Skocz do zawartości

Pożegnaniu kucyka...


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odbyło się w Jeziorach całkiem fajne spotkanko astronocników i nie tylko...

Próbowałem zrobić jakąś fotką przy pełni Księżyca - jest pełnia jest pogoda - z filtrem HA Astronomik 13nm. W sumie udało mi się na zachodzącym Orionie wyguidować 17x240s przy ISO 800. Efekt poniżej.

FSQ106+350Dm+EM200

 

FSQ-IC434-net.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że nie ma sensu stosować Ha w połączeniu z nieprzerobionym Canonem, a może jednak :unsure:

 

Sens jest, ale ten mój Canon jest przerobiony. Idę zrobić darki i spróbuję pokazać jeszcze większe pole... :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Ech, wychodzi na to, że nasi mistrzowie astrofoto umawiają się i tego samego dnia focą te same obiekty. Zobaczcie Heńkowe konika i Rozetkę w poście 236 w "Astro depresji" - post 236, znaczy siem TUTAJ .

 

Zdjęcie Emdego jest piękne, ale stary nie obraź się, tym razem Heniek ruless :)

 

Proszę o wyjaśnienie "mało kumatemu" w astrofoto jaka jest przyczyna rozlewania się jasnych gwiazd na zdjęciu z FSQ, w porównaniu z prawie punktowymi obrazami na zdjęciach Heńka? Czy to kwestia prowadzenia, matrycy, czy czegoś jeszcze innego? Czy "tak mają" 350 w przeciwieństwie do kamerki może... po prostu nie wiem.

 

EDIT: przede wszystkim chodziło mi o to, żeby fotki Heńka nie pozostały niezauważone- w Astro depresji mało kto szukałby zdjęć ;)

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wyjaśnienie "mało kumatemu" w astrofoto jaka jest przyczyna rozlewania się jasnych gwiazd na zdjęciu z FSQ, w porównaniu z prawie punktowymi obrazami na zdjęciach Heńka? Czy to kwestia prowadzenia, matrycy, czy czegoś jeszcze innego? Czy "tak mają" 350 w przeciwieństwie do kamerki może... po prostu nie wiem.

 

Ten efekt pochodzi od filtra albo od jakiegoś reduktora/flatenera. Poprawcie mnie jeżeli głoszę herezję :D:szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - ja robiłem przez filtr HA, a co zdążyłem zauważyć w połączeniu z Canonem, robi wokół gwiazd obwódki - widać to również na fotkach Waldka. Po drugie dodatkowo przy bardzo jasnych gwiazdach niestety przy sprzętach "wielo-soczewkowych" jak np FSQ robią się odblaski dające owe kółeczka. Po trzecie przy konwersji na B&W subtelne kółeczka wokół jasnych gwiazdek połączyły się w jeden placek... :rolleyes:

Po ostatnie... jest to raczej fotka z cyklu - czy HA da się robić Canonen przy Księżycu, bo przecie pogoda jest przeważnie wtedy kiedy jest pełnia. Porządne zdjęcie Kuca trzeba by zrobić pod smolistym niebem i zacząć dwa miechy temu, a zdjęcia z HA potraktować jako materiał dodatkowy i uzupełniający.

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję fotki Maciek :Salut:

NGC 2024 czyli Flame Nebula widoczna pięknie . Horse head też żeś ładnie wyciągnął ( mało łba nie urwałeś :o )

Zwroćcie uwagę że Alnitak nawet zrobiony tak dobrym sprzętem pokazuje "obręcze" to po prostu taka gwiazda i nie jest to aberracja . Ta gwiazda po prostu tak ma . Rozmawialiśmy ze dwa lata temu na AF o Alnitaku .Świetna fotka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorkiem wrzucę surówkę. Filtr nie jest idealnym rozwiązaniem, ale daje możliwości zrobienia czegoś przy świetle księżyca, co w naszych warunkach pogodowych jest dość istotne.

Po drugie jednak w jakimś stopniu to działa, ot choćby przypomnij sobie moją próbkę Californi z filtrem i bez... :Beer:

 

TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.