Skocz do zawartości

Jodłów 26-28 września


Gość leszekjed

Rekomendowane odpowiedzi

Do Kłodzka wjeżdżałem od strony Nysy. Przed samym Kłodzkiem z wyokości ok 450 m npm roztacza sie wspaniały widok miasta położonego w dolince. To chyba jest największy problem ludzi mieszkających w tym miejscu. Ciągła obawa przed zalaniem.

PT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się boicie spojrzeć w duże lustro to można dla was zrobić diafragmę powiedzmy na 150mm.

Ja tam bardziej boję się patrzeć w Piotrowe okulary naglera bo łapie mnie lęk otwartej przestrzeni

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow,

 

Przyznam, ze wstepnie zapalilem sie do jakiegos wyjazdu zwiazanego z astronomia. Kiedys kilka razy bywalem na OZMAch, ale bylo to dosyc dawno.....wiec najwyzszy czas odswiezyc stare zamilowania :)))

 

Problem mam tylko, ze tak powiem logistyczny. Czy ktos przypadkiem bedzie przejezdzal przez Lodz ? I mial dwa wolne miejsca ?

 

Jesli nie to i tak pokombinuje :))) Oficjalne zgloszenie przesle oczywiscie, ale jak sie juz na pewno zdecyduje.

 

Pozdrawiam,

 

Marcin Egert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł w Twoim przypadku, gdy już oswoiłeś się z widokami 500-tki to łatwiej będzie Ci się przesiąść na 610-tkę . Ja z takimi lustrami mam tylko sporadycznie do czynienia i nie zapomnę tej M13 rok temu w Twoim Newtonie . Co do uwagi Leszka odnośnie Naglerów to mam 17-tkę i przyzwyczaiłem się do rozglądania po okularze. To jednak nie to jeśli chodzi o DS :salu: . Nie ma jak duże zwierciadło. Na tegorocznych Kudłaczach w okularze Nagler 31mm i Newtonie 500mm Andromeda była zajeb... :hello2: . Dużo obiektów przepasowałem, bo byłem zajęty swoim refraktorem. Pierwsze testy w górach :wink: . Ten refraktor to kres moich możliwości transportowych i chcąc mieć duże lustro musiałbym zmienić z teleskopem samochód. Do Corrado nic więcej nie wejdzie :Cry: . Dobrze, że ma się przyjaciół , którzy mają wielkie Dobsony !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończą się pomału miejsca zarezerwowane przez uczestników zlotu . Cały ośrodek już praktycznie jest zajęty (36 zgłoszeń) . Pozostały jeszcze miejsca w domku letnim (osiem) i w kampingu (cztery) . Zarówno domek i kamping są przy samym ośrodku . Kto się jeszcze wacha proszę o szybką decyzję . Czekam na maile ze zgłoszeniami . Noclegi z własnymi namiotami bez ograniczeń . Do zobaczenia w górach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisałem sie na zlot - choć chyba w ostatniej chwili - coś mi się z terminami popierdzieliło... :Boink:

Pojadę z Poznania chyba w sobotę rano, jeżeli ktoś jest chętny to zapraszam mam trochę wolnego miejsca! :astrobrac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.