Skocz do zawartości

Wielka Wiosenna Amnestia


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

W życiu każdego podmiotu nadchodzi taki moment, kiedy trzeba podjąć jakieś decyzje. W ostatnich dniach Rada Forum podjęła większością głosów projekt totalnej forumowej amnestii. Inaczej mówiąc, na Astro-Forum.org nie ma w tej chwili żadnej zbanowanej osoby. Każdy ma równoprawny dostęp do zasobów oraz kont.

 

Tą inicjatywą konczę swoją kilkuletnią przygodę z codzienną administracją forum i przekazuję pałeczkę stojącemu na straży Adamowi Kisielewiczowi - Adamo, oraz całej Radzie Forum. Jestem przekonany, że AF na tych decyzjach może tylko zyskać. Jest to świetny moment na przekazanie obowiązków Adamowi - forum ma się bardzo dobrze, bije rekordy ogladalności, jest dobrze zorganizowane. Brak czasu i chęć realizacji nowych pomysłów nie pozwala mi już ponosić odpowiedzialności za to spore przedsięwzięcie, jakim stało się AF.

 

Proszę od dnia dzisiejszego wszystkie kwestie, problemy, pomysły - kierować na skrzynkę Adamo (PW).

 

Jeżeli zaś chodzi o amnestię - wszystkie techniczne kroki odblokowujące osoby zostały już przez nas poczynione. Każdy kto chce wrócić na forum i zabrać głos - zapraszamy. Jeżeli masz problem ze swoim kontem - zgłoś się do Adamo, a sprawdzi, jaki jest problem. Nie wszystko musi od razu zadziałać. Nie wynika to ze złej woli, ale z oporu natury nieożywionej.

 

Mam nadzieje, że Wam także udzieli się dobry klimat tej nadchodzącej wiosny.

 

Pozdrawiam,

Adam Jesionkiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy nowe otwarcie na Astro - Forum...

 

 

 

 

Wszystko co mogę powiedzieć w tej wiekopomnej chwili, oraz cała sentencja obrazująca stan mojego

ducha, może zamknąć się w jednym, jakże wymownym zdaniu:

 

Życzę Wszystkim pogodnego, gwieździstego nieba :rolleyes:

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka wiosenna podwyżka nastrojów.

 

Czy ja powinienem dac sie zabanowac,zeby na wiosne poczuc sie lepiej? :rolleyes:

 

Swoja droga,psychologicznie ciekawe zachowanie-amnestia.Sam jeszcze nikomu nie udzielilem amnestii,moze sa tacy ktorych więżę,moze juz pora..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. :icon_eek:

Jakos nie wyobrazam sobie ze mozna zostac zbanowanym na astroforum.

Mam nadzieje ze powody to jakis spam, chamskie zachowania czy kompletny brak netykiety.

Bo czy dyskusje nt astronomii sa w stanie poroznic ludzi?

 

PS. Moza naiwnie do tego podchodze ale wierze ze ludzie o takich i do tego podobnych zainteresowaniach nie moga byc zli i zlosliwi.

Zreszta moze sie nie znam , bo w koncu rok dopiero "przesiaduje" na tym forum. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Beer: To jest więcej niż amnestia, bo amnestia to jedyne prawo, które działa tylko wstecz. A tu ma działać podobno również "na zaś" (totalna rezygnacja z moderacji). To se ne da na wżdycky, bo się zrobi :( => :pain10::boks: <= :(

Sorki, że łyżką dziegdziu-sceptycyzmu za :zadek: łem beczkę miodu-huraoptymizmu.

A Szanownemu A.J. "Wszystkiego NAJlepszego na nowej drodze życia :) ". PS.: Do czasu poczytania bloga byłem pewien, że jesteś "po astronomii". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie L. wróć !!! :szczerbaty:

 

A tak swoją drogą to ta nowa organizacja forum jest nowością jakich mało... zapewne wiekszość z Was pamięta Marcina L, krucjaty, edycję postów po czasie.... itp :ha:

 

 

A tak całkiem poważnie to dobry krok, forum jest dla wszystkich i takie powinno pozostać, no chyba że ktoś przegnie.

 

PEACE :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu każdego podmiotu nadchodzi taki moment, kiedy trzeba podjąć jakieś decyzje. W ostatnich dniach Rada Forum podjęła większością głosów projekt totalnej forumowej amnestii. Inaczej mówiąc, na Astro-Forum.org nie ma w tej chwili żadnej zbanowanej osoby. Każdy ma równoprawny dostęp do zasobów oraz kont.

 

Tą inicjatywą konczę swoją kilkuletnią przygodę z codzienną administracją forum i przekazuję pałeczkę stojącemu na straży Adamowi Kisielewiczowi - Adamo, oraz całej Radzie Forum. Jestem przekonany, że AF na tych decyzjach może tylko zyskać. Jest to świetny moment na przekazanie obowiązków Adamowi - forum ma się bardzo dobrze, bije rekordy ogladalności, jest dobrze zorganizowane. Brak czasu i chęć realizacji nowych pomysłów nie pozwala mi już ponosić odpowiedzialności za to spore przedsięwzięcie, jakim stało się AF.

 

Proszę od dnia dzisiejszego wszystkie kwestie, problemy, pomysły - kierować na skrzynkę Adamo (PW).

 

Jeżeli zaś chodzi o amnestię - wszystkie techniczne kroki odblokowujące osoby zostały już przez nas poczynione. Każdy kto chce wrócić na forum i zabrać głos - zapraszamy. Jeżeli masz problem ze swoim kontem - zgłoś się do Adamo, a sprawdzi, jaki jest problem. Nie wszystko musi od razu zadziałać. Nie wynika to ze złej woli, ale z oporu natury nieożywionej.

 

Mam nadzieje, że Wam także udzieli się dobry klimat tej nadchodzącej wiosny.

 

Pozdrawiam,

Adam Jesionkiewicz

 

 

Mam nadzieję że AF NIE ZAMIENI SIĘ OD TERAZ W TARGOWISKO rzeczy niezwiązanych z astro. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka iż, zbanowana kiedyś osoba -napiętnowana na tym forum i tak nie powróci...

 

Amnestia jest tylko "hasłem- przekazem" na pojawiające się w ostatnim czasie oskarżenia rzucane

w kierunku astro-forum ze jest "niedobre", "banuje użytkowników za byle co" itp, itd.

(oczywiscie osobiscie uważam ze oskarżenia są niesłuszne)

 

Przekaz tego jest następujący "jesteśmy przyjaznym otwartym forum"

 

Jest to forma poprawy wizerunku..

 

Reasumujac dobre to czy złe?

 

Dobre !

"Gospodarz" powinien dbać o wizerunek....

Tylko nie łudzmy się tym iż, kiedyś zbanowane osoby wrócą tu....

Poprostu nie pozwoli na to ich duma która w chwili ich zbanowania została urazona...

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że AF NIE ZAMIENI SIĘ OD TERAZ W TARGOWISKO rzeczy niezwiązanych z astro. :Salut:

No właśnie, po paru banach zapanowała opinia, że wreszcie więcej jest astronomii na astro-forum niż kłótni w hyde-parku. Hyde to od "ochydne"? :blink: Nie wyobrażam sobie braku moderacji forum, poczekajmy jak pierwszy nawiedzony zacznie o polityce. A przeciez nie ma pogody, są chmury :angry: i ludzie z nudów różne rzeczy mogą wypisywać. Z drugiej sttrony do wyborów jeszcze trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki moi drodzy. Nie pozwolimy, żeby na AF znowu zrobił się "bazar" - jak już kiedyś bywało.

 

W poście Krzyśka jest sporo prawdy i naprawdę fajnie jest, kiedy ktoś potrafi odczytywać intencje, bez szukania drugiego dna.

 

Wg mojego założenia, sprawa jest prosta. Tym pomysłem dajemy sobie szansę, żeby mieć forum bez banowania, bez jakiś cenzur etc. Wierzę, że to my wszyscy użytkownicy będziemy teraz bardziej wyczuleni na głupote i sposobami werbalnymi zdusimy "gościa", nie dając mu rozwinąć skrzydeł. AF to miejsce, w którym spędzamy czasami parę godzin dziennie.

 

Co do tej wielkiej ilości zbanowych, przez których "rzekomo" wizerunek AF straciło - wieczorem podam ich dokładną listę, żeby każdy był świadomy, do kogo jest amnestia dedykowana. Słyszałem wczoraj wersję, że AF wprowadziło amnestię, żeby ratować forum. Podobno zbanowaliśmy tak dużo osób, że nie ma kto pisać :)

 

Oczywistym jest też fakt, że odbanowani nie wrócą. Jak opublikuję tę listę, sami zadacie sobie pytanie, czy dla dobra pryncypiów chcecie ich z powrotem.

Edytowane przez Adam J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej wielkiej ilości zbanowych, przez których "rzekomo" wizerunek AF straciło - wieczorem podam ich dokładną listę, żeby każdy był świadomy, do kogo jest amnestia dedykowana. Słyszałem wczoraj wersję, że AF wprowadziło amnestię, żeby ratować forum. Podobno zbanowaliśmy tak dużo osób, że nie ma kto pisać :)

Nie wiem, czy jest sens coś takiego dopisywać, ale jeśli (podkreślam jeśli) taka lista będzie to można umieścić jedno zdanie z jakiego powodu gość dostał bana. Już wyjaśniam dlaczego - ciągle przychodzą nowi użytkownicy forum i później dziwią się, że ludzie rozmawiają o gościu X i jadą po nim jak po burej kobyle nie wiedzieć czemu. No chyba, że ktoś siedzi na forum już kilka lat i wie jak to wyglądało w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
Z historii wiem, że HP jest wylęgarnią konfliktów. Parę osób zakończyło karierę na naszym forum przez HP. Może trzeba go zlikwidować? Jeżeli jest parę osób, które tak uważa, zróbmy ankietę ogólno forumową.

A gdzie będziemy składać życzenia, śmiać się z dowcipów? ;)

 

Myślę, że w poprzednim poście Adama jest lepsza recepta. Nie wdawać się po prostu w niebezpieczne dyskusje, a chętnemu do nich- stanowczo wytłumaczyć, że nie ma z kim rozmawiać. Forum powinno mieć Hyde Park, dlatego że przy okazji bywają tam naprawdę ciekawe dyskusje o sprawach interesujacych wielu ludzi. Myślę, że tematów konfliktowych jest znacznie mniej, niż tych z sensem i polotem. Do tego naprawdę duża grupa userów to goście poważni i z wysoką kulturą. I tak 3mać :)

 

P.S. 100% zgodności z ostatnim postem KrzysztofaZ!

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Beer: To jest więcej niż amnestia, bo amnestia to jedyne prawo, które działa tylko wstecz. A tu ma działać podobno również "na zaś" (totalna rezygnacja z moderacji). To se ne da na wżdycky, bo się zrobi :( => :pain10::boks: <= :(

Sorki, że łyżką dziegdziu-sceptycyzmu za :zadek: łem beczkę miodu-huraoptymizmu.

A Szanownemu A.J. "Wszystkiego NAJlepszego na nowej drodze życia :) ". PS.: Do czasu poczytania bloga byłem pewien, że jesteś "po astronomii". :)

Witam

 

Nie był bym takim optymistą :)

Panowie i Panie, żeby była jasność, nie da się wyeliminować całkowicie moderacji i banowania!

Osoby które będą zagrażały forum będą w jakiś sposób eliminowane z naszej społeczności..

Amnestia nie pomija regulaminu forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Amnestia nie pomija regulaminu forum.

 

To jest nadzieja.

 

Z innej beczki.

 

Zdajesz sobie sprawę Adamo, ze w paru miejscach trwa ozywiona dyskusja o amnestii (pomijam pare dziwnych i jak dla mnie karkołomnych wywodów co ona oznacza, co było jej przyczyna itd.). Po takiej deklaracji stawiam 100:1, ze za chwiłe usłyszymy, cos w stylu - ooo! juz nie ma amnestii, ooo! - amnestia tylko dla wybranych, oooo! - co za kłamcy, najpierw amnestia, a dalej bedą tłumy banować, ooo! - nie wyzbyli sie swoich dyktatorskich zapędów, dalej niewygodni nie bedą mieli prawa głosu...

 

Wiecie, co.

 

Uważam, ze banowanie i wywalanie za teksty typu "wy tu na tym forum pomiatacie tymi co maja słabsze teleskopy" za teksty typu: " najlepszym instrumentem do obserwacji planet jest BPC 10x50" za teksty typu: " znowu wzieli w łape za stronnicze testy"

 

jest jedyną sensowną obroną.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Hans ma o tyle rację, że b. często po takich "wyznaniach" zdarzały się poważniejsze awantury, których efektem bywały również bany. Nie oceniam, bo nic mi do tego, ale tak właśnie było. Jestem też za moderowaniem, ale moderowaniem "na poziomie". Na forum, jak w normalnym życiu- zdarzją się różne sytuacje. Nie można oceniać kogoś, analizując tylko drobne fragmenty jego "twórczości". Uważam, że moderatorzy muszą umieć analizować, a nie działać automatycznie. To też nie było ocenianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.