Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio coś mało się tu udzielam co wcale nie znaczy że nie śledzę tego forum i nie kibicuję dalekim obserwatorom. Ale do rzeczy, fotka popełniona we wtorek (17.08.2010) z obwodnicy Lublińca (górka lubecka), z miejsca gdzie jak niektórzy kojarzą rozpościera się piękny widok na Jesioniki i Anaberg. Tym razem nie one przyciągnęły moją uwagę, tylko coś!? bardziej z kierunku na Beskidy. Obstawiam na Skrzyczne. Dla ułatwienia mogę powiedzieć że budynek w lesie na środku zdjęcia to silosy w Tworogu, a komin z lewej to EC Zabrze. Jeśli się mylę to proszę poprawcie mnie.

 

Pozdrawiam.

Beskid.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam na Skrzyczne. Dla ułatwienia mogę powiedzieć że budynek w lesie na środku zdjęcia to silosy w Tworogu, a komin z lewej to EC Zabrze. Jeśli się mylę to proszę poprawcie mnie.

 

Niezły wynik, Skrzyczne 114km, Malinów 117km :Salut:

lubecka.jpg

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po dłuższej nieobecności (forum śledzę na bieżąco). Ostatnio zawitałem po raz kolejny w Bieszczady i trochę sobie pochodziłem - warunki obserwacyjne przyzwoite, choć nie powalające. Parę zdjęć. Jak dobrze rozszyfrowałem w oddali po środku Ostra Hora widziana z Tarnicy (widoczna również dobrze z Połoniny Caryńskiej - już tam przykuła moją uwagę nieźle się prezentując w oddali), po prawej Połonina Równa a po lewej stronie chyba majaczący Pikuj także się załapał ale nie jestem pewien. I jeszcze pytanie do dalekich obserwatorów o zaznaczony na zdjęciu szczyt - widziany z Tarnicy w kierunku zachodnim - chyba to już Słowacja - w dole Wołosate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozszyfrowałem w oddali po środku Ostra Hora widziana z Tarnicy (widoczna również dobrze z Połoniny Caryńskiej - już tam przykuła moją uwagę nieźle się prezentując w oddali), po prawej Połonina Równa a po lewej stronie chyba majaczący Pikuj także się załapał ale nie jestem pewien.

Z góry zaznaczam że Bieszczady dla mnie to teren kompletnie nieznany. Wychodzi w tym kierunku coś takiego:

bieszcz1.jpg

 

 

I jeszcze pytanie do dalekich obserwatorów o zaznaczony na zdjęciu szczyt - widziany z Tarnicy w kierunku zachodnim - chyba to już Słowacja - w dole Wołosate.

bieszcz2.jpg

 

 

 

Coś nie halo z tymi załącznikami jest :blink:

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niespodzianka

 

2.jpg

4.JPG

 

pan.JPG

 

 

robione z wiaduktu nad a4 w okolicach Gliwic, do Pradziada ok. 105 km

No kolego! Dawno nie było tak wyraźnych Jeseników z naszej okolicy :notworthy:

 

Tu jest panorama z Tarnicy na podstawie, której rozszyfrowałem 1 zdjęcie ale to drugie?

 

A co, nie pasuje ten Vihorlat ? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrałem się przed 20 na Równicę, i mam Pradziad i zachodzące słońce (ktoś mi powie za ile dni wieża będzie na tle tarczy Słońca?? )

gdybym był 1min później to Słońca bym nie widział...

 

trochę ponad 120km do Pradziada, oba na 300mm, sporo wycięte z oryginału

SG207716acr.jpg

SG207724acr.jpg

Edytowane przez tc_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wypad z ludkami na Czantorię:

 

babia.jpg

 

fatra.jpg

 

tatry.jpg

 

Warunki raczej kiepskie do dalekich obserwacji. Musielibyśmy posiedzieć na szczycie do zachodu słońca, żeby lepiej złapać Tatry Zachodnie. Ale ludkom nie uśmiechało się schodzenie na dół piszo :)

 

 

Przedwczoraj spóźniłem się minutę na zachód nad Jesenikami.

http://forum.astropo...post__p__400826

 

Wyciągnąłem z tego nauke i wczoraj wcześniej rozłożyłem się w tm samym miejscu ze sprzętem:

 

jeseniki-panorama-ok.jpg

 

pradziad.jpg

 

Warunki jeszcze lepsze niż przedwczoraj :)

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj się udało :D pojechałem na rowerze na Równicę, i zdecydowanie warto było (Robert J szacunek za te Twoje wyprawy na Pradziada rowerem z sprzętem foto)

warunki dużo gorsze niż wczoraj, po zachodzie praktycznie nic nie było widać, a wczoraj spokojnie jeseniki były widoczne

SG207740acr.jpg

Edytowane przez tc_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj się udało :D pojechałem na rowerze na Równicę, i zdecydowanie warto było (Robert J szacunek za te Twoje wyprawy na Pradziada rowerem z sprzętem foto)

warunki dużo gorsze niż wczoraj, po zachodzie praktycznie nic nie było widać, a wczoraj spokojnie jeseniki były widoczne

Ciężkie jest życie Dalekiego Obserwatora ;)

 

A twoja fota świetna!. Właśnie dla takich chwil warto się poświęcać :D

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj się udało :D pojechałem na rowerze na Równicę, i zdecydowanie warto było (Robert J szacunek za te Twoje wyprawy na Pradziada rowerem z sprzętem foto)

warunki dużo gorsze niż wczoraj, po zachodzie praktycznie nic nie było widać, a wczoraj spokojnie jeseniki były widoczne

 

Świetne!!

 

Z którego miejsca robiłeś fotkę ?

Najlepiej zaznacz na googlemaps i podaj linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z którego miejsca robiłeś fotkę ?

Najlepiej zaznacz na googlemaps i podaj linka.

 

http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&ll=49.722176,18.856165&spn=0.010363,0.027874&t=h&z=16&msid=108704556950022115154.00048e7e4a45a6e50b40a

 

w sumie Jeseniki widać praktycznie nawet z parkingu obok "schroniska", ale bylo tam tylu ludzi, że musiałem się przenieść kawałek wyżej. Panoramę całego pasma ciężko zrobić bo co kawałek wystaje jakieś drzewko..

 

a ogólnie strasznie się zdziwiłem ile daje podświetlenie przez Słońce..mało brakowało a przegapiłbym moment, bo grzbietu gór nie było widać, widoczność na ok 50km może trochę wiecej..Fatra na granicy dostrzegalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiona panorama z Buska (tam mi obcięło trochę kadru)

 

Zdjęcie robione na zachód od miasta, na wzniesieniu zwanym pod lokalną nazwą Górka Kwiatowa. Wys: 265 lub 284mnpm (różnie podają)

Współrzędne: 50.471163°N, 20.687043°E

Azymut: 135° - 178°

Nikon d80 + Falcon 500mm

panor_600.jpg

Dąbrowa Tarnowska:

dabrowa_600.jpg

Góra Św. Marcina

sw_marcina_600.jpg

 

Oryginalna panorama zajmuje ponad 80MB i ma rozmiar ponad 158Mpix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.