Skocz do zawartości

Próbka z gór


msiwak

Rekomendowane odpowiedzi

Czym ty to zrobiłeś? Co to za ogniskowa? :o

 

Ogniskowa 7.5m, teleskop 60 cm na Suhorze. Zwykle wisi fotometr na teleskopie ale teraz jest w naprawie więc założono kamerę (sbig10). Po raz pierwszy od 4 lat zdarzyło mi się, że przez 3 godziny na niebie nie było żadnego z "programowych" obiektów do obserwacji (czyli zmienne zaćmieniowe i kwazar). Wykorzystałem ten czas by powrócić na chwilę do starych dobrych czasów kiedy to robiło się zdjęcia amatorsko stojąc w szczerym polu, mając do dyspozycji 150/900 mm Uniwersała, Zenita i Fuji 800.

Tym razem jednak sprzęt miałem o wiele lepszy.

Kiedyś zamieszczę tu okolice jądra M33, NGC 604, kwintet Stephana i może coś jeszcze jeśli w międzyczasie ustrzelę.

Dyżur mam do czwartku/piatek, pogoda ma być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniskowa 7.5m, teleskop 60 cm na Suhorze. Zwykle wisi fotometr na teleskopie ale teraz jest w naprawie więc założono kamerę (sbig10). Po raz pierwszy od 4 lat zdarzyło mi się, że przez 3 godziny na niebie nie było żadnego z "programowych" obiektów do obserwacji (czyli zmienne zaćmieniowe i kwazar). Wykorzystałem ten czas by powrócić na chwilę do starych dobrych czasów kiedy to robiło się zdjęcia amatorsko stojąc w szczerym polu, mając do dyspozycji 150/900 mm Uniwersała, Zenita i Fuji 800.

Tym razem jednak sprzęt miałem o wiele lepszy.

Kiedyś zamieszczę tu okolice jądra M33, NGC 604, kwintet Stephana i może coś jeszcze jeśli w międzyczasie ustrzelę.

Dyżur mam do czwartku/piatek, pogoda ma być...

 

A myślałem, że profesjonalni astronomowie już dawno zatracili swoją duszę romantyków ;) Czekamy z niecierpliwością na kolejne efekty! :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Po raz pierwszy od 4 lat zdarzyło mi się, że przez 3 godziny na niebie nie było żadnego z "programowych" obiektów do obserwacji (czyli zmienne zaćmieniowe i kwazar). Wykorzystałem ten czas by powrócić na chwilę do starych dobrych czasów kiedy to robiło się zdjęcia amatorsko stojąc w szczerym polu, mając do dyspozycji 150/900 mm Uniwersała, Zenita i Fuji 800.

Tym razem jednak sprzęt miałem o wiele lepszy. Kiedyś zamieszczę tu okolice jądra M33, NGC 604, kwintet Stephana i może coś jeszcze jeśli w międzyczasie ustrzelę.

...

 

Życzę wszystkim takiej fantazji i zwykłej dziecięcej radości z tego, co się robi!

Dzięki za zdjęcie i czekam na następne!

 

Powodzenia!

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.