Skocz do zawartości

M33 z wawy


Lysy

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja pozwolę sobie dokleić się do tego wątku - zdjęcie również zrobione świeżo przerobionym 300D (dzięki Waldku :) ) czasy to 30x300" ISO800 - C6N + MPCC + GPD2 - warunki pewnie lepsze bo robione z Belęcina !

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez kaluzny_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna przez Synte 8" zobaczyc cos takiego?

 

Pod CIEMNYM niebem zobaczysz coś takiego: http://www.skyrover.net/ds/ds_detail.php?id=170

W Jodłowie widziałem podobnie. Nawet w szukaczu obiekt jest wyraźnie widoczny, ale pod CIEMNYM niebem.

 

Jodłowskich warunków

 

ps. powtórzenia celowe :)

pss. z uporem maniak, będę dołączał szkice do zamieszczanych na forum zdjęć, żebu początkującym i nie tylko, uświadamiać różnice między zdjęciem a rzeczywistością widzianą w amatorskim teleskopie

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod CIEMNYM niebem zobaczysz coś takiego: http://www.skyrover.net/ds/ds_detail.php?id=170

W Jodłowie widziałem podobnie. Nawet w szukaczu obiekt jest wyraźnie widoczny, ale pod CIEMNYM niebem.

 

Jodłowskich warunków

 

ps. powtórzenia celowe :)

pss. z uporem maniak, będę dołączał szkice do zamieszczanych na forum zdjęć, żebu początkującym i nie tylko, uświadamiać różnice między zdjęciem a rzeczywistością widzianą w amatorskim teleskopie

 

 

 

mpp właśnie miałam tego linka zapodać ;)...

 

http://www.skyrover.net/ds/ds_detail.php?id=170

 

pozwoliłam sobie tylko przełączyć ten negatywik :P - trzeba nacisnąć ten znaczek inverse nad szkicem po prawej stronie.

 

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

 

 

 

Ps: Patryk trochę cierpliwości jak dostaniesz swoją syntę to po pierwsze wyjedź z miasta a potem obserwuj i obserwuj. Mam nadzieję, że to co zobaczysz w swoim teleskopie nie rozczaruje Cię tak bardzo i nie powiesz: " Stary Ja tam widzę same kropki..." :szczerbaty:

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpp właśnie miałam tego linka zapodać ;)...

 

http://www.skyrover.net/ds/ds_detail.php?id=170

Ps: Patryk trochę cierpliwości jak dostaniesz swoją syntę to po pierwsze wyjedź z miasta a potem obserwuj i obserwuj. Mam nadzieję, że to co zobaczysz w swoim teleskopie nie rozczaruje Cię tak bardzo i nie powiesz: " Stary Ja tam widzę same kropki..." :szczerbaty:

 

Nie sądze bym sie rozczarowal... jak sie nie rozczrowalem po przez moja teraznieszja zabawko (to co w sygnaturze), to juz napewno nie 8" lustrem :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej coś z obróbką u Ciebie nie tak... :rolleyes:

 

Hmmm...przeanalizowałem w fotki M-33 (w tym Twoją fotę z Jezior, wydaje mi się że szum jest za duży i z dynamiką nie jest dobrze-wszyscy się uczymy :D ). Mam ps-a więc na pewno jeszcze coś tu zmienię (:. Z Papatkim to się nie będę porównywał, to zawodowiec, ale przyznam że fotka wyszła mu znakomicie, gratulejszyn!

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, 400 iso to zbyt mała czułość. Ja dał bym 800, ale niech tam. M33 to blady obiekt, dlatego trzeba sie do niego bardziej przyłożyć. Za dawnych, kliszowych czasów niewiele mogłem zdziałać z tą galaktyką, dlatego każdą nową próbę jej uchwycenia uznaję za wejście na wyższy poziom astrofotania. Gratulacje i pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia wersja jest lepsza. W tej ostatniej za bardzo wyostrzyłeś gwiazdy i wyglądają jak placki, a muszą mieć trochę miękkości. Druga sprawa, to wycinasz tło do zera i nie wygląda naturalnie. Galaktyka powinna łagodnie przechodzić w szum tła. Oczywiście to są tylko moje sugestie i można z nimi się nie zgadzać.

A poza tym jest OK. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Poprzednia wersja jest lepsza. W tej ostatniej za bardzo wyostrzyłeś gwiazdy i wyglądają jak placki, a muszą mieć trochę miękkości. Druga sprawa, to wycinasz tło do zera i nie wygląda naturalnie. Galaktyka powinna łagodnie przechodzić w szum tła. Oczywiście to są tylko moje sugestie i można z nimi się nie zgadzać.

A poza tym jest OK. :)

 

Dzięki za uwagi szczególnie w kwetii wycinania tła. Wczoraj na piaseczyńskim niebie spróbowałem jeszcze jednego podejścia do M33. Efekt chyba lepszy. Łącznie 60min dla ISO 800.

m31b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi szczególnie w kwetii wycinania tła. Wczoraj na piaseczyńskim niebie spróbowałem jeszcze jednego podejścia do M33. Efekt chyba lepszy. Łącznie 60min dla ISO 800.

 

Fajne. Mógłbyś podać więcej szczegółów co do obróbki? (konkretne kroki, poza oczywiście standardowymi, jak usuwanie offsetu czy dark frame itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż standartowa procedura w IRIS, wykorzystuję komendę find_hot cosme .... dla darka. W obróbce końcowej w IRIS oczywiście funkcja ddp, potem dopiero komenda black (zaczernianie tła). Potem zmniejszam gain i okreslam w kolory. W PS fotka wchodzi w formacie tiff dla 16 bit obróbka w rgb. Kadruję obrazek żeby komp się nie zagotował i koszystam głównie z funkcji balastu kolorem przy zachowaniu luminacji (głównie dla ciemnych obszarów). Potem zmiękczenie resampling w górę (3X) funkcja ostrzenia i zmiejszenie do formatu poprzedniego. Zapis w ps dla weba z minimalną kompresją. W sumie trudno napisać receptę to metoda prób i błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.