Skocz do zawartości

Astrofoto by SkyWatcher


SkyWatcher

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze małe pytanko, czy jak dodam nowe zdjęcia do starego stacku

to czy będzie toto samo jakbym zestackował wszystkie foty pojedyńczo?

 

Oczywiście, że możesz. Tylko będziesz musiał zmierzyć się z rotacją pola. Iris świetnie sobie z nią radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stackuje już M31 z dziesiąty raz w Registaxie i zawsze wychodziła rotacja pola...

 

Tym razem ściągnąłem najnowszy Registax i zaznaczyłem metodę wielopunktową myśląc,

że problem będę miał już z głowy:

 

s.jpg

 

Niestety fota wyszła jeszcze bardziej dziwacznie...

 

Co jest grane? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stackuje już M31 z dziesiąty raz w Registaxie i zawsze wychodziła rotacja pola...

 

Tym razem ściągnąłem najnowszy Registax i zaznaczyłem metodę wielopunktową myśląc,

że problem będę miał już z głowy:

 

s.jpg

 

Niestety fota wyszła jeszcze bardziej dziwacznie...

 

Co jest grane? :huh:

 

Zinterpretował którąś gwiazdę błędnie i pojechał ze złym umieszczeniem jednej lub kilku klatek. Najlepiej sprawdza sie opcja w IRISIE:

 

 

Processing>Stellar registration>global matching> Affline. To da ci zalginowana sekwencje wyjsciowa która juz tylko z command widow stackujesz komendą add2 <nazwa sekwencji zalginowanej> <numer klatek>

 

Taki błąd jak twój pojawia sie często gdy jakaś jasna gwiazda jest blisko krawędzi i na jednej z klatek wypadfa poza kadr. Algorytm głupieje i szuka w panice nieistniejacej gwiazdy. W końcu znajduje, ale coś zupełnie innego i wychodzi mu jak w Killerze, "No i cały zaj...sty plan w p...zdu!" ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj była okazja do wyciągnięcia teleskopu i aparatu na dwór, mimo księżyca skupiłem się

na fotografii, głównie na Plejadach i mgławicy Oriona, zdjęcia zapodaje w oryginalnej wielkości.

 

Niestety jeszcze dobrze nie rozgryzłem Irisa, więc stack M42 i M45 odbył się w Registaxie za to

tuning tych zdjęć jak i stack Hihotek już w Irisie dzięki pomocy Hansa za co jestem mu bardzo

wdzięczny :Beer: .

 

KM Z10, ISO 400, 30 sek

 

M45, stack 28 zdj.

 

d99de1e0d772a123m.jpg

 

M42, stack 32 zdj.

 

cf69fcd04c74df4em.jpg

 

Hihotki, stack 7 zdj.

 

becab8d7db7d2fbcm.jpg

 

Sorry że męcze was tymi samymi rzeczami, bo na razie warunki pozwalają mi tylko na te DSy

 

Możecie sobie jeszcze zobaczyć jak mój teleskop wczoraj wyglądał podczas robienia zdjęć:

 

PICT4161.JPG

 

PS. Icex, dzięki oto właśnie mi chodziło :helo: .

Edytowane przez SkyWatcher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, a nie uwierzysz, suszarka w domu zaczęła działać, a mama już powoli

zaczynała po mnie ryczeć ile to też ona kosztowała ;).

 

A tak serio to ten szron zaczyna być już denerwujący bo po każdej sesji obserwacyjnej

lustro główne staje się coraz brudniejsze, przez lato czy jesień nie było takich problemów

mimo tego że wtedy rosa dokuczała.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez SkyWatcher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę pokrytykuje (jak zwykle) :Beer:

 

Plejady źle złożone - każda ma jasna gwiazda ma na 2 godzinie ducha, poza tym straszna rotacja pola na brzegach, przydałoby się to obciąć :D

 

m42 - dobra wyszła tylko winietowanie ogromne. Czy ty coś domalowywałeś tym gwiazdkom w lewym dolnym rogu? Widać przy nich czarne dziury :) Jest też cień Running Man'a.

 

Hihotki - bardzo fajne, po pierwsze lubie czarno-białe, po drugie wygląda jak z kamerki CCD przez ten szum co też dodaje uroku :Salut:

 

pozdrawiam i udanych prób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że pomogłem :D

 

Fotka teleskopu przypomina mi moja Synte po poniedziałkowych obserwacjach, niestety pozostałe zdjęcia nie otwierają mi się prawidłowo nie wiem czemu, otwierają mi się miniaturki bez możliwości powiększenia :(,

widze po komentarzu że qbanos nie miał tego problemu więc pewnie coś w systemie niamieszałem, choć zdarza mi się to niepierwszy raz a całkiem niedawno był reinstall...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę pokrytykuje (jak zwykle) beerchug.gif

 

...a ja zaś trochę pokrytykuję krytykę :P

 

Czy ty coś domalowywałeś tym gwiazdkom w lewym dolnym rogu? Widać przy nich czarne dziury

 

Ja to nazywam obróbką komputerową, wiesz niektórzy pokazują piękne kolory mgławic które

wcale nie są kolorowe w mojej Syncie 8" :P, a ja za to dążę do tego żeby moje zdjęcia oddawały

obraz panujący w okularze mojego teleskopu, a takiej aberracji chromatycznej raczej nie widać w

moim teleskopie...

 

BTW, ale i tak dzięki za krytykę, w przyszłości spróbuję obcinać końce zdjęć :Beer: .

 

 

zdjęcia nie otwierają mi się prawidłowo nie wiem czemu, otwierają mi się miniaturki bez możliwości powiększenia

 

Z tego co wiem musisz być zalogowany, żeby móc oglądać pełne zdjęcia.

 

nie rób tak czarnego tła wyglada jak wyprane i zabija słabe obiekty

 

Hmm, to chyba zależy od ustawień monitora bo u mnie jest czerń w porządku, a w pracy wydawało mi

się nawet że za mało przyczernione.

 

PS. Dodaje jeszcze zdjęcie wczorajszego Księżyca

 

PICT4120i.JPG

 

Pozdrawiam

Edytowane przez SkyWatcher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.