Skocz do zawartości

NGC 2174


Tiamat

Rekomendowane odpowiedzi

Wstyd!

Jak można było zrobić taką brzydką mgławicę?

Wygląda jak podróbka M42. Pomysł ten sam, ale jakie wykonanie. Niedorobiona.

Nuda i nuda. Nic się prawie nie dzieje. Patrzy się i się chce wyjść. Nawet na zdjęcie zrobione Zorką. Odległa od Ziemi o 6400 lat świetlnych. Dla porównania M42 w Orionie leży od nas o 1500 lat świetlnych

Niby to samo. Też leży w Orionie, ale jakie wykonanie! Bez pomysłu i fantazji. W środku gwiazda 7.5 magnitudo. W samym środku! Cóż za oryginalność!. Płaski placek bez wyrazu. Krowi placek? Placek Oriona.

 

Chyba nie jestem obiektywny. Ale mgławica się nie obrazi.

Zielone ludy za 6400 lat przeczytają mojego posta. Obrażą się. Popatrzą w kierunku Słońca i powiedzą: temu układowi gwiezdnemu już dziękujemy i zrobią „ping”. I wszystko się skończy przez Tiamata i jego post. :)

 

Osiem półgodzinnych ekspozycji przez filtr H-alfa.

 

Zdjęcie pierwsze - pełny kadr. Pomniejszony ponad trzykrotnie.

Oraz drugie. Zbliżenie na tego gniota :)

 

Zestaw jak zwykle.

 

Pozdrawiam serdecznie z …

Nie mogę napisać skąd, bo jak się dowiedzą i mają tu „swoich” to przyjadą wcześniej i mnie zabiorą.

 

Tiamat

ngc_2174_ses2_suma_alfa_edit_dark.jpg

ngc_2174_closeup.jpg

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie podoba. :szczerbaty: Wygląda jak jęzor lawy zalewajacy przestrzeń i parujacy smugami gazowych wyziewów...

 

Jak popatrzyc na mapy taktyczne, to mozna by tam zastawic niezłą pułapkę na necromongerów... Tak, za tym prawym filarem ze dwie eskadry ścigaczy, a przed centralnym piuropuszem jakiegoś krążownika na przynęte... A myśliwce trza by dać....

 

 

:rolleyes:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd Wy Timacie drogi wiecie,że właśnie M42 nie jest drugą wersją przedstawionej przez Ciebie mgławicy.Jeśli Mka czterdziesta druga jest rozwiniętą,piękniejszą wersją swej uboższej siostry,to może gusta i smak Stwórcy zmieniały się,odkąd wymyśliliśmy czas,a może jeszcze (wczesniej) :D

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale gdybyście mieli dostać od :notworthy: M42 albo NGC 2174 to co byście wybrali?

Tak, żeby sobie tam mieszkać albo przynajmniej przyjeżdżać na weekendy.

Ja biorę M42. Myślę, że ciekawsza okolica. Choć nie wiem jak tam z gotowymi do narodzin supernowymi :)

 

Pozdrawiam

Tiamat

 

PS Ona w taki mniej więcej sposób jest juz widoczna znacznie, znacznie szybciej. Jej ślad na ccd naswietla sie już po kilku sekundach. Celowo naswietlam tak długo żeby przygłuszyć szumy i uśrednić obraz dzięki kilku ekspozycjom.

PS II No cóż. Ja bardzo lubię zdjęcia h-alfa w czerni i bieli. Jeszcze troche pomęczę kosmos takimi fotami. Ale o kolorze nie zapomniałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że towarzyszy Wam pragnienie uczestnictwa w niezwykłej i nieprzebranej tajemnicy istnienia,narodzin światów,gwiazd.

Moje myśli ciagle biegną w stronę inicjowania tych złożonych procesów,bez brania odpowiedzialnosci za wielkoskalowe kolizje,przenikanie sie światów,upływ czasu.Bardzo to infantylne,wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.