Skocz do zawartości

Nagrywanie obrazu z lunety obserwacyjnej.


siwy99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !.

Mam pytanie , czy jest możliwe abym mógł zobaczyć obraz z lunety sky-watcher 102/500 na ekranie telewizora chodzi mi o obraz rzeczywisty nie zdjęcie ?czy kamerki ccd się do tego nadają,czy może istnieje okular z wbudowaną kamerą ?.

Pozdrawiam siwy99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają takie okulary wideo w Delta Optical, w akcesoriach mikroskopowych.

Używam Philipsa ToUcam albo Meade LPI, na ekranie dają obraz przeciętnie jasnych obiektów jak okular 9 i 12 mm w moim 200/2000 odpowiednio (kwestia wielkości pikseli). Okiem widać słabsze gwiazdy niż standardowymi kamerkami. Plus kamerek, że mozesz pokazywać kilku osobom na raz to samo. Małe dzieci, 4-7 lat mają problem ze zogniskowaniem obrazu z okularu, natomiat patrzenie na ekran laptopa czy TV zupełnie nie sprawia im trudności :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera w formie okularu nie potrzebuje komputera i instalacji oprogramowania, bo przeznaczona jest do obserwacji na ekranie dowolnego telewizora z wejściem video. Sprzedają ją jak widać na fotce razem z zasilaczem 12V. To najprostszy sposób obserwacji na ekranie TV w czasie rzeczywistym, której obraz można nagrywać na video. Nawet przez niewielką lunetę czy teleskop uzyskuje się duże powiększenie, bez użycia okularu, gdyż kamerka jest okularem i okiem jednocześnie. Wystarczy włożyć ją do wyciągu okularowego w teleskopie, bądź do przejściówki w obiektywie fotograficznym, podłączyć zasilacz, a przewód video podłączyć do wejścia video, przełączywszy TV na kanał AV. Trzeba tylko wyostrzyć obraz i można obserwować.

dkameraav.jpg

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też interesuje ten temat i przez przeglądanie różnych stronek z mikroskopami znalazłem coś takiego co przyciągneło moją uwagę:

 

Model Moticam 5000C (z układem Peltiera ) ze strony

 

Moticam

 

oraz model

Kamera Deltapix Infinity X

21Mega

Edytowane przez amikosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Szukam też coś podobnego.

Też nie mogę znaleźć w DO tych kamerek.

Pogrzebałem więc i znalazłem w FC:

 

http://market.fotoclassic.pl/sklep/index.php?cPath=116_127

 

Ceny niektórych jak PC okular lub LPI są dość poprawne.

Reszta kamer to Meade z wyższej półki.

Czytałem gdzieś, że kamerki od mikroskopów też się nadają do teleskopu.

 

Spróbuję jeszcze przed pracą coś do nich skrobnąć.

 

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.