Skocz do zawartości

Equinox 80 APO / 80ED PRO / 120ED PRO


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Jest późno, ledwo już żywy jestem - więc powiem krótko. Wracam do recenzowania sprzętu. Będę pisał, krytykował, spiskował, a wszystko "na żywo"! Każdy dzisiaj prowadzi bloga, to i ja postanowiłem. Będę starał utrzymywać odpowiedni poziom tak, aby ten blog stał się barometrem naszego środowiska i rynku. Wbrew pozorom, forma bloga pozwala mi zrobić rzeczy, których w formule forum robić nie mogę.

 

Zaczynam ostro, lekko kontrowersyjny wstęp, oraz samo mięsko:

- Equinox 80 APO - to będzie moim zdaniem rewelacja. Jeżeli potwierdzą się oczekiwania - to mamy pozamiatane w tym segmencie.

 

- 80ED PRO - tu nie ma co komentować, więcej na stronie.

 

- 120ED PRO - na deser!

 

- Powiesimy wszystko na EQ6 SkyScan oraz GPD2 SkySensor 2000PC i zrobimy z tego competition "cenowe".

 

- inne.

 

Będzie to blog głównie dla maniaków sprzętowych, oraz astrofotografów. Zamierzam sporo pisać o technikach retuszu i montażu zdjęć. Oczywiście, w ramach wolnego czasu.

 

Forma bloga jest otwarta. Będę zapraszał do niego wiele osób. Wszystkie testy opierają się na tzw. social cooperation, czyli będziecie sami mogli "macać" i męczyć sprzęt - pod warunkiem, że nie mieszkacie 300 km dalej.

 

Będę też komentował i recenzował wydarzenia na forach, w serwisach astro itp. Postaram się wyciagać co ciekawsze materiały i tworzyć zestawienia "polecanych". Obnażać będę kretynizmy, które często zamiatane są pod dywan.

 

Inaczej mówiąc - mieszanka wybuchowa, ale co robić w taką pogodę? :)

 

Zapraszam do jazdy "bez trzymanki":

 

http://blog.jesion.pl

 

Wysyłajcie mi informacje, pomysły, etc. Wszystko mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Adam! www.astronoce.pl trzymają kciuki za Ciebie! :Beer: Oby wystarczyło Ci zapału i zdyscyplinowania, bo to ciężka praca - wiemy coś o tym, a testy które zamierzasz zrobić będą znakomitym uzupełnieniem naszych:

 

REFRAKTORY 80ED i RODZINA REFRAKTORÓW ED

 

... kurcze, może nawet uda się to jakoś zebrać w całość?

Edytowane przez emde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Adam! www.astronoce.pl trzymają kciuki za Ciebie! :Beer: Oby wystarczyło Ci zapału i zdyscyplinowania, bo to ciężka praca - wiemy coś o tym, a testy które zamierzasz zrobić będą znakomitym uzupełnieniem naszych:

 

REFRAKTORY 80ED i RODZINA REFRAKTORÓW ED

 

... kurcze, może nawet uda się to jakoś zebrać w całość?

 

Pewnie że się uda. Pamiętaj jednak, że praca na blogu jest łatwiejsza, niż w serwisie, który wy robicie. Ja robię Valhalla.pl - więc na razie nie mam energii na budowanie kolejnego dużego serwisu. Poza tym nie obowiązują mnie zasady, których musiałbym się trzymać robiąc np. astronoce2.

 

Ja traktuje moje testy bardziej jako uzupełnienie tego, co robicie Wy. Zupełnie nie widzę potrzeby powtarzania "tego samego".

 

Mój blog jest po to, żeby pisać o całym życiu naszego środowiska. Tak więc spodziewaj się sporego opracowania nt twojej działalności :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się uda. Pamiętaj jednak, że praca na blogu jest łatwiejsza, niż w serwisie, który wy robicie. Ja robię Valhalla.pl - więc na razie nie mam energii na budowanie kolejnego dużego serwisu. Poza tym nie obowiązują mnie zasady, których musiałbym się trzymać robiąc np. astronoce2.

 

Ja traktuje moje testy bardziej jako uzupełnienie tego, co robicie Wy. Zupełnie nie widzę potrzeby powtarzania "tego samego".

 

Mój blog jest po to, żeby pisać o całym życiu naszego środowiska. Tak więc spodziewaj się sporego opracowania nt twojej działalności :P

 

I dlatego trzymam za Ciebie kciuki i piszę o samozaparciu! Astronoce nastawiają się jak piszesz raczej na specjalizację (TESTY) niż na "blogowanie", ale jeżeli będziesz skłonny połączyć siły w kwestii "sprawdzania sprzętu" to jak piszesz możemy się świetnie uzupełniać! Ale o tym warto pogadać przy piwku... :Beer:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytam blogów. O przepraszam, nie czytałem ;). Ten na pewno będę śledził, o ile tylko utrzyma ten poziom. A mam wrażenie, że utrzyma.

 

Wbrew przypuszczeniom Adama, przeczytałem ten wstęp od deski do deski. I to z wielkim zaciekawieniem. Widać, że pióro (czytaj klawiatura :) ) naszemu koledze nie ciąży i bez problemu przelewa myśli na papier (czytaj ekran monitora :) ).

 

Czekam na testy. Tylko teraz nie wiem, czy ma być ładna, czy brzydka pogoda :szczerbaty: . Jeżeli będzie ładnie, będą testy, ale nie będzie opisów. Jeżeli będzie brzydko, to jak zapewnia Adam, będzie miał czas na pisanie. Ale co opisze, jeżeli nie zrobi testów :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czytałem bloga.

 

Nasz szanowny "ociec założyciel" jest szczęśliwy jak kot, który się nawcinał śmietany z myszami.

 

Jeżeli ten sprzęt rzeczywiście jest taki astrofotomegaodjechany, to w najbliższym czasie na rynku wtrónym pojawi się unas pewnie parę 80ED o ogniskowej 600.

 

P.S.

Dlaczego "ojciec założyciel" ma numer użytkownika dopiero 158?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się czepiał. Do tego skoku jakościowego pod względem materiałów i wykonania, napis firmowy wypada tandetnie. <_< Chyba są tego świadomi jako producenci, ale zakładam że spieszyli się i poprawią to z czasem na bardziej stylizowaną i prostszą formę, bez tej galaktyki w tle.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest stosunek ceny Equinoxa 80 APO do 80 ED PRO? Czyli ile kosztuje instrument "gadżet"?

 

Ciekawy jestem jaką różnicę obrazu może pokazać ten instrument w stosunku do swojego poprzednika? Czy przy średnicy 80 mm będzie ona istotna na tyle, by zrównoważyć różnicę cen? Czy dopłacimy tylko za wygląd zewnętrzny, czy też za zauważalną poprawę jakości uzyskiwanych obrazów?

 

Przyznam, że nie zamierzam kupować 80-tki, ani w jednej, ani w drugiej wersji. Może z czasem i kolejnymi odcinkami zmienię zdanie. W polu mojego zainteresowania jest 120 ED. Ale muszę zaczekać i na opis i na pomnożenie "zasobów" ;), gdyż póki co stać mnie na 80 ED :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się czepiał. Do tego skoku jakościowego pod względem materiałów i wykonania, napis firmowy wypada tandetnie. <_< Chyba są tego świadomi jako producenci, ale zakładam że spieszyli się i poprawią to z czasem na bardziej stylizowaną i prostszą formę, bez tej galaktyki w tle.

 

No tu się z Tobą zgadzam - logo SW nigdy mi nie pasowało, ale generalnie, do oceny jakości wykonania, nie bardzo mogłem użyć taki argument ;)

Ale naprawdę, bardzo się cieszę, że jest ktoś, kto jeszcze to dostrzega. U nas w narodzie to rzadka cecha. Większość uważa, że logotyp jest zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.