry się już chowały ale i tak conieco udało się uwiecznić. Oto efekty:

 

Niesamowita Babia:

babia.jpg

 

Skrzyczne i reszta Beskidu:

Skrzyczne.jpg pilsko.jpg beskid śląski.jpg

 

Tatry:

tatry lewa.jpg tatry prawa.jpg tatry pano.jpg tatry + babia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babia Góra zawsze po zimie (choć nie twierdzę absolutnie, że ta już nas opuściła na dobre...) wygląda wspaniale. To co zrobił Merti jest niesamowite :notworthy: , zdjęcie powędrowało już na tapete. Z miłą chęcia poznam całą panoramkę Tatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dziś w Pogrzebieniu k. Raciborza

 

Centrum Ostravy ,a za nią grupa od Knehyne po Radhost

 

IMGP8901.JPG

 

Śniegi na Małej Fatrze

 

IMGP8962small.jpg

 

Panoramka od Velky Roudney`go po Jeseniki

 

Panorama 1small.jpg

 

Sezon chyba się zaczoł  :helo:

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post to mój pierwszy, więc witam wszystkich serdecznie, od niedawna zacząłem obserwacje lornetkowe głównie gwiazd, ale korzystając z możliwości obserwacji, także naziemnych(mieszkam niedaleko hałdy na Murckach)postanowiłem sobie zrobić mała wycieczkę na ten "dar kopalny".Udało mi się także trafić na wczorajszą wspaniałą widoczność. Oniemiałem jak zobaczyłem słynna wieże na Skrzycznem, ale widok Tatr mnie powalił - dosłownie(był dośc mocny wiatr chwila nieuwagi i lorneta razem ze statywem zaliczyła glebe, ale na szczeście nic poważnego się nie stało). Wiem, że bino nie nadaje się do foto, ale postanowiłem spróbować. Zdjęcie robione telefonem nokia n95. Jako, że dopiero zaczynam swoją przygodę z DO, proszę o krótki opis, które szczyty są widoczne na zdjęciu, żebym mógł w przyszłości bardziej się orientować w tym co widzę;)Z góry dzięki i pozdrawiam.

post-16794-126741241623_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.