Skocz do zawartości

Mamy problem


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Avatarki Mam wyłączone, a i tak dla Mnie to za wolno chodzi.

Zbyt rozbudowana strona i tyle. Gdzie klikniesz tam javascript.

Przeciętna strona bez wstawionych astrofotek zajmuje 350 Kb.

 

Echh ... sorry chłopaki .... konserwatywny jestem niestety ... jak się do czegoś przyzwyczaję to już koniec ... nie lubię zmian.

 

Rozumiem że strona musi się rozwijać, dlatego cichaczem odejdę na bok i już nie będę przeszkadzał.

Czasem zaglądnę tutaj zobaczyć co tam słychać.

 

Pozdrawiam bez urazy B):notworthy:

Forum nie jest najwazniejsze....

Ważne aby więcej działać w terenie niż w wirtualnym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się cieszę że forum znowu jest :D , oj brakowało mi tego forum brakowało :helo: .

 

Zmiany mi nie przeszkadzają , to że na innych forach nic się nie zmienia to ani dobrze ani źle ale astroforum ewoluuje i nic w tym złego.

 

Słowa uznania dla wszystkich którzy się napracowali aby to przenieść na inny serwer i za to że to jednak działa :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modem to pojęcie względne. 5-7 sek to Mi się otwiera z dysku zapisana strona forum.

Jak masz może NEO-TP to też masz modem, a transfer taki że małe filmy na żywo pewnie ładujesz i oglądasz zarazem.

Ja korzystam z impulsowego Neta wdzwanialnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej chyba bywalo wiecej uzytkownikow niz 100? W zasadzie tak czesto nie blokowalo dostepu . Teraz przy 102 / 52 gosci i 50 zalogowani/ mam dostep tylko do strony glownej.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo niektórzy zostawiają sobie komp włączony z załadowaną stroną AF.

Dorzućcie do konfiguracji zabijanie nieaktywnych, przez 10min, połączeń i obciążenie serwera się zmniejszy. Szybko, sprawnie, prosto, efektywnie... chociaż może się mylę, bo nie widzę logów systemowych...

 

 

pogodnego nastroju i nieba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że powinienem zrezygnować z:

 

1. dodawania załączników do postów (a4u nie ma, trzeba szukać serwerów),

2. panelu lewego, o którego od roku dopomina się większość czytelników,

3. promocji wartościowych materiałów na głównej stronie - w szczególności zdjęć - od tego momentu poczytność forum wzrosła kilkaset procent,

4. avatarów, emotikon, etc.

 

Może jestem staroświecki, ale z punktów 2, 3, 4 mógłbym spokojnie zrezygnować, z 1 także, bo mam gdzie wystawiać zdjęcia, ale ta funkcjonalność dla niektórych osób jest faktycznie przydatna. Pozostałe to wodotryski, może fajne ale merytorycznie niewiele wnoszące do forum.

 

A co do problemów to moim zdaniem wcale nie są one powodowane ilością wejść na forum, ale błędami popełnionymi gdzieś po drodze. Pracuje w IT już kupę lat i znam ten syndrom doskonale. Kiedy coś nie działa szuka się przyczyny nie tam gdzie trzeba a w 90% leży ona po stronie ludzkiej tzn. błędów popełnionych przez człowieka. Zakładam, że problem nie leży np. w przepustowości łącz, bo całe te przenosiny miały chyba właśnie zagwarantować na lepszą jakość na przyszłość. Forum do niedawna działało dobrze, więc teraz tym bardziej musi działać dobrze, jeśli coś się kaszani trzeba to szybko usunąć i już. Z całym szacunkiem, ale pisanie o za dużej ilości userów jest nie na miejscu. I nie chodzi mi o krytykowanie kogoś czy czegoś tylko nazywanie rzeczy po imieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, z calym szacunkiem, bo bardzo Ciebie lubie. Jako doswiadczony informatyk, pierwszy powinienes zauwazyc, ze nie bylo zadnych przenosin :)

 

Dziwie sie tego typu "krytyce". Nawet nie wiesz, ile razy bylem "skalpowany" za brak lewego panela. Zakladam, ze chyba nie jestes "na czasie". Zerknij do archiwum forum, a przekonasz sie, do czego doprowadzil brak powyzszych funkcji.

 

Ty jestes w tej komfortowej sytuacji, ze prezentujesz tylko swoje zdanie i mozesz po prostu pisac, co ci sie wydaje. Ja natomiast jestem troche w innej pozycji, bo musze "zaspokoic" nie tylko twoje "żądania", ale tysięcy czytelników.

 

Poza tym, moje zdanie na ten temat jest zupelnie odmienne. Ale to nie do konca jest najwazniejsze.

 

Nie moge sie zgodzic takze z tym, ze ilosc osob nie ma znaczenia. Nie wiem, jak mam traktowac to zdanie, ale powinienes doskonale z tego sobie zdawac sprawe. Forum na serwerze KEI moze miec otwartych 40 aktywnych polaczen z baza w jednej chwili - maksymalnie. Do tego generujemy 70-100 tys odslon stron dziennie. Dlatego rozpoczalem procedury zmiany serwera, ktore na dzien dzisiejszy nie doszly do skutku, m.in. przez aktualnego prowidera. Ale to zupelnie inny temat. Serwer dedykowany AF bedzie mialo dokladnie za 6 msc.

 

Takie sa realia hostingu "wirtualnego". Mamy lepsze warunki niz "przed przenosinamu", ale to jeszcze nie jest to, co mialo byc.

 

Forum do niedawna działało dobrze, więc teraz tym bardziej musi działać dobrze, jeśli coś się kaszani trzeba to szybko usunąć i już. Z całym szacunkiem, ale pisanie o za dużej ilości userów jest nie na miejscu. I nie chodzi mi o krytykowanie kogoś czy czegoś tylko nazywanie rzeczy po imieniu.

 

Tomek, wyluzuj. Czy myslisz, ze my sobie siedzimy i popalamy cygara upajajac sie dobrze dzialajacym forum? Zastanow sie. Naprawde, mam watpliwosci, czy wiesz o czym piszesz.

 

Piszesz o "nazywaniu rzeczy po imieniu". Wiec zacznij od poczatku i nazwij je po imieniu. Poki co mozna sie domyslac z tonu oraz czytac miedzy wierszami. Poza tym, wydaje mi sie, ze jestes kolejna osoba, ktora troche pomylila status astro-forum. Mysle, ze zrozumiesz, co mialem na mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem staroświecki, ale z punktów 2, 3, 4 mógłbym spokojnie zrezygnować, z 1 także, bo mam gdzie wystawiać zdjęcia, ale ta funkcjonalność dla niektórych osób jest faktycznie przydatna. Pozostałe to wodotryski, może fajne ale merytorycznie niewiele wnoszące do forum.

 

Jeszcze odniosę się do tego fragmentu. Bardzo się mylisz (w skali globalnej forum, bo z twoimi przekonaniami oczywiscie nie dyskutuje i szanuje to, ze lubisz tak, a nie inaczej).

 

AF to nie tylko zarejestrowani użytkownicy, którzy czytają wszystkie posty. Także zarejestrowani czytają to, co widać "na wierzchu". Co to oznacza?

 

W tej chwili główna strona AF jest jakby okładką. Mamy szansę i możliwość "wystawienia" na wystawę rzeczy wartych uwadze. Wiem, że sam kliknąłeś już kilka razy w tą część strony. Prezentujemy nie tylko najciekawsze zdjęcia, ale też i posty. Oglądalność wątków wystawionych na głównej stronie rośnie drastycznie. To dowód na to, że system działa.

 

Poza tym, wadą forum jest to, że nawet najlepsze wątki giną czasami pod napływem 'tych mniej wartościowych'. Teraz mamy możliwość zawiesić jakiś wątek na "dłużej".

 

Wcześniej nawet najważniejsze informacje nie zostały zauważone przez czytelników. Teraz jest inaczej.

 

Dla mnie gadżetem są "ostatnie posty" i "popularne". Ale tego domaga się bardzo wiele osób. Stali czytelnicy zapewne pamiętają mega awantury o to, że kiedyś zdjąłem "lewy panel".

 

Tak więc Tomku, musisz spojrzeć na to trochę szerzej. Pozdrawiam i "bez urazy" :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, z calym szacunkiem, bo bardzo Ciebie lubie. Jako doswiadczony informatyk, pierwszy powinienes zauwazyc, ze nie bylo zadnych przenosin :)

Pomijając resztę dyskusji, jak "nie było"? Nie zbieram logów, ale wydaje mi się, że przedtem widziałem AF pod IP 80-coś, a teraz widzę pod 195-coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając resztę dyskusji, jak "nie było"? Nie zbieram logów, ale wydaje mi się, że przedtem widziałem AF pod IP 80-coś, a teraz widzę pod 195-coś.

 

Przez ostatnie 2 lata byliśmy pod 195-coś. I jeszcze przez 6 msc. będziemy pod 195. Pod 80-coś byliśmy tylko przez czas, kiedy forum nie działało.

 

Niestety, przenosiny nie udały się z kilku powodów, dlatego (aby nie przedłużać absencji), podjąłem trudną decyzję o uruchomieniu forum ze starej lokalizacji. Proszę nie rozwijać tego tematu, bo fakt że nie udało się tego przeprowadzić z sukcesem jest moją osobistą porażką. Zaufałem zespołowi, który zagwarantował bezproblemową operację. Potem już był tylko ciąg porażek włącznie z awarią macierzy w serwerze.

 

Za 6 msc. poniesiemy koszty profesjonalnej migracji. Mam nadzieję, że wtedy nie będzie takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze sami troche pomozemy zamykajac okno w przegladarce po pobycie tutaj? :Beer:

 

Nie ma z tym problemu. I tak sesje sa zamykane po 3 min. bezczynnosci. Byc moze tego "felernego" dnia nalozylo sie kilka problemow. Byl to piatek, czyli dzien o wzmozonej aktywnosci, co przelozylo sie na dodatkowe obciazenie serwerow KEI. Oczywiscie nie przyznaja sie do tego, ale innych logicznych przyczyn nie widze.

 

Poza tym, to my dostosowujemy technologie pod Was, a nie wy "pod technologie". Jezeli beda z tym problemy, to bede szukal innych rozwiazan technologicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, bardzo pokrótce, bo mam kupę roboty.

Co do panela i różnych nowych dodatków na forum to była tylko i wyłącznie moja prywatna opinia, aby pokazać, że nie wszystkim się to podoba. Może nie jestem na czasie, ale przecież akceptuję to, co się dzieje i jakoś z tym żyje. Po prostu nie korzystam z tych dodatków i już.

Co do forum, jeśli mam nazwać rzeczy po imieniu to proszę: forum ma problemy, których wcześniej nie miało (np. 2 miesiące temu). O nic więcej mi nie chodzi. Moje twierdzenie wynika z obserwacji, po prostu wchodzę na nie codziennie i widzę, a ostatnio problemy zdarzają się często (chodzi mi o te komunikaty z błędami). Poza tym jak widzę nie jest to tylko moja opinia. A skoro jest problem to trzeba go naprawić.

Adam, nie mam zamiaru toczyć tutaj burzliwych dyskusji i spierać się, to był mój głos w tworzenie forum a nie jego burzenie, co niestety chyba było tak odebrane przez Ciebie. Bez krytyki i obiektywizmu nie zajedziemy daleko. Zgadzam się, jestem w komfortowej sytuacji, ale co z tego? Czy nie mogę nic powiedzieć?

I na koniec pokażę Ci mój to myślowy:

1. forum działało ok. ale aby być na czasie należało je uatrakcyjnić

2. dodano nowe funkcjonalności i faktycznie forum stało się ładniejsze i ciekawsze

3. w wyniku zmian zwiększyła się liczba userów

4. serwer nie wyrabia się w szczytach z obsługą forum

Po prostu jakoś nie trzyma mi się to w całości, ale pewnie mój to myślowy ma błędy albo coś pominąłem.

 

I na koniec, właściwie powinienem napisac tylko: ja po prostu chciałbym się tylko logować bez problemów, nic więcej do szczęścia mi nie jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, szkoda gadać. Ujmę to tak - zgadzam się, ale tylko z Twoim ostatnim zdaniem. Reszty tak naprawdę nie rozumiem, bo chyba nie chcesz mnie przekonywać, że znasz lepiej "kulisy" i problemy AF.

 

Co do Twoich "punktów myślowych" - oczywiście, że pominąłeś wiele z nich - tak na oko jakieś 75. Gdybyś znał wszystkie to byłbyś w stanie wtedy ocenić sytuację. A tak? Ot polemika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo ... pogrzebałem w opcjach wyglądu forum i poszedłem na kompromis.

Wyłączyłem wszystko oprucz zdjęć wstawionych w posty. OK - trochę pomogło.

Dodatkowo zastanawiam się jeszcze nad zmianą liczby wyświetlania postów na stronie. Niestety obawiam się że taka operacja nie wiele pomoże, a nawet zaszkodzi czasowi ładowania (wiecej stron do otwarcia). Wynika to z tego że każda strona tak jak już pisałem składa sie z dużej ilości tekstu skryptów Javy, Loga, panelu górnego i dolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze wtrace swoje 3 grosze ..... na temat tych przekletych skryptów.

Zapisałem jedną ze stron forum z małą ilością postów i przyjrzałem kody oraz pliki.

Zdziwiłem się trochę.

- Kod strony po zapisie w formacie .htm zajmuje ponad 100 Kb (bardzo duzo danych programowania stylów ok. 50% całości)

- Ikonki przycisków i elementy drobnych grafik ok. 40 Kb

- folder "pliki" zawierający mnóstwo skryptów ok. 110 Kb

Wniosek drobna stronka z kilkoma postami zawiera 250 Kb z tego wartościowych informacji jest może ze 100 Kb. Czyli nic Mi nie da zmniejszenie ilości postów wyświetlanych na stronie.

Kiedyś skryptów tylu nie było więc stronki o wiele lepiej chodziły. A później z każdym upgradem coraz gorzej.

Nie wiem, ale te skrypty chyba szpiegują każdemu kompa na rzecz późniejszych statystyk odwiedzin forum. Menu Options i Rating (nie spełnia swojej funkcji) można było zostawić jak dawniej w formie poprostu linków bezpośrednich a nie menu. Jest tam pewnie jeszcze pełno innych niekoniecznie potrzebnych skryptów utrudniających niektórym ludziom życie. Niby te skrypty nadają nowoczesności forum, a do dziś nie doczekałem się mozliwości skorzystania z opcji "quick reply" o którą dopominałem się nie raz. Taka ta nowoczesność przydatna.

 

No tak, w sumie mozna powiedzieć: "Ech, szkoda gadać ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.