Skocz do zawartości

Zdjęcia Księżyca


astroDawid

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że fotografowanie Łysego stało się juz moją codziennością postanowilem zalożyć temat, w ktorym na bieżąco będę wstawiał zdjęcia (o ile pozwoli na to pogoda oczywiście :D ). Może ktoś od czasu do czasu tutaj zajrzy, a jesli nie to przynajmniej będzie tutaj jakis ślad o mojej osobie :Boink:

 

sprzęcik to Synta 8 + Nikon Coolpix 4600 (szału nie ma :ha: )

 

P.S. Uwagi osób bardziej doświadczonych mile widziane!

 

24.03.07r

62ad4339-DSCN4140.jpg 4571cca7-DSCN4171.jpg

 

 

25.03.07r

 

0c739fbc-DSCN4174.jpg bc9dbd98-DSCN4177.jpg

 

 

26.03.07r

 

8b12bdda-DSCN4180.jpg fc25c797-DSCN4183.jpg

 

 

28.03.07r

tym razem w różnych kolorach :D

 

40543426-DSCN4202.jpg 050d94b7-DSCN4204.jpg f73c9b21-DSCN4205.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję świetnych fotografii.

 

Mam tylko jedno pytanie: w jaki sposób mocujesz aparat do teleskopu? Wyjaśnij mi jak robisz te zdjęcia, bo sam bym chciał trochę popróbować. Jak na razie jest to dla mnie wielką tajemnicą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigman ja po prostu przykładam obiektyw aparatu do okularu i tyle :Boink::Boink::Boink:

Aparat mam nie za dobry do focenia wiec jakis adapterów(czy czegos takiego) nie zamierzam narazie kupowac. Jak widać i bez tego źle zdjęcia nie wyglądają :banan::banan: Poza tym co sobie mozna pofocić Syntą 8 ? :blink:

Wiec rób zdjęcia bo nie ma tutaj zadniej filozofii :D

 

No i wrzucam dzisiejsze zdjęcia

 

29.03.07r

 

3ecea21d-DSCN4221.jpg 55c8fc69-DSCN4223.jpg fe85c381-DSCN4224.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uzyskujesz taką ostrość przy samym autofocusie??? :blink:

Hmm a co w tym dziwnego? :blink: Po prostu wyciągiem ustawia się zgrubnie żeby było ostro a aparat sam sobie dostraja dokładnie... I tu jest przewaga focenia w projekcji nad ogniskiem głównym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wczoraj tą samą techniką zrobić jakieś zdjęcia i nie udało mi się nawet zrobić czegoś zbliżonego do przedstawionych tu fotografii. Nawet przy maksymalnym zbliżeniu obiektywu aparatu do okularu, obraz z okularu zajmuje tylko małą część pola widzenia na środku, nie jest rozciągnięty na całe zdjęcie. Po drugie, kiedy w okularze widać cały księżyc, nie da się go uchwycić całego na zdjęciu, widoczny jest tylko fragment. Po trzecie nie mogę w ogóle złapać ostrości.

Mam zbyt szeroki obiektyw? (Kodak Z650) :unsure: Czy potrzebny jest aparat z małym obiektywem, taki jak Nikon Coolpix 4600? No i w końcu jaki okular jest mi potrzebny, bo przy 20mm nie mogę złapać całego księżyca na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej

Aktualne zdjecie , od przedwczoraj . http://www.astroclub.kiev.ua/gallery/detai...hp?image_id=828

MST-230 , VAC-135c .

Mozaika z 36 kl .

50% od oryginala .

Dawno marzylem o takim Ksierzyce , jakos sie nie udawalo .

To pogoda nie ta , to wysokosc , to faza nie taka , pare dni temu wszysko ulozylo sie , nawet urodzin tesciowej lub przyjacele nie bylo.

 

Cos mi tu nie da sie wstawic , jaki u was limit wielkosci zdjec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej
50% proszę o 100%

 

Wspaniałe zdjęcie !!!!!

Jak Księżyca nie lubię to jestem urzeczony :notworthy:

 

Dzieki .

 

AstroDawid -nie zobaczylem odrazu ze ten watek do twoich zdjec , wstawilem swoje , przepraszam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Sergiej, nic sie nie stało :D A ta twoja fotka niesamowita....moje mogą sie schowac :Beer:

 

Sigman na aparatach to sie nie znam,a jesli chodzi o okular to używam 25mm i całego wtedy widac. Choć przypuszczam ze wlasnie ten szeroki obiektyw twojego aparatu nie daje zrobic zdjec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dzisiejsze fotki nie pasują do księżycowych zakamarków więc wsadzam tutaj ;)

 

Kolejne fotki:

Tym razem Synta + Canon 10D. Canon trzymany w ręce bo nie mam przejściówki :lol: I do tego jeszcze zapomniałem włączyć zdjęć w RAW :lol: Druga fotka z delikatnymi kolorkami, a 3 w rozdzielczości ok. 1500x1600 uwaga 1mb!!

 

img4986bigevelsnewversiav1.jpg

 

img4986bigevelsnewversilk7.jpg

 

http://img239.imageshack.us/img239/2529/im...verybigagk7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też dożuce swoje 5 goroszy :)

84bc32f97dfa46da.jpg

Ten ciemy obszar na księżycu to pająk xD

633d986a24515280.jpg

Mój ulubiony obszar na księżycu ...

4645b40af5e6a5f3.jpg

Ładne kraterki

5a2e99b2f2e88dc6.jpg

I jeszcze jedno "dobre" zdjęcie

8bf18d41d098effc.jpg

Jedno z pięknejszych zdjeć jakie zorbiłem ...

0c9c195488b22b39.jpg

Wielkie X

 

Pozdrówko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.