Skocz do zawartości

Ksiazki i Urania


Rekomendowane odpowiedzi

Czy czytacie jeszcze ksiazki astronomiczne? Macie jakies swoje ulubione ktore szczegolnie polecacie? Zauwazylem ze na CloundyNights.com i astronomie.de maja na forum specjalne dzialy poswiecone ksiazkom itp. Moze warto tutaj tez taki dzial zalozyc?

 

Jestem tez ciekawy co sadzicie o tym:

 

Urania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uranię prenumeruję od 1998 r. Prenumeruję też od lat „Vademecum miłośnika astronomii”. Pisma te dobrze uzupełniają się merytorycznie, pierwsze prezentuje dość zaawansowany poziom wiedzy teoretycznej, drugie zaś jest pełne porad praktycznych.

Moim zdaniem warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jezeli chodzi o polskie warunki to nie ma o czym pisać :/

 

Dwa czasopisma :

- Urania (w/w) Ciekawe czasopismo z nakładem 1500 egzemplarzy raczej "kolekcjonerskie" i trudno dostępne

- Vademecum LINK

- pare działów w Wiedzy i Życie oraz Młodym techniku

 

Książki:

-biuletyny, poradniki, kalendarze wydawane przez PTMA

-"Obserwacje i pomiary astronomiczne dla uczniów, ..." czytałem recenzje ale nie miałem okzaji kupić

-Galaktyki, gwiazdy i planety -taki chyba był tytuł nowo wydanego podręcznika do nakui astrofizyki opasłe tomisko!

-jeszcze może warto wspomnieć o "czarnej seri" książek popularnonaukowych wyd. Proszyńscy

 

ja tyle widziałem mam nadzieje że jeżeli ktos zauważył jakies inne pozycje to nas pinformuje :)

 

Pozdrówko

 

P.S. Troche długo pisałem więc widze że aż 2 kolegow mnie ubiegło ;)

Edytowane przez Kurak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolu, będziesz mógł założyć dział na każdy temat (..no prawie na każdy ;) )

pod warunkiem, że uzyskasz poparcie 20 userów, do stworzenia takiego działu

ta propozycja jest ciągle aktualna: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=9616

 

a co do książek, wbrew powszechnej obawie, że Polacy coraz mniej czytają, uważam, że czytamy dużo więcej, tyle, że już nie książek, bo taką wiedzę czerpiemy z internetu, dlatego myślę, że mimo wszystko, nadchodzi powoli kres słowa drukowanego; w postaci gazet, czasopism ..i książek, na rzecz dużo szybszego, bardziej aktualnego, powszechniejszego i chyba jednak tańszego źródła informacji

kwestia tylko problemu, odpowiedniego odfiltrowania takiej informacyjnej papki

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemas: Urania jest dostępna w każdym mieście a nawet za granicą:

 

Jak zdobyć Uranię

 

sumas: tez czytalem wiele ciekawych opinii na temat wypierania slowa drukowanego przez internet. Na jednym z zagranicznych forow ktos ujal to tak: internet jest nie do pobicia jesli chodzi o informacje najnowsze. Ale jesli interesuja nas ciekawostki historyczne albo glebsze przemyslenia i spekulacje na temat przyszlosci astronomii, to jednak ksiazki wygrywaja. Jako przyklad tego pierwszego podam "Historia naturalna gwiazdozbiorow" Wlodarczyka a tego drugiego "Kosmos" Carla Sagana. Sagan juz w latach osiemdziesiatych pisal o mozliwosci wykrywania planet wokol pulsarow oraz metoda tranzytow i mierzenia predkosci radialnych, O bibliotece Aleksandryjskiej, maszynach parowych Herona i mechanizmie z Antikythery tez wspomnial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lubelskim Empiku jest, podobnie jak Vademecum Milosnika Astronomii. Ale po co kupowac bezposrednio skroo w prenumeracie taniej?

 

Ale wrocmy do ksiazek. Rammstein: mozesz zdradzic tytuly tegorocznych ksiazek od Mikolaja czy to tajemnica?

 

 

Żadna tajemnica, list który wysłąłem do mikołaja :Boink: zawierał 3 pozycje.:

 

1.Wszechświaty równoległe (Michio Kaku)

2. Za horyzontem (Edwin Krupp)

3. Sky atlas

 

Mam nadzieję że mikołaj nie zapomni o żadnej :Beer:

Pozdro.

Edytowane przez Rammstein5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Urania jest dobra z tym ze nie moge jej znalezc w moim miescie :angry:

Osobiscie siegam najchetniej po ksiakze " Niebo na weekend " Przemysława Rudź'a :Beer:

 

W Rzeszowie jest takie coś jak Centrum Taniej Książki :banan:

masa kśiążek poukładanych tematycznie i alfabetycznie w niezwykle przystępnych cenach w porównaniu do księgarni. I a jakże jest dział Astronomia, gdzie kupuje sobie książeczki i cały stos Uranii, pewno z trzy roczniki, nie wiem czy kompletne i niepamiętam jak cenowo, bo chwile tam nie zazierałem, ale jak coś, da się sprawdzić. Ostatnio nabyłem tam "Czarne dziury i Wszechświat" I. Novikowa za 8 zł a największy hit to stare dobre s.f. Strugaccy za 1zł :Boink:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.