Skocz do zawartości

Noworoczne astropostanowienia.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zawsze na Nowy Rok jakieś postanowienia sobie stawiamy i obietnice noworoczne

ale czy je wypełniamy :mellow: nie wiadomo lub zapomina się o nich.

Otwieram wątek o postanowieniach astro:

 

zakupy, (teleskop, okulary, filtry, aparat, obiektyw lub statyw itp)

ulepszenia w swoich teleskopach lub obserwatoriach (kolimacja, udoskonalenie zestawu teleskop-komputer, naprawy itp)

zloty, stowarzyszenia (przyjechać na zlot lub zapisać się do klubu astro, PTMA itp)

obserwacje, fotografie (zaliczyć eMkę której w 2006 nie udało się zaobserwować, sfotografować itp)

itp

itp

 

 

Moje postanowienie to:

 

Kupić jakiś obiektyw zwierciadlany, folię baadera, lepsze okulary, aparat cyfrowy.

Ukończyć budowę astrografu.

Zapisać się do PTMA oddział Lublin i wziąść udział w zlocie.

Oraz sfotografować jakąś eMkę swoim SkuLyksem :) i jeszcze kilka planet :rolleyes:

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszam za rok aby zobaczyć co udało się zrealizować z tych astropostanowień.

 

 

 

Pozdrawiam i do siego roku :lol:

Edytowane przez Solar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak myślę, że do końca 2007 roku uda mi się zdobyć LVW 13mm i 22mm, O-III 1.25" i UltraBlock 2".. :rolleyes:

 

Jeżeli wszystko wypali, to uda się :helo:

 

A z obserwacyjnych... Zaliczyć Small Wonders ;) I wszystkie gromady kuliste z Messeira :rolleyes:

 

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge przeciez zapomniec i jesszcze przed snem,zycze wszystkim odwiedzajacym nasze forum,samych pogodnych dni w nadchodzacym 2007 roku :rolleyes:

 

Ps.

Pamietam jak w 1998 albo '97 roku startowala sonda Cassini,a ja nie moglem sie doczekac kiedy dotrze do Saturna.Laciala tyle lat i co gorsza dawno temu doleciala!Nic by sie nie stalo jakby spalila sie omylkowo w atmosferze planety..

Sylwester_002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam kilka postanowień na przyszły rok: dokończenie teleskopu,wykończenie scian w mojej dostrzegalni,no i myślę poważnie nad teleskopem przewożnym na zloty.Pozdrawiam i zyczę wszystkim pogody tej astro i duchowej w Nowym Roku.W moim blogu umieściłem kilka ciekawych stron między innymi stronę do interaktywnego katalogu galaktyk wraz z mapką i wreszcie księgę gości.Wszstko to w zakładkach.Zapraszam http://astrotafig61.blox.pl/html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje postanowienia:

- Za wszelką cenę nie przegapić marcowego startu STS-117 mimo diabolicznej godziny startu (11 rano czasu polskiego, oczywiście w dniu powszednim) :Boink:

- Zaliczyć dzionek polarny w lato na północy Norwegii :banan: Oczywiście nie cały :szczerbaty:

- Wreszcie poświęcić trochę więcej czasu na obserwacje (bo ostatnio to tylko astronautyka i astronautyka a obserwacje góra raz/dwa w miesiącu były)

- Grzecznie zwrócić uwagę mojemu sąsiadowi przez płot żeby przestał palić tymi odpadami w piecu bo nam całą ulicę obkopca i nie można prowadzić obserwacji przez większość zimy :ha:

- Napisać petycję do chmur które non-stop przez zimę zalegają nad moim miastem żeby sobie poleciały gdzie indziej i dały mi na orionka i inne cuda zimowego nieba popatrzeć :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje postanowienia:

- Grzecznie zwrócić uwagę mojemu sąsiadowi przez płot żeby przestał palić tymi odpadami w piecu bo nam całą ulicę obkopca i nie można prowadzić obserwacji przez większość zimy :ha:

 

Mam ten sam problem ale grzeczne zwrócenie uwagi nie pomogło :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje postanowienia:

- dokończenie statywu i dorobienie do niego "żurawia" oraz "zestawu balkonowego" :)

- dobrze zorganizować klubowe pokazy min. zaćmienia księżyca...

- zrobić to co zaplanowaliśmy z klubem na ten rok

- wyjechać na jakiś zlot

- nie przesypianie ciepłych (lecz krótkich) bezchmurnych letnich nocy

- oprawić wreszcie filtr słoneczny... (od marca już leży)

- zrobienie tego co w ciągu tego roku sobie zaplanuję :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-ja chciałbym złapać jak najwięcej obiektów z mojej lornetki ( wycisnąć z niej co się da ;) )

-być może zakup większej lornetki+zmajstrować statyw ( lepszy od tego co mam )

-i jeszcze takie jedno ale nie będę krakał :szczerbaty:

-wykorzystać max.czas na obserwacje

 

Szczęśliwego :Beer: !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jakiś większe "duże oko" zakupić + "małe oczka" do kompletu

- zaliczyć jakiś zlot Astro i poznać chociaż niektórych z Was, ale osobiście

a reszta myśle, że się jakoś ułoży :rolleyes:

 

a do Matki Natury:

- dużo dużo więcej burz, jak ja je ubielbiam :szczerbaty:

 

 

 

I żeby wszystkim Wam spełniły się marzenia i postanowienia... :Beer:

Edytowane przez Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.