Jump to content

Andrzeju z Opola - zyj nam sto lat!


Guest
 Share

Recommended Posts

W dniu urodzin skladam Tobie najserdeczniejsze zyczenia. Zapału w odkrywaniu wszechswiata i pięknych nocy przy teleskopie.

Hip hip hurra na czesc Andrzeja!

Link to comment
Share on other sites

Znałem tylko trzech takich Dziadków:

1. Mojego, który mnie zabierał na ryby i właził na dzrzewo jak zaczepiłem sprzet, bo byłem wtedy małym chłopcem.

2. Mojego kolegę z pracy, który jeszcze teraz robi pomki na podłodze i tryska dobrym zdrowiem i humorem mając chyba 67 lat.

3. No i naszego Dziadka Astronoma.

 

Trzymam za Ciebie kciuki Andrzeju.

Link to comment
Share on other sites

Witam

huku wielkiego nie było, bo do pełni jeszcze dwa lata, ale z Córką z Wróblina w tym samym dniu i m-cu mamy urodzinki więc siły były połączone i zastosowałem dwa wdechy niestety. Ale przy pełni zastosuję chwyt jedna świcka x 10y i będzie jeden wdech na wdechę hi hi .

Dzięki jeszcze raz za pamięć i pozdrawiam Andrzej z Opola

ps. żykali mi taakiej ryby , taakiego teleskopu i 100 -u lat chyba na wyrost

Link to comment
Share on other sites

Witam Kolegów

dziękuję za kolejne życzenia, pozdrowienia dla wszystkich "Kudłaczowców", a następca jest dziurawy kurcze blade i ma siedem lat jak wystawię telepa to nie odstąpi na krok, Zayzik miał okazję doświadczyć tego. A na Kudłacze trza kaaasy Wiesiu. Co do wielkich ryb jak teleskop to są ci u nas takie sumy, tołpygi po 50-siąt kg, amury, karpie po 30-ci kg, sandacze, szczupaki po 12-cie kg że łamią wędki niestety.

pozdrawiam Andrzej z Opola

Link to comment
Share on other sites

To i ja się dokładam do życzeń - tyle samo i raz więcej optymizmu i dobra którym nas tu zarażasz - no i zdrowia no i teleskopów i nieba i spełnienia wszystkiego ! Pozdrawiam gorąco !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Haha
    • Love
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.