Skocz do zawartości

STS-117


Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych co czekająna lepszej jakości nagrania VIDEO ze startu i wogóle typu SCI-TECH polecam stronę CNN.COM

Tam jest sporo ciekawych materiałów ...

 

 

Troszkę pokombinowałem i wyłuskałem bezpośredni link do SCI-TECH z CNN. Oto on :)

http://www.cnn.com/video/player/player.html?section=/tech

 

Zobaczcie filmik ze startu Atlantis :D na drugiej podstronie tego linka.

Shuttle Atlantis blasts off (2:38)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm dlaczego CalSky pokazuje separację ISS i wahadłowca w niedzielę, jeśli NASA podaje we wtorek? :oco:

o, już wiem, separacja w niedzielę, we wtorek lądowanie ;)

Nie nie nie ;) Odłonczenie we wtorek a londowanie we czwartek...

Czytaj co sie pisze wcześniej... przedłużyli misje ;)

Edytowane przez Matthew_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co czekająna lepszej jakości nagrania VIDEO ze startu i wogóle typu SCI-TECH polecam stronę CNN.COM

Tam jest sporo ciekawych materiałów ...

Troszkę pokombinowałem i wyłuskałem bezpośredni link do SCI-TECH z CNN. Oto on :)

http://www.cnn.com/video/player/player.html?section=/tech

 

Zobaczcie filmik ze startu Atlantis :D na drugiej podstronie tego linka.

Shuttle Atlantis blasts off (2:38)

Na forum NASASpaceFlight.com jest dużo lepsze nagranie wysokiej jakości - http://www.nasaspaceflight.com/_files/%5BN...MECO-080607.wmv - od T-40 sekund do separacji ET.

Nagrane z Yahoo!wskiego streamu NASA TV o prędkości 1,2 mbps, a więc praktycznie nie różni się jakością od satelitarnej wersji NASA TV.

Aha, żeby ściągnąć być może trzeba być zalogowanym na tamtejszym forum, ale nie jestem pewien.

Edytowane przez Wojciech Sz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś ile wydali kasy na opracowanie tej technologii napraw poszycia? Trochę się zawiodłem, że się tak wyrażę myślałem, że trzeba to naprawdę pokleić itd... a tu wychodzi, że ten prom to jedna wielka nadmuchana pianka, do której można pineski wbijać.

 

Zresztą myślałem, że biorąc się do naprawy mają jakąś strategię a tu dopiero kombinowanie i macanie palcem. No i super podobała mi się zaradność naprawiającego nikt nie pomyślał o jakiejś szpatułce, ale chłop widać ma słowiańską krew i poradził sobie za pomocą karabińczyka z uprzęży.

 

Czy ten uszkodzony koc to jedyna awaria czy będą jakąś płytkę naprawiać ciekawy jestem jak to jest robione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam także czytaj przed publikacją. :ha:

Słowo londowanie pochodzi od Londynu? :D

Nie musisz być niemiły, ja przedmówcy odpowiedziałem grzecznie ;)

Moze to "Czytaj co się pisze wcześniej" zabrzmiało niemiło, za co przepraszam, ale takiego zamiaru nie miałem :)

A słowo "londowanie" pochodzi od Londynu tak jak już wspomnialeś :rolleyes:

Edytowane przez Matthew_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą myślałem, że biorąc się do naprawy mają jakąś strategię a tu dopiero kombinowanie i macanie palcem. No i super podobała mi się zaradność naprawiającego nikt nie pomyślał o jakiejś szpatułce, ale chłop widać ma słowiańską krew i poradził sobie za pomocą karabińczyka z uprzęży.

Z tym karabińczykiem to własnie było w strategii :D Opisywali to wczoraj na NASA tv :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy zakończył się trzeci, ośmiogodzinny spacer kosmiczny misji STS-117 podczas którego m.in. dokonano naprawy zewnętrznej izolacji termicznej Atlantisa. W tym samym czasie astronautom udało się uruchomić cztery z sześciu komputerów nawigacyjnych.

 

Astronauci Danny Olivas i Jim Reilly wyszli w przestrzeń kosmiczną o 19:24 CEST. Pierwszy z nich został przyczepiony do ramienia promu kosmicznego Atlantis i przymocował odstające pokrycie do kadłuba Wahadłowca za pomocą zszywek i pinezek.

 

W tym samym czasie jego kolega wmontował ujście do usuwania wodoru, zamiast ujścia do usuwania wody, który będzie w przyszłości potrzebny do uruchomienia amerykańskich generatorów tlenu. Dodatkowo astronauci profilaktycznie rozłączyli kabel zasilający, który prawdopodobnie stał się przyczyną awarii komputerów, mimo że nie płynął przez niego prąd - miał służyć do przesyłu energii z kolejnego zestawu paneli słonecznych S6. Podczas spaceru astronauci pomogli także złożyć panele słonecznych modułu P6.

 

Załoga Stacji dokonała pewnych postępów na drodze do przywrócenia kontroli nad orientacją jednostki - udało się uruchomić cztery z sześciu komputerów nawigacyjnych. Dokonano tego dzięki stworzeniu tymczasowego alternatywnego sposobu zasilania komputerów. Uszkodzone, niemieckie komputery zostaną zastąpione nowymi, które przylecą na Stacji statkiem transportowym Progress latem tego roku.

 

http://news.astronet.pl/news.cgi?5626

 

Tak, że sytuacja opanowana i miejmy nadzieje wszystko na jak najlepszej drodze do bezpiecznego lądowania oraz dalszego bezpiecznego urzytkowania stacji... :D

 

:helo::banan:

Edytowane przez Matthew_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.